першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Митниця і хабарі – поняття все ще нероздільні

02-09-2005 00:52 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1125611536.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Їхав днями потягом. Попутником виявився водій, який ганяє вантажні фури на Європу. Розговорилися, почав я питати його про перетин кордону з Україною: що змінилося? Виявилося, що не змінилося нічого. Як платили хабарі, так і платять нині. Від 20 до 100 євриків за один перетин фури – як повезе. Навіть до ідеально оформлених документів можуть придратися. Тут же і таксу скажуть. Питаю: «По квитанції гроші берть?» Він на мене, як на ідіота глянув: «Яка квитанція? В кишеню!» Захочеш по закону – промаринують стільки, що мало не покажеться. А час – це гроші.

Розповів він також цікаву історію. Їхав він якось в Україну – на нашій митниці порядок просто ідеальний. З 13 віконець працюють всі 13, все чітко і злагоджено. А зазвичай працює 2 віконця з постійними перервами як не на перекур, то на каву. Замість кількох діб чекання та оформлення документів наш водій витратив кілька годин. В чому ж причина? Виявилося, що в цей день на кордон приїхали кіношники матеріал знімати. Ну наша митниця і вистроїлася, як на парад. Можна уявити, як вони зубами скреготіли від недобраних хабарів та потреби оперативно працювати. Кіношники поїхали – все повернулося на круги своя.

02-09-2005 00:52 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1125611536.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua