першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Cвавілля церкви, яка ще вчора молилась за бандита

17-08-2005 10:03 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1124262229.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Учора в Кам’янці-Подільському владу захопили московські попи

і керували містом цілу годину. Понад 30 батюшок у чорних рясах прийшли на позачергову сесію міськради, яку скликали, щоб вирішити питання з підвищенням тарифів на комунальні послуги. І охорона пропустила їх ... за вказівкою міського голови Олександра Мазурчака як попередньо запрошених. На момент цього спланованого заздалегідь візиту питання, що так схвилювало святих отців УПЦ Московського патріархату, не розглядалося. Але головуючий, він же мер, запропонував депутатському корпусу перервати роботу і вислухати делегацію, „адже ще ніколи так багато священників одразу нас не відвідувало.” Тим часом неждані гості розсілися на депутатських місцях, один із них зайняв місце в президії, а владика кам’янець-подільський та городоцький Феодор окупував трибуну та мікрофон. На депутатів наставили відеокамеру. Як виявилося, знімав кореспондент єпархіальної газетки „Дзвін”, котрий акредитованим при міській раді ніколи не був.

Яка ж мирська тривога стала причиною грандіозного хресного походу? Як виявилося, скромний пам’ятник папі римському Павлу Іоанну ІІ, що його дала дозвіл встановити у скверику поруч із кафедральним римо-католицьким костелом святих Петра і Павла попередня сесія міськради. Коштом громади та тисяч громадян інших конфесій, які, незважаючи на свою віру, щиро поважають спочилого в Бозі понтифіка за його титанічну працю задля цілого людства. Власне, як це робить і весь світ.

І тільки московські батюшки, які звикли сіяти не приязнь та милосердя, а ворожнечу між мирянами навіть всередині своїх храмів ( тому яскравий приклад виживання отця Віссаріона та його прильників із відбудованого ними в центрі Кам’янця величного собору Алєксандра Невського ), які постійно грубо сунуть свого носа в політику, що вся Україна спостерігала на минулих виборах, дивуючись із долучення до сонму святих двічі засудженого Януковича, врешті, яким, вочевидь, байдужі національні цінності та святині ( торік у місті з вини цих „достойників” згорів унікальний архів – частка Національного архівного фонду), не знаходять у собі сили визнати це. Так от ці святі отці, попираючи ногами регламент органу самоврядування з ласкавого дозволу міського голови, взялися доводити, які були страшні католики для України, пригрозивши у разі незгоди масовим голодуванням своїх прихожан та великим протестним хресним ходом.

Утім, світова велич Іоанна Павла ІІ таки не давала їм змоги вимагати взагалі скасувати попереднє рішення, проект якого був поданий на сесію, до речі, депутатом православним, віруючим Київського патріархату. „Нехай католики ставлять папу на території свого костелу”, - таким був вердикт прибульців. Міський голова, який , до слова, нещодавно став членом партії „Батьківщина”, керуючись невідомо чим, тільки не регламентом, пробував це рішення навіть проголосувати. Та, не дістав підтримки. Питання відклали для перегляду в комісіях і консультацій з римо-католицькою громадою. Ніби вибачаючись перед церквою, яку сміливо можна назвати улюбленицею місцевої влади ( стільки віддали цій конфесії приміщень, навіть на шкоду громаді), головуючий попросив провести батюшок стоячи, „з поваги до служителів Бога”. Більшість депутатського корпусу встала, і це так гостро нагадало запорожців, які валялися в ногах у нищительки Січі Катерини ІІ та хлюпали носами „Не встанемо, мамо!..”

Ольга ПРАВОСЛАВНА.

17-08-2005 10:03 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1124262229.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua