першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відчуття дежа вю або справа Остапа Бендера живе та ...

11-10-2005 11:34 Харківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1129019673.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відчуття дежа вю або справа Остапа Бендера живе та ... перемагає ?


Майже рік тому відбулась помаранчева революція. Можна по-різному оцінювати її події та наслідки, але одне вона довела остаточно – тільки український народ, а не владна верхівка та закордонні „друзі”, має вирішувати власну долю та долю України.
Дійсно мав місце небувалий підйом національної свідомості, наслідком якого стало усвідомлення себе як окремої нації, спільноти, яка має право самостійно обирати своє майбутнє.
Це вдалося попри небувалу за своїми масштабами пропагандистську хвилю в підтримку єдиного кандидату від влади та, як вбачалось, і від Росії, настільки активно остання включилась в його передвиборчу кампанію. І це, мабуть, є найбільшим завоюванням помаранчевої революції.
На фоні цього явне здивування та відчуття дежа вю викликає передвиборча кампанія партії „Союз”, на біг-бордах якої розміщено слоган „З нами Бог та Росія” та ставлення до цього нової, начебто, помаранчевої влади.
Навіть не торкаючись того питання, що на один рівень поставлені два принципово незрівнянних поняття (Бог та одна з сусідніх держав), хотілось би зауважити наступне.
Уявіть собі на хвилинку, що в Карелії під час передвиборчої кампанії на біг-борді красується, наприклад, гасло: „З нами Бог та Фінляндія”, чи на Курильських островах ”З нами Бог та Японія”. Продовжувати можна нескінченно. Мабуть у всіх сусідів Росії є до неї територіальні претензії. Як би такі гасла сприймалися в Росії? Правильно, як політична провокація з рішучими висновками щодо керівництва регіонів, яке це дозволило або свідомо не помітило. У нас же влада, незважаючи на те, що на словах засуджувала сепаратизм і на цієї хвилі і стала владою, не тільки дозволяє таку політичну провокацію по всієї країні, а сама її розповсюджує, чим цьому сепаратизму сприяє.
Так, голова партії “Союз” Костусєв О.О. одночасно з цим займає високу державну посаду – є головою Антимонопольного комітету України. Хотілося б запитати у пана Костусєва, що він мав на увазі, коли розміщував на біг-борді поруч зі своєю фотокарткою гасло: „З нами Бог та Росія”? Чи не помилився він з назвою держави, високим посадовцем якої він зараз є? Як має ставитися до його слів пересічний громадянин України, побачивши такий біг-борд? Яке відношення має голова Антимонопольного комітету України до Росії? З яким монополізмом бореться? Особисто, як такий громадянин, дійду єдиного логічного висновку, що пан Костусєв бореться з монополізмом українського народу на самовизначення. Відтоді постає питання, що робить в помаранчевій владі пан Костусєв, гасла якого не мають нічого спільного з гаслами, під якими Президент збирав народ на Майдані і завдяки яким він переміг ?!
Проте, спробуємо відійти від персоналій і розглянути саму суть цього гасла.
Тільки наївні люди можуть вважати Росію державою, яка схильна до благодійництва. Минулі події навколо півострову Тузла, наміри підвищити ціни на газ та інше переконливо свідчать - Росія у відносинах із Україною дбає виключно про власні інтереси. На такий прагматизм не треба ображатись. Більше того, він є добрим прикладом для наслідування, оскільки будь-яка держава у стосунках з іншими має дбати в першу чергу про власні інтереси. Ще Уінстон Черчилль казав , що у Британії немає постійних ворогів та друзів – у Британії є постійні інтереси. Україна, безумовно, знаходиться у найближчому (і територіально, і фігурально) колі російських інтересів. І те, що цей інтерес носить виключно прагматичний характер, також є цілком очевидним.
А от що є незрозумілим, так це слова окремих політиків про те, що тільки разом з Росією можна будувати власну державу та добробут. Відразу згадується славнозвісний Остап Бендер та його „Заграница нам поможет». Але Ільф та Петров, мабуть, ніколи і подумати не могли, що їх персонаж оживе та з дрібного шахрая перетвориться на політичного спекулянта державного рівня з тими ж самими принципами та підходами.
Вказана стаття не спрямована проти Росії, з якою Україна традиційно має дуже тісні історичні, культурні та економічні зв’язки та яка безумовно є партнером України на світовій арені.
Вона спрямована проти українських остапів бендерів від політики, які, спекулюючи на темі історичної близькості двох наших країн та міфі про супердержаву – союз слов’янських народів, не розуміють або свідомо замовчують, що за будь-яку підтримку та допомогу з боку Росії треба буде платити, причому по гамбурзькому рахунку, як це довела сама історія стосунків України та Росії. Так, приймаючи рішення на Переяславській раді, український народ прагнув отримати від Росії військову допомогу для збереження власної незалежності, а отримав кріпацтво, повну втрату незалежності та інші притаманні російській імперії вади. Століття боротьби за свободу, за відновлення незалежності, кров мільйонів українців – ось ціна такої помилки. Не зважаючи на це, горе-політики вперто знов розігрують „російську карту” і тягнуть наш народ на Переяславську раду, навіть знаючи ціну такого кроку. Вони впевнені, що розраховуватимуться не вони особисто, а українська держава, тобто її громадяни.
Перефразуючи Чехова, треба „по краплі витискати з себе молодшого брата” і будувати стосунки з Росією тільки на рівноправних засадах. Чим швидше це усвідомлять обидві країни, тим менше буде між ними образ та негараздів.
Недаром кажуть, що Бог допомагає сильним. Але ніколи він не буде допомагати державі, яка буде спиратися не на власні сили, а на свого сусіда, вважаючи його майже єдиною (разом з Богом) своєю надією.
Отже, ми та інші держави повинні зрозуміти, що українська нація існує, вона є сильною, незалежною і у вирішенні своєї долі має спиратись тільки на Бога, власні волю і сили.“ОУН-Харків”
Антон Михаляк

11-10-2005 11:34 Харківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1129019673.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua