першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкритий лист до Президента

06-10-2005 23:07 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1128629264.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкритий лист до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича

Шановний Вікторе Андрійовичу !

Я, Галина Сулима, українська акторка кіно, засновник та директор першого в Україні артхаузного Кінокомплексу „Кіно Арт-хауз „Одеса”, прошу Вашого втручання та захисту в справі, резонанс якої наразі вже вийшов за межи нашої держави. З 1 вересня 2004 року я розпочала роботу по створенню та розвитку першого в Україні артхаузного Кінокомплексу, у якому проводилися кінофестивалі фільмів Євросоюзу; фестивалі польського кіно (спільно з Консульством Польщі); фестиваль документального французького кіно, тиждень Франкофонії, фестиваль пам’яті Сержа Гінзбура (спільно з Посольством Франції). Кінокомплекс „Кіно Арт-хауз „Одеса” було визнано привілейованим партнером Посольства Франції в Україні і запропоновано вступити до мережі „Європа-сінема”.

На думку моїх європейських партнерів Кінокомплекс перетворився на один із загальновизнаних і корисних для виховання молоді центрів культури. За час роботи „Кіно Арт-хауз „Одеса” став одним із самих інноваційних та важливих організацій, де проводилися заходи, направлені на збагачення культурного життя країни. На 2005 рік я мала домовленості щодо проведення фестивалів з посольствами Японії, Великобританії, Грузії. Проте, 22 лютого 2005 року Кінокомплекс „Кіно Арт-хауз „Одеса” було брутально захоплено ЗАТ ФК „Чорноморець”. З цього часу я написала до правоохоронних органів, прокуратури та чиновників всіх рангів близько 170 звернень і скарг. І лише завдяки твердій громадській позиції та небайдужості до культурної спадщини нашої держави народного депутата України Андрія Васильовича Шкіля 6 вересня 2005 року слідчим відділом Портофранківського ВМ Приморського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області було порушено кримінальну справу за № 09200500482 у звинуваченні посадових осіб ЗАТ ФК „Чорноморець” у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 356, 206 ч.3 Кримінального кодексу України, де мене визнано потерпілою у справі. На даний час правоохоронні органи м. Одеси на чолі з начальником УМВС України в Одеській області Вершняком М.І. всебічно працюють над розкриттям цієї резонансної кримінальної справи.

Але, нажаль, міліція стикається із жорстким протистоянням працівників Одеської прокуратури, які планомірно перешкоджають правовому вирішенню цієї справи. Зазначену кримінальну справу, яку порушено 6 вересня 2005 року, вже 8 вересня 2005 року вилучає прокуратура Приморського району з метою прокурорського нагляду. Вражає і той факт, що 11 вересня 2005 року прокуратурою повернуто слідчому справу „без зауважень”, а 12 вересня 2005 року знову відібраною тою ж прокуратурою Приморського району. „Вболівальники” ЗАТ ФК „Чорноморець” і на тому не зупинились - зайшли ще й з іншого боку - у суді Приморського району м. Одеси було прийнято скаргу адвоката обвинувачених у справі стосовно незаконного порушення цієї кримінальної справи. Тепер вже суддя Кушніренко витребував справу до термінового розгляду і 30 вересня 2005 року „одноосібно” без присутності представників правоохоронних органів та потерпілих у справі виніс рішення про відміну постанови щодо порушення вищезазначеної кримінальної справи.

До того ж це рішення містить у собі низку правових протиріч та недоречностей. Термін оскарження рішення судді Кушніренка 7 (сім) діб, який спливає 7 жовтня 2005 року.

Вражаючим є і той факт, що оскаржити рішення повинна прокуратура саме Приморського району, яка протягом півроку здійснює „титанічні” зусилля щодо розвалу цієї кримінальної справи. Більш того, своєю бездіяльністю прокуратура м. Одеси „дозволила” ЗАТ ФК „Чорноморець” продати у серпні 2005 року Кінокомплекс „Кіно Арт-хауз „Одеса”, який я ризикуючи своїм життям повернула до міської комунальної власності (відповідно до рішення сесії міськради № 4142-IV від 28 квітня 2005 року).

Весь цей час я знаходжуся на „лінії вогню” – не маю можливості працювати, здійснювати міжнародні проекті в галузі кінематографії щодо яких маю домовленості з рядом європейських держав. Мені та моїй сім’ї постійно погрожують фізичною розправою представники ЗАТ ФК „Чорноморець”. Все моє майно захоплено і утримується у приміщенні Кінокомплексу „Кіно Арт-хауз „Одеса”.

Складається враження, що мене примушують пройти трагічний шлях митарств і поневірянь, які пройшла моя героїня у фільмі „Голод-33”, але тільки вже у 2005 році у вільній та демократичній Україні. Я доведена до відчаю. Все своє творче життя своїми ролями я віддано працювала на благо своєї рідної батьківщини. Тепер я живу лише надією на те, що моя держава не залишить мене у таку тяжку для мене годину.

З повагою, Галина Сулима
м. Одеса, вул. Болгарська, 21, кв. 15.
Контактні телефони: Галина Сулима (м. Одеса): 8 048 731-15-12; 8097 235-08-89
Надія Стірська (м. Київ): 8 067 449-42-43; 8 050 384-52-88

06-10-2005 23:07 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1128629264.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua