першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Парламент не представлений лідером національно-демократичних сил

18-04-2006 17:33 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1145370789.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

“Склад парламенту п’ятого скликання є найбільш неукраїнським за всю історію незалежної України. ... Я б не назвав результати виборів трагедією Української Народної партії, я це назвав би трагедією українства”, саме такими словами охарактеризував склад нового парламенту лідер УНП Костенко Юрій Іванович. Правда його намагання давати оцінку сьогоднішнім політичним подіям нікого не приваблює. Та й власна лідерська оцінка результатів виборів Українського народного блоку Костенка і Плюща, яка час від часу висвітлюється на сторінках вузькопартійної газети “Народне слово”, не справила враження, хіба що на самого Юрія Івановича. Що завадило політичній силі, котру очолив Костенко перемогти на виборах? З`ясовується, “олігархічно-кучмістська команда БЮТ”. Чого тільки не скажеш, аби виправити власні помилки.

Що заважало Костенко об`єднатися в блоці “Наша Україна”- і реально мати шанси представляти УНП вже сьогодні в парламенті., як це зробили набагато менш розвинуті політичні структури. Самовпевненість і небажання визнавати реальне за дійсне. Якраз такі, нібито, дрібниці, але ж зробити плачевний результат блоку “Наша Україна” допомогли як раз такі політичні сили: Український народний блок Костенка і Плюща, громадянський блок “Пора-ПРП”, “Свобода”, Українська консервативна партія, які разом могли б набрати 4-5%. Саме ці політичні партії і блоки послабили позиції національно-демократичних сил, і на жаль, й надалі паразитують спільноту, замість того, щоб зробити певні висновки.

Замість того, щоб піти зі своїми політичними силами у виборчий блок “Наша Україна”, як це було у 2002 році, і реально впливати із середини на ті процеси, про які вони говорять, лунає критика на адресу “Нашої України”, буцімто вона не наша, а олігархічна.

Так, ми сьогодні можемо критикувати блок “Наша Україна”. Але перш за все ми повинні розуміти, що там все таки є представники національно-демократичних сил – Рух, КУН, УРП “Собор”, колишні соратники УНП, котрі прийняли більш правильне і обґрунтоване рішення. Костенко ж називає ці політичні сили такими, які “формально збереглися” і “як виразники національної ідеології та національних інтересів ці партії вже не існують”. Формально той же розумний Костенко правий в першому, але не правий в тому, що ці політичні сили не є носіями національної ідеології. Не виключено, що саме в цьому виборчому блоці скоріш за все сформується і визріє правоцентриська політична сила, про яку багато розмов. Зазначте із виборчого блоку тих партій, які увійшли до нього, а не однієї політичної сили. УНП та іншим невдахам скоріш за все тоді прийдеться приєднуватися, аніж диктувати умови, тепер рівноправності.

Костенко неодноразово ставив питання про структуризацію суспільства, створення правиці, підтримував пропорціональну систему виборів. За словами і ініціативою того ж досвідченого лідера УНП, усі ці дрібні політичні сили повинні були створити єдину потужну політичну партію, щоб це сприяло структуризації суспільства. Не врахував він лише того, що не на базі його політичної сили буде формуватися правоцентриська партія.

Чому ж Костенко не пішов в блок: скоріш за все власне самолюбство охопило його. Звинувачуючи когось, Костенко не бачить одного – те, що він говорить і передбачає як політик, він не здійснює як практик. Можливо шкодить йому і партії, совковий менталітет лідера УНП, говоримо демократія – розміємо “я”. Важко бути не у справ, тим більше тоді, коли цю справу можуть без тебе професійніше виконати. Згадаймо 1999 рік – Костенко критикує Чорновола за те, що той не може бути лідером партії та лідером фракції одночасно. Тепер погляньте на минуле партії та фракції УНП. Хто сидить на двох стільцях? СДПУ (о) у цьому питанні виглядали демократичніше. Інший приклад: зміна назви партії Український Народний Рух на Українську Народну Партію. Які тільки причини тоді не називалися на так званому об’єднавчому з`їзді з Демократичною партією України. Виявився великий “пшик”. Хоча понервували тоді депутати добряче, коли проти незмінного Костенко висунув свою кандидатуру голова Євпаторійської міської організації Едуард Леонов. А висунулися б ще декілька кандидатів? 2006 рік – Костенко заявляє, що в його списках немає куплених місць, як в інших політичних силах. Що саме підрозуміває Костенко під купленими місцями можна легко здогадатися, так само як продати цілі обласні організації місцевим бізнесструктурам із кучмівської братії, а потім говорити “в силу над демократичності нашого Статуту ми не змогли вчасно змінити керівництво в Одеській, Запорізькій, Кримській організаціях...”. Могли, саме через волевиявлення партійців, а не тих “гаманців”, котрі не хочуть ставати сьогодні опозиціонерами та втрачати набуте при минулій владі.

Можна наводити і інші факти і аргументи про колізії саме лідерів Української Народної Партії. Але мимоволі розумієш, так як і в УНП; так і в інших національно-демократичних партіях є живі люди, патріоти власної країни, і є їх лідери, котрі себе вважають розумнішими за своїх однопартійців, і не хочуть визнати, що їх час вже пройшов. Україна за роки незалежності весь час була в пошуках нового лідера, котрий би об`єднав весь правий спектр та сформував би єдину політичну силу. Таким виявився Віктор Ющенко. І необхідно зрозуміти таким як Костенко, Івченко, Тарасюк, Матвієнко, Пинзеник, Каськів - їх діяльність, як політичних лідерів, не призведе до формування єдиної потужної політичної сили. Представникам національно-демократичної ідеології не хватає одного – лідера.

Епопея Народного руху України за перебудову, як могутньої політичної сили завершена. Названі лідери перші, хто повинен зі своїми однодумцями саморозпустити партії, і одночасно, починати будувати єдину національно-патріотичну партію, визначивши правонаступника нинішнього Президента України. Або існує інший сценарій розвитку подій, який прогнозує ще один лідер правих Олег Тягнибок: “Не може бути жодного об`єднання. Сильніша політична сила поглинає слабкішу”.

З усього сказаного, час і народ визначать правильність вибору тієї політичної сили, яка зможе реально надати можливість розвитку молодих особистостей, серед котрих і з`явиться новітня фігура - лідер національно-патріотичних сил України.

18-04-2006 17:33 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1145370789.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua