першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

НСНУ на Донетчині за зразком 37-го року: нема Майдану – нема і з

21-11-2005 00:08 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1132524495.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На сайті „Майдану” вже неодноразово згадувалося про таємничу конференцію донецьких "несунів", що відбулася за сотні кілометрів від шахтарської столиці, на крайній півночі області, у святогірському пансіонаті „Сосняки”. Наразі надаємо до уваги відвідувачів Майдану ще один цікавий документ.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
голові Донецької обласної ради ПП „Народний союз Наша Україна”
п. Антонові Клименку
голови первинної організації №3 Куйбишевської районної організації НСНУ
Олександра ЖИЛАКА
(м. Донецьк, вул. Торецька, буд. 64,
e-mail: jozeph-caritas@gala.net)

Цим листом повідомляю, що рішення за №2/6 ІІ конференції Донецької обласної організації „Народного Союзу НАША УКРАЇНА” від 5 листопада 2005 року про виключення з партії 94 членів фракції „Майдан” має ознаки грубого порушення статуту та програмних принципів побудови нашої демократичної партії, що необачно (мабуть, з переляку) згадані в цьому рішенні. Адже головне завдання ПП „Народний Союз Наша Україна” полягає у „формуванні нових демократичних інститутів, які консолідують активність мільонів українців для реалізації їхніх прагнень та інтересів”, що відповідає прагненню партії об’єднати „кращих представників різних суспільних верств” (див. Програма ПП „Народний Союз Наша Україна”, с.с. 2-3).
Я наголошую: ОБ’ЄДНАТИ (!), А НЕ ПОЗБУТИСЬ (?). Те, що в зазначеному рішенні опинилися прізвища саме таких людей, свідчить їх принципова позиція підчас президентських виборів та після Помаранчевої революції. Ось чому мене дивує не лише таке рішення, а, перш за все, причини його виникнення та способи його виконання.
1. Документ, який я отримав, називається „Про звернення Голів Рад та керівників Виконачих комітетів міських і районних організацій”. В ньому говориться про перевірку діяльності первинних організацій, яка виявила, що „окремі члени Партії, і навіть члени керівних органів партійних організацій не виконують рішень керівних органів, вчиняють дії, направлені на руйнування організаційної єдності та партійної структури, проводять агітацію серед членів Партії, яка суперечит Програмі і політиці партії, роблять безпідставні, необгрунтовані заяви, чим дискредитують ПП „Народний Союз Наша Україна” та завдають їй суттєвої шкоди”.
Це досить серйозні звинувачення. Ті, хто проводив таку перевірку та робив подібні висновки, повинні мати досить вагомі підстави, які мали б бути відображені не лише у зверненні, а, перш за все, у проведеному партійному розслідуванні. На мою думку, треба було заслухати членів партії на засіданнях Рад різних рівнів (залежно від посади, яку займає особа, по якій проводилася перевірка чи розслідування), і тільки по тому давати партіну оцінку їх діяльності, яка, без сумніву, має бути відображена протокольно.
2. З вищевказаного виникають слушні запитання:
• коли і чому виникла необхідність „перевірки діяльності первинних організацій”? В яких рішеннях і яких органів це записано?
• це були планові перевірки (чи відображені вони в планах діяльності парторганізацій всіх рівнів, які звітували перед Вами)?
• хто персонально проводив перевірки і в який термін вони здійснювалися?
• які критерії оцінок? Чи були попереджені про них особи, діяльність яких перевірялась?
• чи є пояснювальні записки осіб, діяльність яких перевірялась?
• де можна ознайомитися з матеріалами вищеозначених розслідувань?
Думаю, що ясних та чітких відповідей на ці запитання у Вас, зважаючи на поспішність, в якому готувалось рішення №2/6, не було і не має й близько. А звідси напрошується невтішний висновок про надуманість оцінок чи не по багатьом членам партії, яких внесли до „чорного” списку. А це вже тягне на серьйозні звинувачення проти тих, хто ініціював подібне рішення і виголошував його на обласній конференції. Чи буде дана справедлива оцінка цьому факту з Вашого боку, п. Антоне?!

3. За моєї ініціативи, 9-10 листопада відбулися зустрічи з головами Куйбишевської районної та Донецької міської організацій пп. Євгеном Качуром та Сергієм Зікеєвим. Я мав на меті ознайомитись з рішенням конференцій, щоб знати, що і як робити далі, але я цього рішення ні письмово, ні усно не одержав. Крім того, Євген Качур не повідомив мене про те, що по одному з вищеозначених рішень припинено членство ще чотирьох членів первинного осередка НСНУ, що я очолюю. Проте Сергій Зікеєв подав, по всьому видно, черновик списку для рішення, яке готувалося на ІІ обласну конференцію. Це вже після того, як рішення про виключення мене і моїх товарищів з партії було формально прийняте!?.
Але такі дії та поведінка нашіх партійних „вожаків” мене не дивують, бо тільки зайвий раз підтверджують думку про те, що в очолюваній Вами організації ключові пости починають займати люди зі старорежимними поглядами, ефективність дій яких полягає лише в тиску та маніпуляції суспільною свідомістю. А такі поняття, як відкритість, прозорість та колегіальність у партійній роботі для них набуває лише декларативного змісту, яке можна проголошувати, та не обов’язково виконувати.

4. Переглянувши у Витягу список осіб, яких примушують припинити членство в НСНУ, освітній рівень та місця праці „вибулих” (хай лише тих, що мешкають в Куйбишевському районі м. Донецька – чи не самому „крамольному” по оцінці „перевіряючих”), вже можна зробити висновок, що кара знайшла не якихось „пройдисвітів”, а керівників підприємств, НГО, студентів, інженерів та вчителів. (Між іншим, пане Клименко, Анкудінова Людмила Олександрівна, яка теж викреслена Вами з лав Народного Союзу, має вищу освіту і працює вчителем української мови, а не є тим, що „накопали” і внесли до списку „перевіряючи”. Ось так у нас на російськомовному Донбасі цінуються вчителі української мови!!!).

5. А тепер, панове делегати конфереренції” у пансіонаті „Сосняки”, давайте, скажіть чесно правду: всіх цих людей, що опинились в „чорному списку”, об’єднує „Майдан”!. Не лише той Майдан Незалежності, на якому більшість з них може й не змогли побувати у ті буремні часи, коли вирішувалась доля України та доля їх позиції на роботі, серед городян та на виборчих дільницях, коли за помаранчеву стрічку у Донецька біля памятника Тарасу можно було бути поваленим на землю і втоптаним у неї. Їх об’єднав „Майдан”, який Вам, може вже який день не давав спокою, аж поки комусь не прийшла така, тепер признайтеся хоч собі, нерозумна ідея, позичена ще з 37-го року попереднього сторіччя – „Нема людини – нема проблеми”.
Внутріпартійна фракція „Майдан”, члени якої в містах Донецьку, Маріуполі, Дружківці, Слав’янську, Харцизьку тощо відкрито заявили про свою незгоду з перетворенням „Нашої України” в кишенькову дрібничку для потреб Безсмертного, Порошенка, Трєтякова та й навіть самого Віктора Ющенка (хоч йому, певно, і на думку це не спадало), з самого початку створювалася на Ваших очах. І саме з метою донести до керівництва НСНУ свою тривогу з приводу поступового, але напрочуд сталого зрадництва партією ідеалам Майдана, Вас особисто було запрошено на установчі збори фракції.
Але замість того, щоб послухати людей, зрозуміти їхній біль за те, що робиться у партійних організаціях області, районів і міста, де, попираючи всі можливі норми партійної етики та людської моралі, захоплювалась влада в організаціях, „штучно” створювалась „більшість” на установчих зборах, Ви самозакоханно, незважаючи на вимоги регламенту, більше двох (!) годин розповідали, як під Вашим керівництвом створюється „партія нового типу”, яка „ініціює боротьбу з трамадолом”, „будує дитячі майданчики”, вводить нові персоналії до владних структур тощо.
Ви не почули і тому не відповіли на питання, чому шельмуються у нас на Донбасі ідеали Помаранчевої революції, чому не виконуються гасла, які закликали людей відстоювати правду на виборчих дільницях, на Майдані, на вулицях і у владних кабінетах; чому бандити не у тюрмах, чому рівень життя падає, чому влада залишається в старих руках, і головне – що робити, щоб це припинилось. Чи, може, Ви очолюєте Партію не з ідеалами Майдану?
А якщо так, тоді чому людей, які продовжують жити ціма ідеалами, починають масово (!) виводити з неї? Чому ті, хто якось намагався утримати і згуртувати їх довкола очолюваної Вами організації, тепер оголошені „поза партією”? Чи не є це найкращою оцінкою їх діяльності, найбільшим і найвагомішим внеском у другий етап здобуття Україною незалежності?
Це може ще означати, що ці люди непідкупні, а отже з ними підчас парламентських виборів „каші не звариш”. А отже, яку „кашу” і з якою приправою Ви тепер хочете варити? Невже ті соратники, які у Вас залишаються, які без сумніву і без сорому, поза очі, сховавшися від своїх товарищів десь у лісі на межі області, кілька хвилин радісно аплодують з приводу власного „одобрямсу” за страту майданівців, поможуть „Нашої Україні” досягти на Донбасі хоча б 3% бар’єру?
Скажіть собі правду: у Вас вже не залишається Партії, а створюється лише по „родинних” зв’язках „команда” та підбираються найманці, які за сьогоднішні „30 срібняків” готові „продати” своє майбутнє хоча б на 5-10 років, а з ними й душу. Але чи зможете Ви з ними досягти власних честолюбивих завдань? І взагалі, скажіть, будь ласка, Ви, власне, „за” Україну, чи може, якось „по-іншому” - як той Янукович: „За Донбас”? Кому хочете замилите очі своїми „біг-мордами”, що зараз рожевіють майже на кожному перехресті Донецька?!.

Прошу дати письмову відповідь на всі вищеокреслені запитання, без демагогії та перекручування фактів, а лише по суті, опираючись на партійні документи, здоровий глузд і чинне законодавство.

Залишаю за собою і членами моєї організації, соратниками по рішенню №2/6, право оскаржувати Ваші і керівників парторганізацій інших рівнів дії у всіх інстанціях партійної і судової влади, не чекаючи відповіді у терміни, що встановлені Законами „Про звернення громадян”, „Про політичні партії” та статутом партії.

Примітка: копія цього листа відіслана в Центральну контрольно-ревізійну комісію ПП „Народний Союз Наша Україна” на адресу gk_region@ua.org.ua. Вся робота виконана мною власноручно за власний кошт і не проплачена ніяким „олігархом”. Це є справа моєї честі та гідності людей, яких Ви шельмуєте, а не чужого гаманця. (Впевнений, що Ви знаєте, чому з’явилася і ця остання фраза!)

Олександр ЖИЛАК,
за дорученням членів фракції „Майдан”
Донецької обласної організації НСНУ.

21-11-2005 00:08 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1132524495.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua