першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

МОСКАЛЬ підтримав пропозицію Єпископа КЛИМЕНТА

26-05-2006 18:35 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148657731.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

26 травня в приміщенні Ради міністрів АР Крим відбулася нарада представників релігійних конфесій за участі Постійного Представника Президента в Автономній Республіці Крим Геннадія Москаля.

У нараді взяли участь кримські представники Української Православної Церкви Київського Патріархату, УПЦ Московського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви. В міжконфесійному засіданні також прийняв участь Муфтій Криму. Загалом в нараді прийняли участь біля 30 представників настоятелів храмів інших віросповідань та народностей.

Відкрив нараду Геннадій Москаль, котрий акцентував увагу на повноваженнях Представництва Президента в АР Крим щодо виконання Указу Президента України „Про передання культових споруд у власність релігійних громад”. Голова Комітету у справах релігій при Раді міністрів АР Крим В.А. Маліборський проінформував громадськість про те, що сьогодні залишилося 26 культових споруд, які необхідно буде передати у власність релігійних громад, 9 із них є власністю держави. На ці статистичні дані Геннадій Москаль відреагував миттєво, зазначивши, що всі ці об’єкти повинні найближчим часом перейти у власність релігійних громад, як це вимагає Указ Президента.

Надалі кожен представник конфесії розповів про існуючі проблеми парафій. Лише митрополит УПЦ МП Лазар був пригнічений та запропонував надати пропозиції пізніше. Представник Української Греко-Католицької Церкви зазначив: „Наша Церква в Криму історично ніколи не була представлена. Але в 50-70 роках із західних областей України відбулося насильницьке переселення людей до Криму. Тому ми сьогодні допомагаємо нашим парафіянам повернути їхню віру вже на кримській землі. Тим більше, після того, коли вона була заборонена при сталінському режимі”.

Найболючішим питанням стало виділення землі під храми. Слід зазначити, що це питання сьогодні є актуальним і потребує вирішення місцевими органами влади, які й гальмують цей процес. Геннадій Москаль був впевнений, що ці питання вже давно вирішені. „Я просто здивований такими речами. Не можу знайти пояснення. По результатам сьогоднішньої зустрічі ми зробимо різку заяву-звернення до органів місцевого самоврядування”, - зазначив Геннадій Москаль.

Особливої уваги було надано міжконфесійним питанням. Виступ Управляючого Кримської Єпархії УПЦ Київського Патріархату Єпископа Климента був лаконічним і пожвавив дискусію. Владика Климент у своєму виступі акцентував увагу на міжконфесійних відносинах УПЦ Київського Патріархату та Московського Патріархату. У виступі зазначалося про втручання Митрополита Лазаря в прийнятті рішень місцевими радами з питання надання земельних ділянок під будівництво Церкви Київського Патріархату. А саме, розмова йде про рекомендаційні листи митрополита Лазаря до керівних органів місцевих рад, щоб ті не сприяли у вирішенню земельних питань на користь УПЦ КП. Окремим пунктом владика Климент визначив проблему навколо виділення землі під будівництво храму в парку Шевченку та порушення Конституції України в питаннях надання рівних прав всім конфесіям у вирішенні тих, чи інших питань зі сторони місцевих органів влади. Більш детальніше про пропозиції Єпископа Кримського УПЦ КП Климента, викладені до Постійного представника Президента України в АР Крим читайте у статті „Особливості міжцерковних відносин в Криму: Московський Патріархат і всі навколо нього” на сайті інформаційної агенції „МЕДІАКРИМ”.

Зосереджуючи нашу увагу на представнику Київського Патріархату, ми хочемо зазначити, що це єдиний представник релігійної громади, котрий надав Постійному Представнику Президента України в АР Крим та нашій агенції викладені матеріали у письмовій формі та з зазначеними міжконфесійними проблемами і шляхами їх вирішення.

По закінченню виступу Єпископ Кримський УПЦ КП Климент запропонував створити Раду Церков при Представництві Президента України в Криму. Цю ідею підтримав сам Геннадій Москаль та представники релігійних громад, котрі брали участь в нараді. Правда керуючий Сімферопольською і Кримською Єпархією Української Православної Церкви МП Митрополит Лазар вважає, що вже існує подібна інституція -громадське об`єднання „Мир – дар Божий”. Але Муфтій Криму Хаджі Еміралі Аблаєв у своєму виступі зазначив, що це громадська організація, до якої входять лише представники 8 конфесій Криму, і це об`єднання не має моральних прав вирішувати тих питань, які стосуються долі всіх кримчан. Муфтія Криму та Єпископа УПЦ КП підтримали представники УГКЦ та інших конфесій.

Після дискусії слово взяв Геннадій Москаль, котрий також запропонував створити міжконфесійну Раду при Представництві Президента України в АР Крим. На думку Геннадія Москаля засідання міжконфесійної Ради повинно відбуватися один раз у квартал за участі представників всіх конфесій.

Постійний Представник Президента в АР Крим акцентував увагу на тому, що кожна людина повинна сама усвідомлено вибрати:
- до якої конфесії належати;
- якою мовою спілкуватися;
- в яку партію вона вступати чи підтримувати її на виборах;
- якої вона національності.

„Наше завдання – забезпечити рівні права розвитку всіх конфесій в Автономній Республіці Крим. Я буду добиватися, щоб у всіх конфесіях були рівні права, щоб не було утисків у питаннях виділення землі зі сторони органів місцевого самоврядування та виконувався Указ Президента про передачу культових споруд у власність релігійних громад”, - підсумував Геннадій Москаль.

26-05-2006 18:35 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148657731.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua