першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Єдиній україномовній газеті Донеччини виповнилось 70 років

12-04-2006 11:15 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144829737.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Єдиній україномовній газеті в Донецькій області, яка має статус всеукраїнської, виповнилось 70 років

Єдина україномовна газета “Донеччина” була заснована як орган Донецького обкому КП(б)У в квітні 1936 року. Під теперішньою назвою “Донеччина” виходить з 1992 року, до того вона носила назви “Радянська Донеччина”, “Сільська Донеччина”. З 1991, тобто протягом 15 років редакційним колективом керує Ігор Зоц, саме ці 15 років стали найбільш важкими в історії газети. “Донеччина” була кілька разів на межі закриття, та й сам факт виходу газети в самому лігві регіоналів говорить сам за себе. Щоправда в найбільш важкі роки виживання “Донеччини” на початку дев”яностих підтримку “Донеччині” надав Валентин Ландик, нині один з чільних лідерів ПРУ. Ще на початку дев”яностих членом редколегії газети був теперішній голова Донецької ОДА Вадим Чупрун, щоправда на добробуті газети це не сказалося. На жаль, свого часу “Донеччину”, як “комуняцьку” газету не підтримали представники українських політичних партій, а тодішній нардеп Степан Хмара 1993 року побажав “Донеччині” “скоріше вмерти”. Під час “прємьєрства” Януковича “Донеччина”, як газета обласної ради, отримувала річне фінансування, якого вистачало на …два місяці, зазначав заступник редактора Валерій Шептуха. Зараз “Донеччина” здійснює програму підтримки початкуючих поетів і краєзнавців Донеччини, активно співпрацює з польською та білоруською громадами Донбасу. За підтримки Ігоря Зоца виходить часопис “Poląćy Donbasu” (редактор Рішард Зелінскі) і щомісячна білоруська сторінка “Неман”. Деякі автори співпрацюють з улюбленою газетою понад піввіку. Батько автора цієї статті вперше опублікувався в тодішній “Радянській Донеччині” ще в 1950 році (тому наш родинний стаж співробітництва в газеті складає 56 років). 10 квітня вшанування “Донеччини” відбулося у Донецькому відділенні НСПУ, яке розташоване через дорогу від облдержадміністрації. На жаль, обласна влада ніяк не знаходить часу, щоб перейти цю дорогу.

Вадим Джувага

12-04-2006 11:15 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1144829737.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua