першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Російська молодь бере участь в антиукраїнських акціях в Криму

24-05-2006 16:25 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148477115.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

24 травня в 11- й годині активісти молодіжного об`єднання „Прорыв» та об’єднання «Севастополь - Крым – Россия» організували пікет під назвою ” Упразднить украинский язык за ненадобностью!” Пікетувальники несли російські прапори, портрети російських письменників, роти яких були заклеєні чорною стрічкою.

Всі вони вигукували антидержавні гасла: „Крым-Россия”, „Крым без Украины”. Активісти об’єднання „Прорыв” були на акції без свого лідера Олексія Добичина (громадянина Росії), так як за їхніми твердженнями, він перебуває зараз у Росії. Окрім цього, нашим кореспондентам стало відомо, що серед активістів «Прорыва» були громадяни Росії, а саме приїжджі з Санкт-Петербургу та Москви. За їхніми словами, вони не очікували такого варіанту подій, які відбулися цього дня на площі, а потім скинули з себе чорні пов’язки, які у декого закривали рот, а у декого були пов’язані на шиї і швиденько пішли до автобусу, який на них очікував. Активісти проросійських сил були організовані в Севастополі, звідки і приїхали до Сімферополя.

Потрібно відзначити і той факт, що місце пікету було обрано невипадково - площа Леніна. Сьогодні ж, на цій площі відкрилася загальноукраїнська книжкова ярмарка. Завтра, в рамках ярмарки, повинна відбутися виставка „День української книги в Криму”.

На захист української книги, мови та міжнаціональної злагоди в суспільстві стали активісти громадських організацій та політичних партій Криму. Голова громадської організації „Український Дім” Андрій Щекун засвідчив факт провокації зі сторони проросійських сил, котрі намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в Криму.

До активістів захисту української книги, мови та права вибору приєдналися люди, котрі відвідували книжкову ярмарку. Свою підтримку активістам висловила американка українського походження, котра приїхала на книжкову ярмарку.

Необхідно відзначити, що ця акція була на межі відвертої міжнаціональної сутички. Тільки завдяки правоохоронним органам вдалося її уникнути.

Від редакції:
Журналісти інформаційної агенції „Медіа-Крим” висловлюють своє обурення організацією та проведенням провокаційних акцій, які розпалюють міжнаціональні стосунки, зазіхають на свободу слова і права громадян України, котрі проживають в Автономній Республіці Крим.

Сьогодні нас знову змушували мовчати та спокійно сприймати це шоу, тому що ми розмовляємо українською.

Подібні акції носять відверто провокаційний характер, вона спрямована на порушення прав людини. Ми вважаємо, що державні органи, в тому числі і правоохоронні, повинні зробити конкретні висновки, адже сьогодні ми маємо Конституцію України, чинне законодавство, яке забезпечує права та свободи людини та визначає кримінальну відповідальність за дії, направлені на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, зазіхання на територіальну цілісність України, зокрема і Криму як невід`ємної території нашої країни.

24-05-2006 16:25 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148477115.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua