першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ПРО СУД, ТВК, і не тільки

21-01-2006 23:33 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1137879216.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Цікаві і досить таки креативні події починають розгоратися у „столиці” Хмельницької області. Певне, пересічним громадянам, на це потрібно реагувати нормально, адже набирають обертів передвиборні перегони...
6 січня 2006 року відбулася позачергова сесія Хмельницької міської ради, де, шляхом жеребкування, мала сформуватися міська ТВК. І „усе було б по плану” (певне чиємусь), як би не суттєва помилка виконавчого апарату???.
Того ж дня, увечері, на обласному державному телеканалі „Поділля центр” у новинах про транслювався сюжет, де пройшла інформація, що Хмельницька міська рада допустила до жеребкування представника політичної партії „Реабілітації народу України”, міська організація якої не була зареєстрована, на той час, у встановленому законом порядку. До того ж член від цієї політичної сили ввійшов до складу ТВК. Як результат, є порушення і, звичайно ж, є – адміністративний позов до суду. 6 активних політичних об’єднань: Хмельницька міська організація Партії захисників Вітчизни, Хмельницька міська організація ГП „ПОРА”, Хмельницька міська організація Всеукраїнського об’єднання „Свобода”, Хмельницька міська організація політичної партії „Наша партія”, Хмельницька міська організація партії Реформи і Порядок, Хмельницький міський комітет соціалістичної партії України, звернулися до Хмельницького міськрайонного суду з проханням визнати нечинним рішення Хмельницької міської Ради (від 6.01.2006) та провести повторне жеребкування і сформувати нову ТВК.
Перше засідання відбулося у вівторок, 17 січня, але до його початку молоді, активні, небайдужі члени міської організації ГП „ПОРА” вийшли до будівля з прапорами та гаслом: „Судова влада – протри оченята. ПОРА!”.
Подальший казус полягав у тому, що до залу засідання не допустили журналістів. (Дивно, правда? А, можливо, і це комусь вигідно? Можливо, відповідач реально чогось побоювався?).
Мотивація судді Валентини Сарбей була дещо дитячою – у споруді ремонт, кабінет маленький, важко працювати... (А кому нині легко?) Правда, ЗМІ, обурившись, швидко відреагували і того ж дня увечері телекомпанія „Контакт” розповіла і показала інцидент. Якби там не було, а відповідач: завідуюча юридичним відділом Хмельницької міської Ради Галина Олійник, разом зі своєю підзахисною – головою обласної організації „Партії реабілітації народу України” Оленою Ізмайловою почували себе під час суду дещо невпевнено та дискомфортно. (чи то повітря їм не вистачало, чи то доказів?).
17 січня судове засідання не завершилося, продовження відбулося дев’ятнадцятого. Будівля Хмельницького міськраойнного суду, певне, ще не бачила такого натовпу з часів Помаранчевої революції. Прапори Всеукраїнського об’єднання „Свобода”, ПРП, ПОРА, а поряд люди, які прагнуть відкритості, легітимності та правди. (Цікаво, про що подумала суддя Сарбей, коли поглянула на вулицю?)
Як це не сумно, втім, факт залишається фактом: представників трьох ТРК, знову не пустили на засідання. (Причини? Причин немає! Суддя сказала!)
Декілька годин суду, розгляд фактажу, запитання – відповіді і, нарешті служитель Феміди виносить рішення (лише не смійтеся, у мене одразу в голові промайнула думка:
С воїм
У се
Д доступно
можливо, відповідач – це кума, подружка, сестра... хто зна?)
СУДДЯ САРБЕЙ: „...Суд вирішив у проханні шести політичним партіям ВІДМОВИТИ...” (варто зауважити, що суддя дозволила записати на відео її рішення).
Того ж дня увечері ТРК „Контакт” у новинах оголосила рішення, „33 канал” теж, а от журналісти ХОДТРК „Поділля центр” відмовилися показувати прецедент взагалі, мовляв немає сенсу... (А у чому сенс взагалі?).
Чим завершиться ця історія?
Чим завершаться вибори?
Прес-служба ГП „ПОРА”

21-01-2006 23:33 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1137879216.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua