першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Демократія „по львівськи” або закон ніщо порівняно з волею чинов

24-03-2006 19:41 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1143222074.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як пояснив Владислав Якушев, жодних протиправних дій він не чинив, адже проводив свою акцію в обідній час. „Пляшка з пивом була закоркована, отож звинуватити мене в будь-якій провокації не можна, просто я хотів порадувати чиновників у цей напружений передвиборний час”, - зазначив Владислав Якушев.
Як зазначив голова міської ТВК Олег Щербаков, Владислав Якушев не вчинив протиправних дій, однак щоб провести подібну акцію, він мав отримати дозвіл Львівської міської ради. За словами Олега Щербакова, за пригощання чиновників пивом Владиславу Якушеву буде винесено попередження, однак з виборів його знімати не будуть»

Ну а далі кілька фактів від очевидців подій. За їхніми словами, вони зайшли у мерію, щоб ознайомитися з майбутнім місцем праці Влада Якушева, оскільки саме його вважають найбільш прохідною і гідною кандидатурою на міського голову Львова. Мали з собою пиво, запропонували пригоститися кільком чиновникам Ратуші. При цьому не представлялися представниками кандидата у мери чи кандидатом у мери, не агітували. Деякі люди зрозуміли жарт і просто відмовилися, а один виявився дуже "пильним", впізнав Якушева і попросив муніципалів їх затримати. Ті так і зробили. Хотіли скласти акт про незаконну агітацію, але коли спустився донизу голова ТВК, з’ясувалося, що агітацією такі дії вважати не можна. Просто попередили, оскільки без узгодження з міськрадою гуляли будівлею міськради виявляється не можна. Народ не повинен знати, чим займається чиновництво, яке за ті ж народні гроші сплачені з податків сидить у міськраді. Пиво учасники екскурсії пропонували лише тому, що знали про вчорашню пиятику депутатів і працівників виконкому, то й подумали, що їм має бути тяжко.

Ну і трохи про „з’ясування ситуації”. Коли кандидата в мери і ще кількох осіб затримали муніципали з подачі „пильного” чиновника міськради, Всіх затриманих провели у кабінет № 101. Чиновник, який відмовився назватися, стверджував, що це територія державного органу місцевого самоврядування, на території якого не можна перебувати з пивом. Після цього до кімнати увірвався секретар Міської ТВК з якоюсь листівкою, стверджуючи, що Якушев її приліпив у міськраді. Доказів крім слів самого чиновника пред’явлено не було.

Після цього один з присутніх, який перебував у приміщенні, щоб завізувати так званий акт "про порушення" нібито вчинені Якушевим, звернув увагу представників ТВК і муніципалів на той факт, що у приміщенні міської Ради ведеться агітація за Блок Юлії Тимошенко, блок "Пора-ПРП" і блок "Наша Україна". На стінах висіли великі плакати із символікою цих політичних сил і запропонував скласти акт, про порушення виборчого законодавства. Секретар ТВК чомусь одразу втік з місця подій бурмочучи під ніс якісь погрози в сторону Влада Якушева. Чиновничок, який розпочав увесь цирк із затриманням „порушників”, також втік, але перед тим зробив сенсаційну заяву, що, виявляється, кімната 101 міськради - це вже зовсім не територія органу місцевого самоврядування, а тому агітацію проводити можна. Як кажуть, закон, як дишло, куди його повернуть. Тобто закон має діяти тільки тоді, коли це вигідно чиновнику. До речі в сторону прихильників Влада Якушева лунали погрози „розібратися після виборів”. Що я можу сказати, як очевидець подій? Чиновники вкотре продемонстрували, що вони не знають законів, що їм плювати на закони, що закони діють тільки у випадку, коли це стосується впливових людей, які за великі бабки роблять вибори. Тобто маємо у "П’ємонті демократії" приклад використання методів „бандитського Донбасу”.

Про демократію львівське чиновництво може тільки говорити, особливо дрібні і середні, які намагаються вислужитись. Про який прозорий виборчий процес можна говорити, якщо навіть представник ТВК, а точніше секретар ТВК, не знає, чи не хоче знати, що в приміщенні органів місцевого самоврядування заборонено проводити агітацію. Більше того чиновники продовжують погрожувати простим громадянам, які, виявляється, знають закони і вміють захищатися. Сумно від всього цього. Ідеали Майдану так і не було реалізовано. Закон у нас не діє, а діють тільки воля неграмотного чиновника.

ГІ „За Якушева!”

24-03-2006 19:41 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1143222074.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua