першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Открытое письмо Президенту о Крымэнерго

17-10-2005 16:28 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1129555686.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Президенту України Ющенку В. А.

Відкритий лист

Шановний Вікторе Андрійовичу!
В 2003 році до керівництва Крименерго прийшли люди, які мали завдання підготувати Крименерго до приватизації. ВР України призупинила приватизацію обленерго і з того часу почалося і продовжується інтенсивне розкрадання коштів.
До ремонтних робіт залучаються фірми, які лобіюються керівництвом Крименерго (Грубою Г. І., Філатовим Я. О., Драним Р. В. та ін. ). Навіть на такі роботи, які можно робити своїми підрозділами та й ще по завищенним цінам в 2 – 6 разів.
Величезні кошти витрачаються не за призначенням:
· в жовтні 2004 р. на 13 млн. грн. куплено 295 лічильних систем по 37 тис. грн. кожна, в той же час не закуплено жодної опори;
· матеріали закуповуються за завищеними цінами, можна лише здогадуватися, що у “своїх” фірм (фарба купується у Дніпропетровську за 21 грн/кг, в Сімферополі є ж така сама за - 6,3 грн/кг);
· була куплена морська яхта (“плавсредство для осмотра опор воздушных линий на затопленной территории”);
· закуповуються дорогі авто, технічне обслуговування їх виконується в Києві, хоча можно це робити і в Сімферополі;
· закуплені та свідомо “невикористані” матеріали потім реалізуються як неліквіди;
· в 2004 році було придбано 2 елєгазових вимикача 110 кВ та 4 елегазових вимикача 35 кВ фірми “ALSTON”. Вартість 110 кВ – 300 тис. грн., 35 кВ – 150 тис. грн., тендер не проводився (формально був проведений зворотнім числом, коли обладнання було вже куплено), фактична вартість цього обладнання на 30% нижче. Встановлювала ці вимикачі львівська фірма “Піраміда” – протеже 1-го заступника генерального директора Філатова Я. О.:
· в 2004 р. було перенесено трасу повітряної лінії 110 кВ “Ялта-Гурзуф” та “Гурзуф-Масандра”. В трьох прольотах (700 метрів) ці лінії смонтували на одніх опорах, це значно зменшило надійність електропостачання Великої Ялти. Все це було зроблено для звільнення землі під дачі в районі селища Гурзуф. Фінансування проводилося за рахунок ВАТ “Крименерго”. Вартість – близько 1 млн. грн.;
· капітальний ремонт трансформаторів 110 кВ в 2004 р. виконувалось фірмою “Піраміда”. Було відремонтовано 12 трансформаторів. Вартість ремонту одного трансформатора складає 120 – 170 тис. грн., завищена в 1,5-2 рази;
· керівництвом ОАО Крименерго приватизовано двоповерховий будинок на підстанції “Малореченська” (на морі біля Алушти) з трьома трьокімнатними квартирами та двома однокімнатними. Приватизовано після євроремонту за кошти Крименерго. Інші багаточисельні пансіонати Крименерго продані невідомо кому або передані в аренду “своїм”;
· на переобладнання лінії 110 кВ “Холодильник-Кристал” в 2004 р. було використано майже 1 млн. грн. Спочатку планувалося 400 тис. грн., але кошторис було завищено за вказівкою п. Філатова;
· 30.06.2004 р. були закуплені “КАРТЕРЫ МАСЛЯННОГО ТЕПЛООБМЕННИКА”, 960 шт на суму 19900500 грн. (1шт – 20735,94 грн.) і реалізовані 30.06, 13, 16, 23, 29.07.2004 р.
В середині лютого 2004 р., коли були найнижчі температури ( -12, -17 С ), керівництвом Крименерго була дана вказівка на відключення найбільших боржників (водоканалу, котелень та ін.). За моєю думкою, це була просто провокація, яка була задумана для дискредитації Президента та Уряду. Тодішній прем’єр-міністр Криму Куніцин виступив в ролі “захисника” народу, борця з “бандитським” Крименерго. Щодо останнього, то я погоджуюсь.
Використовуючи ситуацію, керівництво Крименерго звільнило переважну більшість керівників наших підрозділів (Крименергоремналадки, Крименергобуду, в 24–х з 27-ми Районів електричних мереж). Деяких за те, що не виконували наказ про відключення, а більшість за те, що не виконували їх “оборудки” з коштами та “замовними” роботами. Замість них поставлені “свої” люди, які не знають, що таке електроенергетика, але беззастережно виконують всі незаконні вимоги своїх “паханів”. Невідомо з яких причин приймаються на посади по три-чотири заступники начальника РЕМ (1-ий заступник, заступник по фізичним особам, заступник по юридичним особам, заступник з енергонагляду, радники?! начальників РЕМ), крім того, що збереглися посади головного інженера та начальника енергонагляду. Всі “свої” призначаються за контрактом з окладами 5-12 тис грн.
З початком виборчої компанії генеральним директором Крименерго Грубою Г. І. був створений штаб, до складу якого ввійшли всі начальники РЕМ. Керував штабом заступник генерального директора з інвестицій п. Хімченко. Двічі на тиждень начальники РЕМ змушені були звітувати за виконану роботу, навіть на селекторних нарадах давались вказівки. Напередодні голосування в 2-му турі до Києва було направлено 5 автобусів з 200 робітниками Крименерго для голосування по відкріпним талонам. Були оформлені посвідчення на відрядження та сплачено по 300 грн. кожному “волонтеру”.
Звертаюся до Вас тому, що всі інстанції пройдені, листи написані та справа не зрушена з місця. Я написав заяву голові Ради національної безпеки та оборони Порошенку П. О. та особисто йому передав, відповіді не отримав.
Заява до прем’єр-міністра України Тимошенко Ю. В. щодо фінансових зловживань в ОАО Крименерго була направлена до Мінпаливенерго, а звідти, як за часів Радянського Союзу, … до Крименерго.
Заступник директора Департаменту електроенергетики Мінпаливенерго С. Я. Меженний відповів мені: “… в Крименерго створено комісію із залученням компентентних фахівців та членів Наглядової ради і Ревізійної комісії товариства, яка здійснила перевірку фактів і встановила”: … не виявлено.
Та все-таки не все гладко вийшло з “перевірками”. Ще одне моє звернення до Ю. В. Тимошенко було переправлено на перевірку до прокуратури Криму. В листі–відповіді від 21.06.05р. за №7/1-6680-05 прокуратури Автономної Республіки Крим повідомлено:
“Прокуратурою АР Крим розглянуто Ваше звернення щодо законності дій службових осіб відкритого акціонерного товариства “Крименерго”.
Встановлено, що 26-28 жовтня 2004 року директор з інвестицій ВАТ “Крименерго” Хімченко Є. С. уклав договір на придбання у Міжгалузевій господарсьої компанії (далі – МГК) “Облік” (м. Дніпропетровськ) партії електролічильників у кількості 295 шт. на суму 13 186 500,00 грн. з оплатою протягом 2-х місяців. Вартість одного лічильника склала 37 250,00 грн.
У подальшому, 29.10.04р. ВАТ “Крименерго” уклало зсвнішньоекономічний контракт на реалізацію вказаної партії лічильників за рубіж з оплатою по факту поставки до пункту призначення Магдебург (Німеччина). Продажна вартість одного лічильника склала 7122 доларів США, що еквівалентно 37 746,6 грн.
У процесі митного оформлення на дніпетровський митниці 19.11.04р. вантаж було затримано та вилучено працівниками податкової міліції в АР Крим.
У процесі виїмки було встановлено, що замість електролічильників у коробках знаходились тільки їх корпуси та відходи деревини.
З цьго приводу Дніпропетровською регіональною митницею стосовно директора з інвестицій ВАТ “Крименерго” Хімченко Є. С. порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченного ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 201 Кримінального кодексу України. Матеріали кримінальної справи направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності…”
Ну і що? Пан Хімчеко залишив свою посаду та був обраний головою профкому Крименерго. Дивитися було гидко, як генеральний директор Крименерго Груба особисто рекомендував на профсоюзній конференції обрати Хімченка головою, як порядну, принципову та чесну людину. А через місяць Хімченко і цю посаду покинув, бо був призначений директором Севастопольської ТЕЦ , а потім переведений на посаду директора ДП Кримських генеруючих систем.
А в Крименерго продовжують керувати ті, хто роками розкрадав кошти Крименерго. Більш того, Груба Г. І. став членом “Народного Союзу Наша Україна”. Я вже не говорю про Філатова, того, навіть, “органи” назвали безбашенним.
Бандити сидитимуть в тюрмах! Поки вони, пане Президенте, всі на волі, більш того, продовжують керувати.
Маю два сина, Павла та Святослава, які на другий день були на Майдані і стояли в першій шерензі перед чорношлемниками біля адміністрації Кучми. А тепер, за командою якогось “безбашенного”, Павла схопили співробітники кримської міліції заштовхнули в машину, почали бити, привезли до Київського РОВД м. Сімферополя і знову били, повезли до наркодиспансеру і там знущалися, заштовхували в зуби пігулки, щоб ковтав, мабуть дуже хотілося мати потрібний результат. На цей раз не вдалося їм.
Що, пан міністр Мінпаливенерго Плачков не знає про дійснний стан справ в Крименерго? Приїздив же його заступник п.Чех розбиратися. Не розібрався? А прокуратура Криму чому не викрила злочинців? Де, нарешті, генеральний прокурор п. Піскун, чому п. Хімченко знов сидить в директорському кріслі, а не на нарах. Груба та Філатов, мабуть, не знали про “оборудку” в 13 млн. грн.? Може їх ще нагородили знаком Герой революції?
Вікторе Андрійовичу, я родом з Путивльщини Сумської області, Ваш земляк. І так, як і Ви, служив в прикордонних військах на авганському кордоні. Батько мій, Василь Романович, був прикордонником, воював, попав в полон, але йому пощастило більше ніж Вашому. Він втік з коннцтабору з під Мінську і взимку пройшовши 600 кілометрів по окупованій Білорусі та Україні, дістався дому. Потім знов воював до кінця війни. Немає його вже вживих, немає і моєї мами, пішла у вічність в 90 років.
Немає і Вашої мами, Варвари Тимофіївни. Думаю не витримало материнське серце того нещастя, що скоїлося з Вами.
Ваші кривдники, Вікторе Андрійовичу, як і мої, як і всього українського народу не відповіли за свої злочини.
Можливо, Ви своїх кривдників простили за заповідями: не суди і не судим будеш, вдарили по одній щоці – підстав другу. Тоді Вам краще було стати священником і говорити ще одну: я раб Божий , і … всім дарувати іконки.
Але я, Вікторе Андрійовичу, не раб, ні божий, ні будь-який. І обирав Президента з красивим обличчям, мужню, вільну людину, не раба олігархічної системи, яка знищувала Україну. Ваш знімок висить у мене в квартирі і я кожного дня з великою надією дивлюсь Вам в очі.
Я знаю ще одного сімферопольця, Вашого земляка з Сумщини з Тернів, його добре знає Ваш брат, Петро Андрійович. Не хочу називати, з певних причин, призвище. За кучмівської влади він пройшов через десятки судів, так йому мстилися за те, що він відстоював незалежність України. В останньму листі до Кучми він написав про знущання над ним і закінчив так: “Я, син партизана, живцем закопанного фашистами в землю, офіцер, капітан першого рангу, 40 років віддав службі в армії і зараз не можу захистити свою честь. Я продаю квартиру, купую зброю і буду захищати свою честь із зброєю в руках”. На це кучмісти йому відповіли: “…мы не поняли суть Ваших претензий”.
Що нам робити, пане Президент? Чекати, коли остаточно розвалять Крименерго, доб’ють віру в справедливість, надію в зміни на підприємстві, в державі? Що мені робити, пане Президент? Чекати, коли “безбашенні” знищать мене, або когось із моєї сім’ї?
Шановний Вікторе Андрійовичу! Чи ВИ зрозуміли суть наших, 6 тисяч співробітників Крименерго, і моїх, особисто, претензій!?

Голова Сімферопольського осередку
ВГО “За Україну! За Ющенка!”,
голова Ліги етнічних українців
Криму “Л Е Л Е К А” Смолянінов Петро Васильович

95034, м. Сімферополь,
вул. Польова, 83, кв. 56,
тел. дом. (0652) 51-56-20
8-097-2194003

01.09.2005 року


PS
Цей лист був написаний 1 вересня 2005 р., але не відправлений, бо мене викликали до РМ АРК і показали листа, в якому на трьох сторінках було написано про зловживання в Крименерго, в тому числі і про колишнього заступника генерального директора Крименерго з інвестицій Хімченко. На листі було моє призвище і моя адреса, та підпис був не мій. Лист відправляли на перевірку до прокуратури АРК, я попросив результати перевірки направити і мені.
“Результати” я отримав. Мабуть, і за перший і за другий не мій, листи. Мене зустріли біля дверей моєї квартири 12 жовтня о 17.45 год, коли я повертався з роботи до дому, з металевою арматурою. У мене перебиті руки, якими я захищав голову, але ціла голова і однією рукою я дописую Вам, пане Президенте, цьго листа.
Ви, пане Президенте, дали особисте доручення розслідувати побиття жидівського юнака в м. Києві.
То ж дайте таке особисте доручення розслідувати спланований замах на моє життя, та захистити мене, українця, свого земляка від смерті. Зупинити бандитів Крименерго, які тепер стали помаранчевими.

14.10.2005 рокуОткрытое письмо Президенту Украины Ющенко В. А.
о разворововании денежных средств руководителями Крымэнерго

17-10-2005 16:28 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1129555686.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua