першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ташлицька ГАЕС

25-05-2006 13:16 Миколаївщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148552187.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Порушення виявлені, час роботи над помилками

Останнім часом пресс-служба НАЭК "Энергоатом" регулярно розповсюджує інформацію про успішний запуск Ташлицької ГАЕС на р. Південний Буг. Однак справжньою природоохоронну «вартість» реалізації цього проекту показують Висновки Державної екологічної інспекції.
Цім державним органом завершено перевірку ВП "Атоменергобуд" НАЕК "Енергоатом" щодо додержання вимог природоохоронного законодавства під час будівництва Олександрівського та Прибузького водосховищ у рамках проекту добудови Ташлицької ГАЕС, яка відбувалася 16-19 травня 2006 р.
У ході перевірки виявлено низку недоліків та порушень законодавства під час підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі на р. Південний Буг. Недодержання вимог державної екологічної експертизи від 30.04. 1998 р. № 9/2-1/2-430, відсутність прогнозу впливу пускового комплексу Ташлицької ГАЕС на екологічну обстановку в ніжної течії р. Південний Буг та заходів щодо зменшення такого впливу, відсутність зведеного Акту комісії щодо готовності чаші водосховища до затоплення, не виконання Припису Держу правління екоресурсів в Миколаївській області про пониження рівня Олександрійвського водосховища після проходження водопілля – лише деякі з них.
З метою їх усунення надано вісім Приписів. Основними з них можна вважати наступні:
- Забезпечити безумовне виконання вимог висновку Державної екологічної експертизи проекту добудови ТГАЕС 1998 р.
- Забезпечити реалізацію згаданого висновку у частині додержання НПР Олександрійвського водосховища - 8,0 м
Крім цього енергетики протягом 10 днів мають розробити та оприлюднити план заходів з усунення виявлених порушень.
Тобто, результати перевірки підтверджують заяви широких кіл української громадськості про правовий нігілізм, що є головною ознакою цього будівництва. Учасники всеукраїнської громадянської кампанії «Гарду – так!», у рамках якої у Києві та Миколаєві за рік проведено близько 20 акцій, вимагають від Кабміну, атомного відомства й обласного керівництва одного – безумовного дотримання законодавства під час будівництва Ташлицької ГАЕС. Громадськість, підтримує Рішення профільного Комітету Верховної Ради України та Доручення Кабінету Міністрів України про проведення Державної екологічної експертизи повного проекту будівництва ТГАЕС.
Унеможливити беззаконня могла б обласна влада. Проте, Олександр Садиков голова миколаївської ОДА вводить в оману депутатів обласної ради, лідерів своєї партії – НСНУ та громадськість. Він неодноразово наголошував – влада не порушує жодної норми законодавства. Однак, саме він ініціював розробку проекту відведення земельних ділянок під хвостову частину Олександрівського водосховища не зважаючи на Лист Міністра охорони навколишнього природного середовища з проханням утриматися від розгляду на сесії облради цього питання до отримання офіційного висновку відповідного природоохоронного органу, вносить пропозицію про розгляд цього питання на сесію обласної ради.
Для чого було поспіхом, всупереч Закону України «Про екологічну експертизу», на останньої сесії облради 4 скликання ставити це питання? Мабуть, щоб сховати під водою Бузький Гард, остаточно знищити сам об’єкт екологічної експертизи.
Тим часом, громадянський спротив порушенням законодавства при добудові Ташлицької ГАЕС та заповненні Олександрівського водосховища поширюється. Днями у Миколаєві створено Регіональний комітет порятунку Південного Бугу, до якого увійшли представники понад 20 громадських організацій. Й перша вимога новоствореного об’єднання до Миколаївської обласної ради – відмінити Рішення своїх попередників про надання у постійне користування Південноукраїнської АЕС земель Регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя».

Антоніна Галкіна

Перевіркою Держекоінспекції ВП "Атоменергобуд" НАЕК "Енергоатом" виявлені порушення природоохоронного законодавства під час будівництва Олександрівського водосховища. Протистояння влади та громадськості.

25-05-2006 13:16 Миколаївщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148552187.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua