першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Почастішали антисемітські гасла проти єврейських общин

02-09-2005 17:19 Житомирщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1125670779.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Напередодні вранці 2 вересня 2005 року на будівлі офісу Федерації єврейських общин Житомира виявлені знаки фашистської свастики. На фотографіях, зроблених єврейською общиною, чітко видно накреслені на дверях будівлі нацистські символи, обведені в круг. Це не перший факт, що свідчить про посилення антисемітських настроїв в місті. Так, в кінці квітня невідомими був зроблений напад на головного равіна Житомира, Центральної і Західної України Шломо Вільгельма. Єврейська община Житомира, що є однією з найбільш активних общин України, стурбована подібними проявами антисемітизму і просить місцеві власті втрутитись.

Нагадаєм що 24 квітня на іудейське свято - Песах, в неділю увечері равін Житомира Шломо Вільгельм з своїм восьмилітнім сином Ошером і гостями: Калманом Бондаревим, фахівцем з кашруту і молодого американського посланника поверталися додому.

Як сказав Антон Фарб, виконуючий обов'язки прес-секретаря равіна, на вулиці до равіна і його гостей звернулися троє місцевих підлітків з традиційним проханням „закурити не знайдеться?”, діставши відмову, вони почали вимагати грошей, потім зав'язалася бійка, під час якої Калману Бондареву зламали руку і розітнули голову, равін Шломо Вільгельм одержав сильні удари. Восьмилітній син равіна не постраждав.

„Постраждалі подали заяву в міліцію, де були зафіксовані побої і зняті свідчення. На справжній момент один з нападаючих затриманий. Він щиросердо у всьому признався. Такий серйозний інцидент відбувся в місті вперше”, - сказав Антон Фарб. Разом з тим антисемітські вилазки в Житомирі і області останнім часом почастішали. Двічі зображення свастики з'являлися на будівлі міської синагоги. Не так давно рабин Амрам Лінков, що живе в селі Заречани, виявив антисемітське гасло на огорожі свого дому.

Заяву в міліції прийняли, але виконавців не знайшли. Періодично антисемітські гасла з'являються на дверях квартири равіна Нохума Тамаріна, голови Федерації єврейських общин Житомирського регіону.

ВО "Свобода" Житомирщина
http://www.zhytomyr.vosvoboda.info

02-09-2005 17:19 Житомирщина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1125670779.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua