першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Російська влада допомагає режимові Іслама Карімова

06-04-2006 17:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144334885.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Полювання на біженців:
Російська влада допомагає злочинному режимові Іслама Карімова


Що: Акція протесту проти переслідувань російською владою узбецьких біженців, незаконних і негуманних дій по відношенню до них, на догоду авторитарному режимові Іслама Карімова.
Натепер сотні громадян Узбекистану, що переховуються від переслідувань на батьківщині, живуть у Росії, влада якої не надає притулок жодному з політичних та релігійних утікачів з країн СНД. Узбецькі спецслужби діють в Росії практично відкрито. Крім офіційного видання за запитами про екстрадицію практикують приховану екстрадицію (під виглядом депортації), і навіть викрадення. Скарги на подібні незаконні дії залишаються без відповіді
Дії російської влади є грубим порушенням Федерального закону "Про біженців" та Конвенції ООН 1951 року "Про статус біженців". Вони також суперечать іншим міжнародним нормам, що забороняють екстрадицію до країн, де застосовуються тортури та смертна кара.
Товариство узбецьких політичних біженців в Україні та ініціатива «Без кордонів» вимагають від уряду Російської Федерації припинити підтримку диктаторського режиму Іслама Карімова, та зокрема покласти край переслідуванню узбецьких політичних біженців.

Хто: організатори акції - Товариство узбецьких політичних біженців та ініціатива «Без кордонів» (ініціативна група громадян). До участі запрошено, зокрема, представників правозахисних організацій та всіх, хто згоден зі змістом та метою акції.

Коли: у п’ятницю, 7 квітня 2006 року, початок - об 11:00.

Де: перед будівлею посольства Російської Федерації в Україні, що знаходиться за адресою Повiтрофлотський проспект, 27.

Акцiя має на мeтi привeрнути увагу громадськостi до злочинів російської та української влади – систематичне повернення шукачiв притулку з Росії та України до Узбeкистану, країни, дe їм загрожують тортури та смeртна кара.


___________________________________________________________
Подробиці справи:
Справа Байрамалі Юсупова
23 березня 2006 року громадянин Узбекистану Байрамалі Юсупов, що перебуває у слідчому ізоляторі міста Тюмень, отримав повідомлення про те, що Генеральна прокуратура Російської Федерації ухвалила рішення про його екстрадицію на батьківщину "для карного переслідування за організацію злочинного угрупування та публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності".
Перед тим, Центральний районний суд Тюмені під різними приводами відмовляв Юсупову у розгляді заяви, в якій той оскаржував відмову Управління у справах міграції Тюменської області надати йому статус біженця.
За свідченням правозахисних організацій та міжнародних спостерігачів, в Узбекистані відсутнє незалежне правосуддя та будь-яка можливість захистити себе від несправедливих обвинувачень. Рішення російської Генпрокуратури означає для Байрамалі Юсупова тривале ув'язнення, тортури, а можливо – і смертну кару, яку дотепер не скасовано в Узбекистані.
Ані на батьківщині, ані в Росії Юсупов не був визнаний винним і навіть не притягався до суду. Очевидно, для російських правоохоронців презумпція невинуватості - недозволена розкіш!
Це – лише останній епізод у полюванні на узбецьких біженців, яке розгорнуте узбецькими спецслужбами та їхніми колегами з пост-КГБ у різних країнах колишнього СРСР. У ганебному спискові країн, звідки біженців було видано офіційному Ташкентові на несправедливий суд і жорстоке покарання, своє місце посіла й Україна, депортувавши 14 лютого 2006 р. 11 біженців з Узбекистану. Але чи не найбільш завзято взялися допомагати узбецькому авторитарному режимові спецслужби Росії.
Нагадаємо, що карний кодекс Республіки Узбекистан відіграє в цій країні роль караючого меча, що призначений для розправи над опозицією до режиму Іслама Карімова. Опозицією узбецькі спецслужби вважають не лише тих, хто займається громадською, політичною чи релігійною діяльністю, а й навіть тих, хто просто ретельно дотримується обрядів ісламу.
Саме це і сталося із Байрамалі Юсуповим – студентом-економістом Самаркандського університету. Байрамалі виїхав до Росії в листопаді 2003 року, офіційно там зареєструвався, отримав дозвіл на роботу і посідав непогану посаду у будівельній фірмі. Зазнавши переслідувань на батьківщині, він попросив у Росії політичного притулку.
Іншим сумновідомим випадком стало затримання минулого червня у м.Іваново 14 узбеків, яких було звинувачено у тому самому, в чому зараз звинувачують п.Юсупова. 13 з них дотепер перебувають в ув'язненні в Івановській в'язниці, очікуючи на депортацію, рішення про яку ухвалено російським судом. Всі затримані перед тим мирно жили та працювали у Росії. Їхні прохання про надання притулку на території Росії було необґрунтовано відхилено – що зараз оскаржено в Європейському Суді з прав людини.
Багатьом іншим натепер пощастило менше – їх депортовано до Узбекистану, де теперішня узбецька влада запроторила їх до буцегарень.
Байрамалі Юсупов та “івановські ув'язнені” - не єдині, переслідувані російською владою на догоду авторитарному режимові у Ташкенті. Це – лише дві історії з десятків подібних.

Ініціатива «Без кордонів»

06-04-2006 17:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144334885.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua