першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Миколай прийшов до неповносправних дітей

20-12-2005 08:48 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135061300.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

19 грудня, у день Св. Миколая громадські організації Христистиянсько-Демократичний Союз Молоді та Об’єднання студентів-правників (студентська організація юридичного ф-ту ЛНУ ім. І. Франка) відвідали два притулки у для розумово відсталих дітей, чоловічий у місті Новий Розділ та жіночий поблизу села Воютичі Старосамбірсько району.

Попереднього тижня ОСП та ХДСМ організували збір подарунків для дітей. Ця подія знайшла відгук у великої кількості львів’ян, зокрема студентів та викладачів юридичного факультету. Вдалося зібрати близько двох тонн (!) одягу та взуття.

Активісти згаданих організацій створили справжнє свято та дітей у День Святого Миколая, було роздано більше 200 подарунків.

«Але усім побаченим не менш вражені ніж діти були і ми, - розказує Олександр Ружицький, - важко було втримати сльози на очах, коли діти прибігали до нас, брали за руки та називали «мама», «тато». Діти не так потребують тих подарунків як людської уваги, елементарної любові та спілкування… Неймовірно щасливими вони були, коли цікавилися ми їхнім іменем, їхнім побутом. Рідко приділялася їх персонам така увага. Гірше всього, що більшість дітей, які живуть в цих притулках, хворіють на тяжкі, невиліковні хвороби, і у них немає перспективи та майбутнього. Люди просто не підозрюють, що твориться за стінами таких притулків. Багато діток є прикутими до ліжок, і вже заживо вважаються «списаними», вони вже ніколи не зможуть повернутися до повноцінного життя. Думаю, що у кожного, хто відвідає ці притулки, одразу ж поміняються життєві цінності та погляди.

І найбільш дивно, що працівники цих закладів залишаються напризволяще зі своїми проблемами. За щоденну тяжку працю вихователям дітей слід медалі давати, а не мізерну зарплату у 400 гривень! Держава так «дбає» про притулки, що наприкінці року не вистачає ліків для багатьох дітей».

Ми поїхали, а діти залишилися, живуть надією і мрією, що до них усе ж таки приїдуть мама і тато, і колись вони зможуть жити повноцінно.

Надіслав О. Ружицький, (Голова ЛОО ХДСМ)

20-12-2005 08:48 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135061300.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua