першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ющенко та Саакашвілі створять Спільноту демократичного вибору (proua.com)

14-08-2005 23:57 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1124053048.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

http://ua.proua.com/news/2005/08/13/121510.html

Президенти України та Грузії Віктор Ющенко та Михаїл Саакашвілі в Боржомі, Грузія, підписали спільну заяву, в якій оголосили намір створити співдружність демократій Балто-чорноморсько-каспійського регіону – Спільноту демократичного вибору, повідомили «proUA» в прес-службі Президента.

Спільноту буде створено згідно з принципами глобального форуму Спільнота демократій, членами якого є Україна та Грузія. «Ми дотримуємося принципів цієї Спільноти у відповідності до Сеульського плану дій, який передбачає регіональне співробітництво, спрямоване на поширення та захист демократії», – сказано в заяві Глав держав.

Згідно з документом, мета нової організації полягає у «перетворенні цієї співдружності на потужний інструмент для звільнення нашого регіону від усіх розподільчих ліній, що залишилися, порушень прав людини, від будь-якого духу конфронтацій, від заморожених конфліктів». Це, на думку Президентів, «дозволить започаткувати нову еру демократії, безпеки, стабільності та миру в усій Європі, від Атлантики до Каспійського моря».

Відтак, у своїй заяві Глави держав закликають до участі у Спільноті всіх лідерів згаданого регіону. Насамперед їх запрошено на самміт, що відбудеться восени цього року в Україні. Його метою є об’єднати зусилля заради перетворення регіону на простір демократії, стабільності й безпеки та його інтеграція в демократичне євроатлантичне співтовариство. У ролі спостерігачів на самміт запрошено представників Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації

14-08-2005 23:57 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1124053048.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua