першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Проблеми регіонів і виборчі перегони.

01-02-2006 14:29 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1138796976.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Дивлячись і слухаючи представників різних партій і блоків, що приймають участь в змаганнях за наші голоси радієш і тішишся з того, що в нас є багато розумних і відданих справі людей. А коли оглядаєшся на власне життя, починаєш ставати песимістом. А ще в голові настирливо б'ється думка, а чи знають ці претенденти про наші проблеми? Судячи з їхніх виступів не дуже.
Щоб хоч якось поглянути на проблеми жителів Хмельницької області, як досить унікального електорального поля, де концентровано видно ситуацію в західних, центральних та північних регіонах, було вирішено провести спеціальне дослідження. Центр соціологічних досліджень Хмельницького університету управління та права в грудні 2005 р. – січні 2006 р. проводив соціологічне опитування з метою вивчення думок респондентів стосовно основних проблем, що турбують жителів Хмельницької області. Вибірка основного дослідження – 1050 респондентів. В опитуванні представлені всі вікові категорії від 18 років, відповідний розподіл за місцем проживання, статтю та професійною ознакою. Похибка в межах соціологічної.
Виявляється дуже цікава картина. Більшість опитаних оцінюють свій матеріальний стан низьким - 38,9% або й на межі виживання – 15,4% (разом – 54,3%). І це на фоні боротьби з незаконними приватизаціями, поверненням коштів державі від суб’єктів які займались не зовсім чесною діяльністю, зростання зарплат і пенсій і т.п. Не скажу що цього не було раніше, але ж хочеться запитати в майбутніх державних мужів, як вони будуть виправляти цю ситуацію для кожного громадянина, а не абстрактного електорату.
За рахунок чого існують наші прості громадяни? Невже вони великі акціонери, чи власники заводів, газет і пароплавів? А ось і ні, основним джерелом свого доходу майже половина опитаних (49,5%) назвали заробітну плату, а ще третина жителів області живе лише з підсобного господарства (28,0%). Можна зауважити, що в нашій області, і це відомо у всій Україні, багато ринків, тому підприємництво має бути на висоті. Але тільки 13% сказали, що живуть з підприємницької діяльності і що цікаво в основному сюди відноситься зовсім не виробництво матеріальних благ, а звичайна торгівля з лотків та кіосків. Тому нічого дивного, що головними проблемами для хмельничан є зростання цін (54,0%) і низький рівень заробітної плати (46,4%).
Велике поле діяльності залишається і для правоохоронних органів, а особливо у боротьбі з хабарництвом і корупцією, 40,9% назвали їх однією з головних проблем. Не дивно, що так мало підприємців в області при такому потенціалі.
Але не тільки сьогоденними проблемами живуть хмельничани, значна частина (34,4%) переживає і за екологію регіону. А привід є і серйозний. Одна ХАЕС чого варта. І не дай Бог чогось надзвичайного. У випадку аварій чи катаклізмів, на думку опитаних, для надання допомоги населенню майже нічого немає (63,2%). А тут ще й стан доріг області в поганому стані, про що зазначили 68,4% респондентів.
Але ж ми виживали при різних ситуаціях, може і тепер витримаємо. Так то воно так, але ж для цього потрібне здоров’я і допомога медицини. А тут населення вважає, що рівень медичного обслуговування (особливо в сільській місцевості) незадовільний і таких аж 58,5%. А ми говоримо про вимирання нації, от вам майбутні депутати підказка де шукати вирішення проблеми.
Нам частенько говорять деякі політики, що вся проблема від небажання вирішити мовну ситуація, тобто ввести другу державну (чи як там вийде) мову. І тут наші громадяни дають чітку відповідь. З переліку проблем, що турбують жителів області мовна проблема посіла останнє місце. Всього 5,7% згадали про неї, і не факт, що на користь двомовності. Тому в передвиборчий період її загострення окремими політичними силами не вплине на електоральні орієнтації жителів області.
Не все добре і з поверненням заощаджень громадян, про що згадали майже половина опитаних (49,6%). Є проблеми з пенсійним забезпеченням, теж майже половина (48,5%). Де ж вони захисники простих людей?
Що ж робити, може звернутись по допомогу до компетентних органів на місцях? А тут і відповідь наспіла. Кожен четвертий (26,3%) наголосив, що існують проблеми з розглядом звернень громадян до органів державної влади та місцевого самоврядування. То що ж змінилось, невже немає покращення? Виявляється рівень життя населення регіону за останній рік (2005) на думку респондентів загалом не змінився (58,8%), або й навіть погіршився (27,7%).
Що нам заважає бути щасливими на своїй землі? І про це ставилось питання. Найбільше відповіли, що їхньому щастю заважає поганий стан в державі (35,1%) та низька зарплата (26,3%). З понад тисячі опитаних тільки 3 (три) молодих людини сказали, що вони щасливі. Якщо це кохання, то можна тільки порадіти за них. Кажуть з коханими рай, тобто щастя, і в курені. А так хочеться щастя, бодай хоч трішечки, для всіх. Невже ми цього не дочекаємось?

01-02-2006 14:29 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1138796976.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua