першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Щербаня у Сумах люблять і ждуть!

17-01-2006 19:54 Сумщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1137520443.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Громадська ініціатива «Нічний Дозор» та сумські студенти сьогодні з 9-00 пікетували сесію Сумської обласної ради. Питання порядку денного: прийняття рішення про бюджет Сумської області, дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Конотопської районної ради КАЛИТУ, тростянецької районної ради БЕРЕЗІНА та розгляд питання по листу прокуратури щодо Володимира ЩЕРБАНЯ. Вимога сумських студентів – проголосувати за арешт та притягнення до відповідальності екс-губернатора. Для цього вони направились у сесійну залу. Але двері перегородила охорона. Біля 15 хв. тривало фізичне протистояння студентів та міліціонерів. Коли нарешті активістів пропустили у хол, виявилось, що в залу їх не пустять. Працівники апарату обласної ради зсилалися на регламент сесії, у якому прописано, що у залу можна потрапити лише пред’явивши запрошення і паспорт. Той факт, що Конституція України передбачає вільний доступ до засідань рад усіх рівнів працівників апарату не хвилював.
Згодом під час розмови дозорівців з Марком Берфманом виявилось, що не пускали їх у залу по особистій згоді голови ради: «Ми не обмежуємо ваші права, просто такий порядок…» - заявив Берфман.
Але те, що відбувалося в самій раді вразило втричі сильніше: депутати заявляли, що знаменитий тростянецький Микола Березін – передовик с\г виробництва і за дозвіл на його арешт проголосували всього 3 депутати. Пояснення про фальсифікації на виборах депутата Калити виглядали так: «Дійсно, в моєму кабінеті напередодні виборів давали гроші головам дільничних комісій, але хто була та людина, що давала – я не знаю… І до того ж фальсифікації пройшли всього на 19 дільницях із 63. Значить, голови дільничних комісій вчинили так, як наказував наш нинішній Президент: брали гроші, але чинили по совісті». По Калиті голосування мало не більше ентузіазму: за притягнення – всього 5 голосів.
Генеральна Прокуратура України звернулась до ради, щоб та прийняла хоч якесь рішення по Щербаню, адже на минулому засіданні 12 січня всього проголосували лише 29 чоловік (мінімум - 38). Представнику громадської ініціативи «Нічний дозор» Олександрі Веснич Марк Берфман дав слово з приводу голосування по Щербаню. Вона заявила своє обурення через те, що дозорівців не пускали в зал та зачитала звернення:
«Ми, сумські студенти та активісти громадської ініціативи «Нічний Дозор», вимагаємо від голови обласної ради Марка Берфмана та депутатів обласної ради негайно, на цій сесії (17.01.06) виконати волю громади Сумської області, а значить – свій прямий депутатський обов’язок. Вимагаємо дати згоду на притягнення екс-голови Сумської облдержадміністрації Володимира Щербаня до кримінальної відповідальності.
Якщо ви не виконаєте волю сумської громади, то ми залишаємо за собою право на адекватні дії. Воля громади Сумської області буде виконана у будь-якому разі. Це заявляємо вам ми – сумські студенти і «Нічний Дозор», які у 2004 році вже неодноразово перемагали злочинний режим.
Не стійте на дорозі у справедливості!!!
Будьте гідними звання депутата. Тисячі скривджених Щербанем людей дивляться на вас з надією і чекають на ваше рішення».
Обласна рада не поставила питання по Щербаню на голосування і Марк Берфман закрив сесію. У зв’язку з таким результатом розгляду питання «Нічний Дозор» пообіцяв розповсюдити по області багатотисячними тиражами прізвища депутатів та назви блоків і партій, за якими вони балотуються на найближчих виборах.
З 17 січня також розпочинається акція «Нічного Дозору» під назвою «Щербаня – на нари!». Перше, що збираються зробити дозорів ці – зібрати підписи в підтримку арешту Щербаня.

17-01-2006 19:54 Сумщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1137520443.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua