першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Вибори у Шевченківському районі Києва

07-03-2006 13:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1141732006.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Блок „ЮЛЯ”&Со: гроші є, за них варто боротися*.

Короткі замальовки про передвиборчу кампанію
в одному центральному районі одного великого міста.**

*(Партії Ющенка, Литвина, Януковича та „СОціальний захист” Миколи Харитончука, керівника РДА Шевченківського району міста Києва).
**Шевченківський район міста Києва.


Ось уже й вийшли передвиборчі перегони на фінішну пряму. Здавалося, після Помаранчевої революції щось мало змінитися на краще, та й кампанія мала б іти по-іншому, більш по-європейськи. Та що ми бачимо? Азія наступає. Як і раніше, виборців закормлюють пайками та голими обіцянками, натомість переслідуючи власні інтереси.

Шевченківський район Києва. Саме серце столиці, старе місто з над дорогою землею та будинками, пробками та нелегальною забудовою. Лук’янівка з тими ж пробками та аваріями, відсутністю парків. Татарка, що захлинається від незадовільного транспортного сполучення: тут так потрібна станція метро Подільсько-Воскресенської лінії, та будівництво не ведеться; натомість будують „Червоний хутір” відверто в лісі. Сирець з проблемними хрущовками: про перебудову говориться вже довго, а віз і нині там. Нивки з пробками на Щербакова, необлаштованими дворами і тією ж проблемою хрущовок.

Та чи багато політичних сил прагнуть вирішити ці очевидні проблеми? Це легко прочитати навіть по стилю ведення кампанії. Ласкаво просимо до країн третього світу або ж до махрового кучмізму.


Партія Ющенка, НСНУ. База: офіс на Рейтарській та окупований кінотеатр „Нивки” (до речі, він знаходиться у комунальній власності). У районній партійній організації немає майже нікого, хто стояв на Майдані, партквитки лежать у сейфі керівника штабу Зоряна Несторовича Шкіряка, нинішнього районного депутата та колишнього наркомана з двома судимостями за хуліганку. Цікаво, що у штабі працюють переважно немісцеві, яких періодично виганяють, не заплативши. Місцева програма дій відсутня, тільки спекуляції на ідеях Майдану.

Партія Литвина, НПУ. База: офіс на мотозаводі (там же ще з минулих виборів міститься офіс Партії регіонів; яйця у різні кошики?) та громадська приймальня депутата Київради Голиці, зама Омельченка по будівництву, громадська приймальня Пилипишина, депутата Київради, на Нивках. Про ностальгічно-брежнєвську стилістику рекламної кампанії годі й говорити. А от виборців блок приваблює переважно тими ж подачками, як і раніше: продовольчими пайками, дрібними ремонтами тощо. На те, що закон забороняє підкуп виборців (і, відповідно, безкоштовну роздачу пайків), ніхто не реагує. Ну а депутатський фонд Пилипишина наповнюється за рахунок підприємців Нивок: хочеш щось відкрити, побудувати, давай відрахування у фонд.

Партія Януковича, ПРУ. База: мотозавод, офіс на Кудрявській. Що тут можна сказати? З президентської кампанії технології особливо не змінилися. Це і підкуп виборців, і роздача пайків. Та є й оригінальні речі. Так, Горник Світлана Миколаївна, заступник голови – керівник апарату Шевченківської РДА, на офіційних плакатах називає себе депутатом райради, хоча такою не є. Та й це не все. Було б дивно, якби януковці не придумали б нічого по дільничним комісіям. Так у багатьох комісіях було виявлено декілька представників ПРУ: окрім законного одного представника, у комісії потрапили люди через так звані „списки ОВК”. Самі ж люди чесно признавалися, що їх наймали на мотозаводі та обіцяли по тисячі гривень. Цікаво, за що?

Партія „Соціальний захист” Миколи Харитончука. База: районна державна адміністрація, собези, інші установи. Проект сам по собі цікавий: партія заради виборів у одному районі (є діяльність і по іншим, та значно менше). Хоча, враховуючи вартість землі та оренди у центрі... Ось тут ласкаво просимо на парад адмінресурсу. Тут і використання службового автотранспорту, і присвоєння всіх досягнень у районі, і використання приміщень комунальної власності як штабів, і агітація держслужбовцями у робочий час... Ну і центр кампанії: продовольчі пайки (див. вище, підкуп виборців) та проведення ярмарків товарів за заниженими цінами. Звичайно, організацію веде РДА, а дійство йде під прапорами „Соціального захисту”.

Ось така цікава кампанія... Ну, хіба не згадали блок „Не Так!” на чолі з Ганною Матінко-Бубковою. Шарові масляни та концерти, за кошти благодійного фону Святої Марії, що наповнюється а-ля фонд Пилипишина. А ще між будинками нишпорять „ГАКівці”, аби повісити за 60 гривень прапори на балкони. Та це дрібнички...

Ви не пенсіонер, Вас не можна купити за 50-100 гривень, Вас не можна залякати? Тоді Ви цим політикам не потрібні. Ви і є тими „казлами”, які заважають їх жить.
Антон Ареф’єв

07-03-2006 13:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1141732006.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua