першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Визначення IQ у кандидатів у Верховну Раду.

05-03-2006 23:27 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1141594050.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Всеукраїнська благодійна акція для кандидатів у депутати Верховної Ради по визначенню їхніх розумових здібностей (коефіцієнта інтелекту).
Відкрите звернення Асоціації дитячих неврологів (Сумське відділення) до політичних партій, кандидатів у депутати і ЗМІ.

Ні в кого не викликає сумніву в тім, що інтелектуальний рівень законодавця повинен бути вище середнього інтелектуального показника жителя України. Які ж розумові здібності депутатів Верховної Ради? Визначимо, якому рівню інтелектуального розвитку депутатів відповідають закони України від 1995 року "Пpо обiг в Укpаiнi наpкотичних засобiв, психотpопних pечовин, ix аналогiв і пpекуpсоpiв", "Пpо заходи пpотидii незаконному обiгу наpкотичних засобiв, психотpопних pечовин i пpекуpсоpiв та зловживанню ними" і закон 1999 року «Про внесення змін до Закону України "Пpо обiг в Укpаiнi наpкотичних засобiв, психотpопних pечовин, ix аналогiв і пpекуpсоpiв».
Психотропні ліки - це добре знайомі громадянам колишнього СРСР заспокійливі ліки: седуксен, реланіум, тазепам, рудотель та ін. Вони не викликають ейфорії і, тому, не можуть привести до наркоманії. Однак, вони можуть полегшувати явища абстиненції (ломки), через що затрудняється виявлення і переслідування наркоманів. На Україні в 1995 і 1999 р. були прийняті закони, згідно яких психотропні ліки у всіх сферах їхнього обігу і використання прирівняні до таких дійсних наркотиків, як опіум і кокаїн.
До чого це привело?
1. Психотропні ліки можуть продаватися тільки в аптеках державної і комунальної форми власності. Виведення їх зі сфери ринкової економіки закономірно привело до їхнього дефіциту, добре знайомому нам по аптеках колишнього СРСР. У деяких сільських районах лікування ними взагалі неможливо, тому що всі аптеки приватизовані.
2. Рецепт на психотропні ліки може бути виписаний тільки неврологом або психіатром за місцем прописки хворого або батьків дитини і «отоварений» у єдиній аптеці, до якої «прикріплений» лікар. В умовах нерівномірного дефіциту цих ліків створюються ситуації, коли рятівні ліки є в наявності в сусідній аптеці або в іншому місці, але не можуть бути придбані відчайдушними батьками чи родичами.
Як відомо, інтелектуальна недостатність поділяється на три ступені: легку (дебільність), середньої виразності (імбецильність) і ідіотію. Розумова відсталість у ступені імбецильності в сфері професійної діяльності характеризується тим, що людина, навчена ("запрограмована") на яку-небудь просту робочу операцію, у більш складній ситуації механічно ії повторює, не передбачаючи можливі наслідки. Приведемо класичний клінічний приклад імбецильності з підручників психіатрії: «розумово відсталу куховарку попросили викупати дитину - вона «сумлінно» опустила його в корито з окропом». Логіка колективної «антинаркотичної законотворчості» депутатів Верховної Ради України в 1995 і 1999 р. відповідає стереотипу дефектного мислення куховарки:
Порівняємо. В обох випадках збігається:
1) прагнення гарно виконати роботу: добре викупати дитину (добре боротися з наркоманією);
2) чим гарячіше буде вода, тим краще буде викупана дитина (чим більше заборонити, тим краще. За седуксен, рудотель і інші широко використовувані у всіх інших країнах світу ліки, тільки на Україні вводиться така ж кримінальна відповідальність, як за героїн);
3)як результат смерть дитини від окропу (як результат недоступность сучасних ліків для запобігання смерті дітей і дорослих при нападах епілепсії, збільшення числа самогубств, ріст дійсної наркоманії через відволікання правоохоронних органів від боротьби з поширенням реальних наркотиків).
Після численних скарг пацієнтів і письмових звернень медичної громадськості Верховною Радою в листопаді 2004 року був прийнятий у першому читанні законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" (реєстр. N 3491), що, до деякої міри, зменшує шкоду від раніше прийнятих законів. Але, зважаючи на все, нинішні депутати й остаточне прийняття законопроекту, і проблему, залишають тим депутатам, що будуть обрані в березні цього року. Тому, ми сподіваємося, що кандидати в депутати скористаються можливістю пройти анонімне (результати стануть відомі тільки обстежуваному) тестування по визначенню свого коефіцієнта інтелекту. Знання свого коефіцієнта інтелекту дозволить депутатам нового скликання не тільки більш виважено підходити до прийняття нових рішень, але і вчасно виправляти помилки в прийнятих раніше законах.
Звернення прийняте на засіданні Сумського відділення Асоціації дитячих неврологів України 05.01.2006. В акції (організація і проведення тестування) беруть участь 127 представників медичної громадськості з всієї України, що підписали чотири колективні звернення в комітети Верховної Ради по поліпшенню доступності психотропних препаратів для хворих дітей і дорослих. Координатор Всеукраїнської акції: завідувач відділення м для дітей з ураженням нервової системи і порушенням психіки Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, к.м.н. Л.Р.Біттерліх, тел. (0542) 24-35-73 (роб.), 62-77-21 (дом.). E-mail: bit@vcity.sumy.ua. Додаткові матеріали по проблемі - на сайті: http://www.docbit.iatp.org.ua

05-03-2006 23:27 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1141594050.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua