першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

важливо! шукаємо демократію!

17-04-2006 17:24 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1145283856.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Скільки залишилося знаків питання після виборів?

Ольга Герасимчук, www.mediacrimea.com.ua

Схоже, вибори у Криму будуть тривати ще довго, найменше – три місяці, найдовше -... а от про це невідомо. Включаючи усі суди-пересуди, скликання засідань Кримської ТВК, проблеми з відсутністю кворуму у сімферопольській міській територіальній комісії, яка ніяк не може представити перед очі членів ТВК Криму останній протокол. Навіть Олексій Кондратенко, він же голова Кримського виборчкому, не береться прогнозувати і вказати дату закінчення цієї трагікомедії.

Уже, навіть дві республіканські партії ПППУ і НСНУ оскаржили у суді неправомірну бездіяльність виборчої комісії Криму по встановленню результатів виборів до кримського парламенту. Ці рішення суду зобов’язують комісію протягом двох днів з моменту отримання останнього протоколу підвести підсумки голосування і не пізніше ніж через 2 дні оприлюднити результати у ЗМІ. Але що ж робити, коли останнього протоколу так і не везуть, а отже, результати оприлюднити неможливо.

Тим часом, Кримські суди прожують розглядати численні скарги на виборчі порушення та визнавати (або не визнавати) вибори недійсними.
На даний момент триває боротьба за посаду голови Чистеньської сільської ради Сімферопольського району. Воно й не дивно – 3 тисячі гектарів найкращої кримської землі перейдуть у володіння нового голови. Головними кандидатами і, опонентами водночас, на цю посаду були представник блоку За Януковича та громадянин Бекіров Абубекір Рустемович, якого підтримали БЮТ, НУ, та Наш Крим. У селі всього чотири виборчі дільниці. На трьох дільницях (№ 79,80,81) з великим відривом (328 чоловік) переміг кандидат Бекіров. Після того, коли стало відомо, хто виходить переможцем, на 78 дільниці, яка знаходилася у приміщенні школи, після 22 години 26 березня членів комісії та спостерігачів від ПРП, НУ та Нашого Криму не допустили до підрахунку бюлетенів на посаду голови сільради і почали переписувати протоколи, виправляти позначки у бюлетенях – про це повідомив адвокат Бекірова пан Геннадій Трофімов. Уже у суді стало відомо, що у протоколах багато розбіжностей – одному з трьох протоколів не має відомостей про кількість невикористаних бюлетенем, не вказано кількість виборців, які взяли участь у голосуванні та які отримали бюлетені, не сходяться цифри, що стоять навпроти недійсних бюлетенів (у одному протоколі вказано 25, у іншому - 65) , чотири свідки, вони ж, члени виборчої комісії № 78 підтвердили, що членами комісії підписувалися пусті бланки протоколів, а одного з членів комісії взагалі не допустили до роботи і вона сиділа як спостерігач. Зважаючи на ці порушення, Сімферопольський районний суд 8 квітня виніс рішення задовольнити позов Бекірова А.Р. до Чистеньської сільської ТВК про визнання рішення недійсним та скасувати його.

Здається, справедливості досягнуто, аж ні, - 15 квітня Апеляційний суд, під головуванням судді Ісаєва виніс рішення відхилити рішення Сімферопольського райсуду та визнати результати виборів дійсними і це після наявності доказів та свідчень, які ретельно вивчав попередній суд. Як після цього не говорити про корупцію та хабарництво?

А от місто Щолкіне чекають перевибори – 11 червня 2006 року жителі міста будуть знову обирати свого мера та депутатів міської ради.

Складається враження, що 26 березня – це не закінчення виборів, як багато хто сподівався, а лише відправна точка ...до нових виборів!

17-04-2006 17:24 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1145283856.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua