першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Новини МЗС

08-12-2005 15:48 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1134049726.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Що нового на сайті МЗС ?

(http://www.mfa.gov.ua)

Учора зайшов на сайт МЗС України, і він мене вразив своєю новизною.
По-перше, зник цілий розділ, де можна було познайомитися з біографією усього керівництва МЗС. Він так і називався - „Керівництво МЗС”. Я вирішив, що мабуть скромність – це риса помаранчевої реолюції.
Але я помилився. Щойно я відкрив сайт, з лівого боку з’явилося фото „першого” дипломата України з надписом пі д ним – „Міністр”. Я націлив курсор на „міністра” і натиснув на лівий бік „миші”. І...- о чудо – на сайті з’явилося відразу два однаковісіньких фото „першого” дипломата країни... Спочатку мені здалося, що у мене двоїться в очах, потім, що це нескромно, бо - амбітніше ніж на сайті у лідера усієї нації, але раптом (треба ж бути таким недотепним!...) до мене дійшло: так він же („перший дипломат”) на цій сторінці виступає відразу у двох іпостасях. По-перше, як лідер нації на зовнішній арені, а по-друге, як лідер політичної сили. Це ж не якийсь Вам Р.Безсмертний – сказав журналістам, що не буде об’єднувати діяльність у партії з роботою у виконавчий владі і звільнився аж з посади Віце-прем’єра тільки-но почалася передвиборча „кумпанія”. Але цікавішою виявилась біографія „першого дипломата”... Вона (біографія) досить цікаве явище..., якщо порівняти з більш ранніми його версіями. Тобто, тих часів, коли „Перший” ще не очолював 50% колись любимого нами „Руху”. У тих давніх версіях біографії сьогоднішнього „першого дипломата” значилося, що в 1987, 1988, 1989, 1990 рр. він працював у вельмишанованій на той час інстанції - ЦК КПУ і займав поважну посаду... – інструктора ЦК КПУ. Згідно ж „післяпомаранчевої” версії його біографії, взагалі виходить, що „Перший” у згаданий період ніде не працював. А може й так..., може він був далекоглядний, як „Професор”, і, передчуваючи зовсім близьку незалежність України, просто звільнився з „маріонеткового” у ті часи МЗС щоб не працювати на Москву або, принаймні, не псувати власну біографію.
Отже, все як по Оруелу (пам’ятаєте його антиутопію 1984?), події минулого в буквальному смислі переписуються, зникає те, що було, і з’являється те, чого ніколи не було. Я поставив собі запитання: -Цікаво, а чому У.Черчіль не намагався щось приховати у своїй біографії, адже йому теж не подобалось у ній саме те, що одного разу довелось змінити свою належність до однієї партії на таку ж саму належність до іншої? І раптом,... до мене знову дійшло: так у англійців не було ж законопроекту Тягнибока. Знаєте що це за проект закону? Отож...
А що до сайту МЗС, який має віддзеркалювати діяльність усього Міністерства, як це було завжди, то тут знову ж таки пригадується Оруел. Але вже сюжет його іншого шедевру. Правильно – „Скотного двору”, в якому звірі, які позбавилися людського панування, побудували свою власну ієрархію, де всі рівні, але свині найрівніші.
Старше покоління інтелігенції мабуть пам’ятає, як після ХХ з’їзду КПРС газети Італії надрукували дуже дотепну карикатуру, де лиса свиня, обіпершись на стіл, говорить:
„Товариші! Я хочу відкрити державну супертаємницю: річ у тім, що Сталін був свинею!”

P.S. Мої спроби знайти повну біографію „Першого” через пошукову систему Yahoo!, що ще зовсім недавно було дуже легко, принесли новий сюрприз. Я скрізь натикався на дивну відповідь всезнаючої всесвітньої павутини, яка звучала приблизно так: „Можливо цей сайт зазнав змін”... (Далі буде, цікавіше...)

08-12-2005 15:48 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1134049726.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua