першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Крим на грані... Стаття по ітогам виборів в Криму

04-04-2006 14:30 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144150249.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

орегінал:http://mediacrimea.com.ua/

Олекса Бескид

Станом на 4 квітня 2006 року виборчком АР Крим не надав жодних офіційних даних щодо результатів виборчої кампанії до парламенту автономії. За інформацією більшості політичних сил вибори можуть бути визнані недійсними. У цьому зацікавлені майже всі політичні сили виборчих перегонів, за винятком блоку „За Януковича!”. Також своєї позиції ще не продемонстрували Народний Рух України та блок Н.Вітренко, котрих ці вибори, можливо, задовільняють.

Нагадаємо, за неофіційними даними 3% бар`єр здолали наступні політичні сили: Блок „За Януковича!” – 32,1 % (45 місць); Блок Куніцина – 8,37 % (12 місць); Народний Рух України 6,92 % (10 місць); Союз – 6,79 % (10 місць); БЮТ – 6,3 % (9 місць); КПУ – 5,84% (8 місць); Блок Вітренко – 4,13 % (6місць). Невдахами стали: Блок „Не Так!” – 2,7 % ; Блок Литвина – 2,37 % ; Блок „Наша Україна” -1,36 %; СПУ – 1,05 %.

При такому розкладі речей більшість у Верховній Раді АР Крим реально може бути сформована із опозиційних сил: Блок Януковича (45 мандатів) + Блок Н. Вітренко (6 мандатів) = 51 місце в парламенті. Фіаско Народного Союзу „Наша Україна” (1,36%) закономірне, так як лідер Володимир Шкляр не пішов на створення блоку з тими політичними силами, з якими утворено виборчий блок на загальноукраїнському рівні. Так, УРП „Собор”, КУН, ХДС, ПППУ, НРУ пішли на вибори до кримського парламенту всі самостійно. Тільки Народний Рух України за рахунок електорату кримськотатарського народу пройшов до Верховної Ради АР Крим і надав свої голоси до Верховної Ради України, чим блок „Наша Україна” і зобов`язана цьому народу, зайнявши друге місце. Меджліс виконав взяте на себе зобов’язання, тим самим отримавши два мандата до Верховної Ради України в особі Мустафи Джемільова та Рефата Чубарова. Важливо зазначити, що проти Народного Руху України реально працювали їх опоненти в Криму – Кримськотатарський блок (Партія захисту обманутих вкладників та Народний Рух за єдність). Народний Рух за єдність до ВР України саме в Криму набрав найбільше голосів, ніж в інших регіонах країни, - 5784 (0,57%), тим самим відібрав потенційні голоси блоку „Наша Україна”.

Громадська організація „Прозора влада”, контрольована відомим бізнесменом і політиком Андрієм Сенченко, представляла в Криму блок Юлії Тимошенко. Скандали навколо ТРК „Чорноморка” не вщухали протягом всієї виборчої кампанії. Особливо тоді, коли програма „Дневник” давала сенсаційні прогнози щодо рейтингу Блоку Юлії Тимошенко в автономії – від 18 до 28 %, а інколи ці показники випереджали блок „За Януковича!”. Можливо в цьому переконали співвласники ЧТРК і одночасно представники БЮТ саму Юлю Тимошенко. Інакше як можна було пояснити її часті візити до Криму. Під час виборчої кампанії вона, на відміну від своїх опонентів та минулих кампаній БЮТ, побувала в Криму протягом півтора місяця – тричі. На думку політологів, Андрій Сенченко не дав того результату, якого очікували від нього в Києві – всього 65884 (6,53%). Звісно лідер кримського БЮТ не задоволений своєю командою, блок „Юлі Тимошенко + Прозора влада” до Верховної Ради Криму набрав 6,3 %, отримавши всього 9 мандатів. Натомість сам Андрій Сенченко та Людмила Денисова потрапили як до парламенту України, так і Криму. Що саме вони виберуть залишається загадкою. Хоча скоріш за все це буде вирішувати незадоволена кримським результатом Юля Тимошенко.

Несподіваним результатом є 8, 37% (12 мандатів), який набрав Блок Куніцина, хоча сам лідер незадоволений. У цьому випадку все-таки зіграло ім`я колишнього прем`єра, а не його дрейф з центриських позицій в бік програмних засад Наталі Вітренко. Цьому засвідчує результат блоку НДП до ВР України – 4728 голосів (0,46%).


Незадоволені власним результатом лідер партії „Союз” Лєв Миримський, котрий позбувся мандата народного депутата України. Його політична сила працювала реально в одному регіоні, маючи амбіції лише до ВР Криму. Набрали вони до парламенту автономії 6,79 % (10 мандатів).

Інші опоненти цього ж електорального поля - комуністи на чолі з славнозвісним Леонідом Грачем отримали нокаут. Їхній результат 5,84% (8 мандатів) до ВР Криму, хоча сам Грач отримав мандат народного депутата України.

Другою політичною силою і скоріш за все останньою в Криму може бути задоволена результатами виборів Наталя Вітренко. На відміну від результату до ВР України, її команда в Криму набрала 4, 13% і отримала 6 мандатів.

Результатом політичних аутсайдерів: Блок Литвина, блок „Не Так” та соціалістів – є не проходження 3% бар`єру і безглузда ініціатива перерахунку голосів.

Сьогодні маємо чимало оскаржень результату підрахунку голосів, а в деяких випадках рішення суду про перерахунок голосів на окремих дільницях. Але явного сенсаційного результату при перерахунку голосів не виявлено. Складається тенденція, що більшість політичних сили, окрім вищеназваних, зацікавлені не стільки в перерахунку, скільки у перевиборах до місцевих органів влади. Тому здіймається ажіотаж фальсифікації підрахунку.

Кінцевим результатом виборчих перегонів до Верховної Ради АР Крим є повне фіаско помаранчевих сил, котрі могли б реально набрати від 3 до 7% патріотичного українського електорату. Цей електорат між собою поділили 12 політичних сил, котрі підтримали Майдан. Єдина надія Києва утримання автономії в правовому полі України знову лягає на плечі кримськотатарського народу. У цьому є закономірність і проблеми як минулої влади Кучми, так і сьогоднішньої Ющенка, котрих представляли і представляють в Криму одні і ті ж самі особистості.

04-04-2006 14:30 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144150249.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua