першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Нецікава точка зору на відставку уряду

13-09-2005 14:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1126610768.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відставка уряду викликала шквал політичних оцінок. Найбільш уживаними стали слова "зрада ідеалів Майдану", "ревнощі до успіхів уряду", "звільнили ні защо".

При цьому зовсім непомітним лишився суто економічний аспект.

Ми не звернули особливої уваги на слова Президента на прес-конференції 8 вересня, котрі, як на мене, прозвучали як бомба: "... Зранку до вечора ми є свідками, знаєте, таких легковажних, солодких обіцянок, яких з кожним днем буде виконувати все важче і важче. Рішення, які притаманні цьому року, економічні, соціальні, їх можна робити один раз. Другий раз їх уже не повториш без економічних змін.

Але ми стали свідками того, що жоден соціальний пакет не пропонується на 2006 рік – ні у плані соціальних навантажень, ні у плані соціальної реформи, ні в плані освіти, ні в плані медицини. Ми консервуємо ще 12 місяців тої стагнації, яка була в цій галузі. Я це прийняти не можу, друзі.

...Нам не треба країну втягувати в небезпечні обіцянки, у небезпечний популізм."

Не здивували нікого і попередні (за умови прийняття "м"якого пакету") кандидатури на відставку з боку Кабміну - віце-прем"єра з гуманітарних і соціальних питань М.Томенка, міністрів економіки і фінансів С.Терьохіна і В.Пинзеника. Та це ж економічний блок Уряду!

А що, приміром, означає анулювання (тобто списання) близько 5 млрд. грн. боргу до бюджету компанії ЄЕСУ у першому кварталі цього року? Це новітній український метод скорочення бюджетного дефіциту? Ніхто не замислювався над цим?

То може відповіді на питання про відставку Уряду треба шукати передовсім у зовсім нецікавій економічній, а не в яскравій політичній площині?

Ми залюбки слухаємо численних Глоб від політології щодо нинішньої ситуації та прогнозів на майбутнє. А може варто було б попросити висловитись економістів, які б зосередились на економічних аспектах?

13-09-2005 14:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1126610768.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua