першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Микола МЕЛЬНИК: «Порошенко у кожне міністерство розставив свої к

12-09-2005 13:45 Харківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1126521902.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Политикум.ИНФО» не випадково звернувся за коментарем з приводу урядової кризи до народного депутата України Миколи МЕЛЬНИКА. Річ у тім, що Микола Євтихович, член фракції СПУ, колишній губернатор Вінницької області, набагато раніше за Юлію Володимирівну звернув увагу громадськості на негаразди в оточені президента й незбалансованість урядової коаліції. Власне те, про що Тимошенко наважилась сказати лише після гучної відставки та заяви Зінченка, соціаліст МЕЛЬНИК говорив з трибуни Верховної Ради щонайменше тричі! Виступів у пресі можна взагалі не рахувати. Тож чергове інтерв’ю нашому інтернет-виданню слід розуміти як продовження старої розмови у нових обставинах.

Кор.: Микола Євтихович, які ваші оцінки того, що президент зробив з урядом Тимошенко?
Микола МЕЛЬНИК: Я оцінюю з точки зору того, що урядовій кризі передував розвал економіки. Насамперед, в агропромисловому комплексі. Такого ще не було в історії незалежної Україні, щоб один стіг пшениці продавали, і лише 200 літрів солярки за це можна було купити. Часом, дійсно різниця в ціні між соляркою і зерном була в шість тон, але не в одинадцять! Кабінет міністрів не справився із ситуацією, яка склалася на ринку зерна, ринку цукру, м’яса.
Звичайно, і спроби втягнути Україну до СОТ (Світової організації торгівлі. – В.Т.) також збільшили ризик для товаровиробника. Вступ до СОТ закривав для селянина останню надію на те, що маючи, приміром, корову, він зможе якось жити. Адже у СОТ свої параметри якості молока, аналізу молока на білок і т.п. Тож всі корови, що сьогодні є в селян, їх би мусили продати. А сьогодні без корові селянину просто нема що робити!
Крім того, кризу породили й відносини між Порошенком і Юлією Володимирівною, між Порошенком й іншими чиновниками.
Кор.: Ваші заяви з приводу Петра Порошенко досить відомі…
Микола МЕЛЬНИК: Порошенко, можна сказати, це втілення зла для економіки всієї Україні. Він блокував роботу, він займався розстановкою кадрів. Він у кожне міністерство розставив свої кадри, наче флажками обставляють вовка! Звісно, все це вплинуло на економіку Україні і економіка була доведена до такої межі, до такої прірви, що ні в Юлії Володимирівни, ні в президента не було іншого вибору. Ющенко не мав іншого вибору, як очистити РНБО і кабінет міністрів від корупціонерів.
Виходило так – що, звичайно, дуже прикро – що Ющенко спирався на корупціонерів. В тому плані, що він мав перед ними певні зобов’язання з часів помаранчевої революції. Як добра і порядна людина він почав роздавати портфелі тим політикам, які просто хотіли повернути ті кошти, що вони вклали до помаранчевої революції. Зараз все це вилилось у катастрофу для України.
Кор.: Як ви гадаєте, чи вплинуло пікетування соціалістами Кабміну на його відставку?
Микола МЕЛЬНИК: Щодо цукрової кризи і ситуації в АПК, то прийняття нами рішення про пікетування було правильним. Ми провели декілька засідань із Юлією Володимирівною і на кожному відстоювали свою позицію щодо недоцільності завезення цукрової тростини з Бразилії, бо прогнозували, що буде обвал! Ця диверсія цукрової сировини на наш ринок, зі слів нашого міністра Олександра Барановського коштує десь 150 млн. доларів!
Сьогодні є ще на ринку 400 тисяч тон цукру, які скуплені олігархами, які, в свою чергу, зацікавлені у високих цінах. Тому коли ми провели останню нараду 19 серпня, Юлія Володимирівна обіцяла, багато обіцяла, що впаде ціна на цукор до 3,10 грн., що будуть кредити...
Але після того була постанова кабміну, де не було жодного слова про 2005 рік. Але ж все це треба робити зараз, негайно! З огляду на це, ми вирішили привести під стіни уряду сільгоспвиробників, селян, які нам вірять, які бачать, що ми їх захищаємо. Ми закликали соціалістів з усіх регіонів підтримати вітчизняного товаровиробника. Привезли машину буряка, зерна… Ми хотіли звернути увагу ЗМІ, громадськості на ту критичну ситуацію в агропромисловому комплексі. Причому ми не ставили питання усунення кабінету міністрів, ми привертали увагу до небезпеки залишитись без вітчизняного сільгоспвиробника.
Кор.: Ви вважаєте, що є такий ризик?
Микола МЕЛЬНИК: Селянин не може бути рабом. Він не може кормити городянина за рахунок своїх статків. В нього й так оплата праці складає не більше 150-180 грн. У Євросоюзі на кожен гектар фермер отримує дотації 450 євро, а у нас копійочки... Тож робіть висновки самі!
Розмову вів Володимир Тарасов, «Политикум.ИНФО» (http://www.politikum.info)

12-09-2005 13:45 Харківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1126521902.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua