першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Самборі зберігають історичну пам"ять

25-10-2005 12:28 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1130232512.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У неділю 23 жовтня 2005 року, у м. Самборі на Львівщині відбулись урочистості з нагоди відкриття пам’ятної таблиці на честь галицького педагога та письменника Івана Филипчака (1871-1945). Таблицю виготовлено і встановлено на стіні будинку (пл.Ринок 26) за кошти Самбірської міської організації партії Християнсько-Демократичний Союз. У цьому будинку до війни знаходилась редакція газети "Самбірські вісті", редактором якої до другої світової війни був І.Филипчак.

В урочистостях взяли участь заступник голови Львівської обласної ради, депутат від міста Самбора Тарас Федак, заступники міського голови Самбора Б.Мельничук та Л.Войтко, заступник голови Самбірської райдержадміністрації Р.Партика, представники громадськості міста.

І.Филипчак був співзасновником музею "Самбірщина", автор багатьох історичних повістей та оповідань. У 1944 році був заарештований більшовиками і помер на засланні у Сибіру. Його могили досі не знайдено.

Як зазначив на відкритті меморіальної таблиці І.Филипчаку голова Самбірської міської організації ХДС, депутат міської ради Михайло Заріцький, християни-демократи Самбірщини і надалі будуть цілеспрямовано здійснювати меморіальне увічнення заслужених людей Самбірської землі.

25-10-2005 12:28 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1130232512.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua