першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкриття документів в Інтернеті було для мене манною небесною!

21-10-2005 15:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1129897085.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В розвинутих демократіях світу «електронна демократія» вже перестала бути мрією кабінетних вчених, а її інструменти активно впроваджуються у взаємодію громадян з парламентами, місцевим самоврядуванням, центральним урядом, навіть – прем’єр-міністрами (як у Великої Британії). Вона починається з простих речей – надання електронного доступу до публічної інформації – та поступово охоплює зворотній зв'язок з громадянами, консультування та безпосереднє залучення громадян до прийняття рішень органами влади.

З усієї когорти помаранчевих діячів України лише одна людина спробувала системно використати ідеали електронної демократії для подолання прірви відчуження між суспільством і державою. Це був Анатолій Матвієнко.

На його думку, «найбільша проблема нашої прірви між владою та людьми – це непоінформованість. Коли людина бачить живу логіку влади, вона має можливість зрозуміти владу. А коли для неї це все невідомо – вона ненавидить владу. Тому що людина живе в темряві суцільній і шукає чорну кішку».
В умовах запеклого спротиву з боку корумпованих кіл Криму для нього «рішення відкрити документи в Інтернеті було манною небесною»:

«Я знав, що в Криму єдине, чим я можу себе ствердити, - це відкритістю. Доказати, що я не корумпований. Що я не маю на меті корумпувати систему та структуру влади. Я йду з чистим та відкритим забралом на наведення порядку».

Серед нездійснених планів А.Матвієнка: впровадження електронного документообігу в Раді Міністрів Криму (була досягнута домовленість про початок роботи з «Квазар-Мікро»), встановлення інтерактивних кіосків для громадян в державних установах, та найбільш амбіційна ініціатива – впровадження електронного земельного кадастру.

На думку А.Матвієнка, він зробив «одну помилку по Криму – що я не ввійшов в Крим з вимогою поміняти всі силові структури. Я не ввійшов з «війною». Я не хотів йти з «війною», тому що я розумів, що тоді в суспільстві я буду сприйнятий як людина, яка прийшла «на штиках». Я в любому випадку переміг би, але справа в тому, що мене зрадив Київ»

Повний текст інтервю див.: http://www.e-uriadnik.org.ua/do/article/?id=3100
В інтерв’ю «Е-Уряднику» Анатолій Матвієнко розповідає про зірваний зліт електронної демократії в Криму, стратегію перемоги над корупційними «бегемотами» Криму, «зраду Києва», електронний кадастр, і – значення «романтизму» для України.

21-10-2005 15:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1129897085.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua