першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Іван Прадун: Пахан і його актив

26-12-2005 23:24 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135632251.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Останнім часом на політичній арені Криму все помітніше виступає кримський бізнесмен і “авторитет” нардеп України Лев Миримський. По-перше, він вже встиг заявити, що бажає стати спікером Верховної Ради Криму нового скликання. По-друге, на плівках колишнього охоронця Кучми майора Мельниченко є запис і голосу Миримського, який веде проникливу задушевну бесіду про політику з “авторитетним підприємцем” Олександром Мельником, якого свого часу МВС України назвало одним із лідерів кримського ОЗУ (організованого злочинного угрупування) “Сейлем”. Слухаючи цей запис, можна надірвати від сміху кишки, від того, як “пацани” розмовляють про серйозну політику.

Довідка. Миримський Лев (за іншими даними –Леон) Юлійович. Єврей. Народився у 1960 році у Сімферополі. Паспорт ЕС 230896. Прописаний у Cімферополі по вулиці Лермонтова, 14, кв.65. Проживає у Києві, Жовтневий район, вул.Панельна,3.

Закінчив Сімферопольський технікум залізничного транспорту. Дані про подальшу освіту туманні. За одними даними, має дипломи Сімферопольської філії Московського університету менеджменту та комерції і Академії державного управління при Президентові України.

За другими даними – закінчив факультет економіки Таврійського інституту підприємництва і права. Спеціальність –економіст. Бізнесмен і політик, а фактично – один із реальних “хазяїв” Криму.

Л.Миримський є інвестором ТОВ “Фантазія” (бувше МП “Фантазія”, ТОВ “Корпорація імперія” (в ній співзасновники – фірми “Леко”, “Колев”, Лев Миримський), “Леко” ЛТД (у свою чергу є інвестором “Імперії”), “Колев” ЛТД (у свою чергу є інвестором “Імперії”), Республіканська страхова компанія “Рестра”, фірма “Грантор”, фірма “Форманта”, фірма “Артриум” (засновники – Л.Миримський, Кудашев Валерій Олександрович, МП “Югус”). Також Л.Миримський є співзасновником фірми “Автодель”, яка спеціалізується на продажу дорогих авто іноземного виробництва.

Л.Миримський – народний депутат України третього і четвертого скликання. У 2002 році пройшов до парламенту від виборчого округу №2. Будучи депутатом ВР України пройшов у парламент Криму по 25-му виборчому округу (округ лідера кримських комуністів Л.Грача). Однак від сумісництва депутатских мандатів Миримський відмовився, залишившись нардепом України, оскільки кримський мандат не гарантував йому “імунітет” від переслідування правоохоронними органами.

У травня 2003 року народний депутат України Григорій Омельченко звернувся до Л.Кучми, голови Координаційного комітету по боротьбі з корупцією О.Колінько із депутатським запитом “Про зволікання Генеральною прокуратурою і МВС із завершенням розслідування кримінальних справ про злочини, до вчинення яких причетний народний депутат України Миримський Л.Ю., та вжиття відповідних заходів до реагування”. З цього документа витікає, що Миримський проходив по карним справам (цитуємо):”тяжкі злочини – справа № 205120, порушена 26 січня 2000 року; № 140396, порушена 23 грудня 1999 року; № 205162, порушена 29 лютого 2000 року – всі за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 144 КК України (здирництво, вчинене організованою групою), справа № 205211, порушена 10 березня 2000 року – за ознаками злочину, передбаченого ст. 194 КК України (підроблення документів), справа № 50077, порушена за ознаками злочину, передбаченого ст. 69 КК України (бандитизм)...

У грудні 2002 року перший віце-спікер кримського парламенту Василь Кисельов заявив, що він має на руках документи, котрі свідчать про наявність у Л.Миримського ізраїльського громадянства.. Однак Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю заперечило, що Миримський є громадянином Ізраїлю. Миримський судився з Кисельовим і виграв суд. Київський районний суд Сімферополя зобов”язав Кисельова сплатити Миримському 50 000 гривень як компенсацію за моральні збитки.

ХТО Ж ТАКИЙ ЛЕВ МИРИМСЬКИЙ І ЧОМУ ЙОГО НАЗИВАЮТЬ ГОЛОВНИМ КРИМСЬКИМ АВТОРИТЕТОМ?

Якщо виходити з неофіційної біографії Миримського, то свою підприємницьку діяльність він розпочав у 1983 році з торгівлі біжутерією на базарі. В 1987 році, за даними кримських ЗМІ, організував одне з перших в Криму недержавне виробничо-торгівельне підприємство. Потім – ще низку підприємств і фірм, які у 1993 році об’єдналися у багатогалузеву корпорацію “Імперія” (Сімферополь). Директором корпорації числиться дехто Радченко Олександр Данилович, особа у Криму мало відома. Скоріше за все це “зіц-директор”.

Корпорація стала засновником АКБ “Аксібанк”, який потім самоліквідувався при цікавих обставинах – через причетність до махінацій з підробленими векселями. Самого Миримського підозрювали у причетності до вбивства співробітника київської філії цього банку у 1995 році.

Дружина Миримського є співласником ТОВ “Мобілка” спільно з партнером Миримського Олегом Гурой, керівником фірми “ЛЮМ”, який засвітився у скандалі з Аксі-банком та лікеро-горілчаним підприємством “Союз-Віктан”. До речі, як повідомили авторові цих рядків співробітники кримського УБОЗу, “Віктан” походить від імен Віктора та Тетяни Башмакових (останній свого часу очолював організоване злочинне угрупування в Криму “башмаки”)...

Згаданий скандал цікавий тим, що він породив найрезонанснішу кримінальну “вбивчу” справу у Криму. Суть цієї справи така. У лютому 2000 року директор “ЛЮМ” Олег Гура підписав з керівником “Сюз-Віктану” Андрієм Охлопковим угоду, за якою “Сoюз-Віктан” передав фірмі “ЛЮМ” акції АКБ “Аксі-банк” на суму 1 мільйон гривень, а взамін отримав 4 векселя на таку ж суму. І все було б гарно, якби векселі не виявилися фальшивими. Фірма “ЛЮМ” взяла їх у київській філії Аксі-банку за день до укладання угоди. Туди ці векселі потрапили з “Кримської фінансової компанії”. Цікаво, що у списку засновників цієї компанії на першому місці значився Аксі-банк. Пізніше з’ясувалося, що згадані цінні папери були підроблені ТОВ “Енергетична компанія “Укркомуненерго”. Згадану юридичну особу ніхто ніколи не бачив – ні податківці Києва, ні правоохоронці. Бланки для векселів, кажуть правоохоронці, були взяті у...Аксі-банку. В результаті цієї афери фірма “ЛЮМ” на пустому місці стає акціонером Аксі-банку, фактично вкравши у “Союз-Віктана” 1 мільйон. Щоправда, коли векселі почали перевіряти люди в погонах, Аксі-банк на всякий випадок самоліквідувався.

Після цього до Охлопкова прийшли два “качка”, один з яких був відомий у кримінальному кримському середовищі під прізвиськом “45” (під цим номером він значився у списках банди “башмаків”). Згодом були вбиті охоронець горілчаної фірми Р.Коротич і співвласник аптекарського господарства “Союз-Віктана” О.Кройтер. Тоді другий співвласник “СВ” Юрій Антипов кидається в біга. Начальник охорони Пелішко вибирає більш надійніший спосіб втекти від бандитів “башмаків” – звертається за допомогою до міліції.

У відчаї А.Охлопков наказує своїм охоронцям вбити отих двох “качків”, що наїжджали на “СВ”. Так і сталося. А незабаром виконавці цього розпорядження були Охлопковим звільнені з роботи, як небажані свідки вбивства. А.Охлопкова і його заступника Удовенка саджають за грати. Спочатку Пелішко давав показання проти Охлопкова, але той перед самим винесенням рішення суду раптом заявив, що Охлопков не винний, а наказ про вбивство “башмаківців” віддав Антипов, який в цей час був невідомо де. Суд виносить виправдання Охлопкову, Удовенку і Пелішко під тиском Генпрокуратури України. Керівників відомої горілчаної фірми випускають на волю... Кажуть, після цього частим гостем в резиденції Охлопкова став...Л.Миримський.

Усі ці історії з кримінальним відтінком чудово знає колишній начальник кримського главку міліції Геннадій Москаль, але зараз Геннадій Геннадійович керує Луганською областю і йому не до Миримського, який свого часу настирливо “копав” яму під генералом Москалем. Саме правоохоронці встановили, що у 1998-99 роках голова ради Аксі-банку О.Савченко і голова правління банку Є.Пономарьова за вказівки Л.Миримського по підробленим документам надали кредити на суму у 100 тис. доларів США на будівництво якогось житла. Звичайно, ці кредити ніколи до банку не повернулися.

Ще одна сторінка кримінальної діяльності Миримського. На початку 1991 року бандит Ткачов (кличка Сахан) організував злочинну зграю, до якої увійшли В.Башмаков, Г.Слєпінін, В.Рачковський, В.Гуцу, С.Ком’ягин та інші. Ця група прагнула підкорити собі іншу банду – “Сейлем”, де тоді на провідних ролях були Слатвинський (прізвисько Жираф) і С. Воронков (Воронок). Це змагання за лідерство закінчилось кривавою розбіркою, що сталася 5 листопада 1991 року у Сімферополі, коли на подвір”ї свого помешкання був застрелений Сергій Оразмурадов (Сакура).

Через два дні “сейлімовці” нанесли відповідь – на вулицю Руська у Сімферополі був обстріляний автомобіль ВАЗ – 2109, за кермом якого сидів Костянтин Кравченко, один із спонсорів групи Ткачова, а поруч – Л.Миримський. Стріляли з автомата. Кравченко загинув, а Миримський отримав легке поранення чомусь з пістолета. Цей загадковий випадок так і не вдалося розплутати експертам-криміналістам. Після цієї пригоди Миримський вирішив відсидітися у Ізраїлі. Очевидно тоді він і отримав ізраїльське громадянство, про яке пізніше заявив віце-спікер кримського парламенту Кисельов.

Ну, а тим часом частина “башмаківців” і “сейлімівців” загинула у перестрілках, частина потрапила за грати. У Криму витає й зараз легенда, що лідера “сейлімівців” Воронкова (Воронка) здав міліціянтам не хто-небудь, а сам Анатолій Франчук, тодішній прем’єр-міністр Криму, який підтримував з Воронком ледь не дружні стосунки.

Згідно інформації нардепа Григорія Омельченка, Миримський отримав ізраїльський паспорт 17 березня 1992 року – ТЕУДАТ ЗЕУТ № 309885010 для внутрішнього користування і закордонний паспорт - № 5307341. Місцем проживання Миримського у Ізраїлі було місто Ашкелон, де він має особняк і автомобіль марки “Пежо”, а також іншу власність. Як Миримському вдалося довести, що ніякого ізраїльського громадянства він не має, залишається на совісті чиновників із МЗС України, які полінилися нормально дослідити цю справу.

Ось такий Лев Миримський очима тих, хто його знає. Але більшість представників кримського електорату, що складається переважно із людей похилого віку, давно куплене “благодійництвом” Миримського, який через корпорацію “Імперія” роздає пенсіонерам “беушний”, отриманий по лінії гуманітарної допомоги із “закородоння” одяг і встановлює телефони. Останнє Миримський робить за гроші, бо любить часто підкреслювати, що він – бідна людина, хоч підприємництвом займається з 1994 року. Невже кримський електорат знову буде куплений Миримським і віддасть свої голоси за кримінального авторитета, який нині очолює партію “Союз”?

Іван Прадун, “Майдан-інформу”, оприлюднити.

26-12-2005 23:24 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135632251.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua