першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"Проблема "українізації" кримської освіти"

15-08-2005 13:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1124102428.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Зі такою темою 12 серпня 2005 року в Кримському Інформаційному Прес - Центрі відбулася прес-конференція голови Кримської організації Української Народної Партії Олега ФОМУШКІНА і голови Всекримського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Сергія САВЧЕНКА.

Останнім часом засоби масової інформації певного спрямування намагаються підняти проблему так званої "українізації" шкіл Криму. Нині із 638 шкіл Криму тільки 6 мають статус шкіл з українською мовою навчання. Під час останнього перепису населення визнали рідною українську мову 10,1% населення АРК.

Таким чином має місце відкрита дискримінація україномовного населення півострова в здійсненні свого права на отримання освіти рідною мовою. Жоден вищий навчальний заклад Криму не набирає студентів у групи з українською мовою викладання. Тобто кримчани, чиєю рідною мовою є українська, відверто дискримінуються і в цьому питанню. Представникам шовіністичних проросійських общин Криму зірвати прес-конференцію не вдалося.

Олег ФОМУШКІН і Сергій САВЧЕНКО заявили: " - Ми ніколи не виступали за позбавлення національних меншин прав на отримання освіти рідною мовою.
- Ми виступали і виступаємо тільки за реальне рівноправ'я в отриманні освіти рідною мовою україномовними кримчанами.
- Крім того відсутність мережі шкіл із українською мовою викладання позбавляє національні меншини можливості реально інтегруватися в українське суспільство.
- У зв'язку з цим ми заявляємо про підтримку кроків Міністерства освіти й науки АРК щодо створення реальних умов для отримання освіти українською мовою всім, хто цього бажає.
- Ми знаємо, що ці кроки ніяким чином не зачіпають прав та можливостей національним меншинам отримувати освіту своїми рідними мовами.
- Ми засуджуємо намагання інтерпретувати створення умов для отримання освіти державною мовою, як дискримінацію національних меншин у Криму як свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі."

15-08-2005 13:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1124102428.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua