першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Ні» статусу «регіональної» російській мові на Сумщині

23-06-2006 15:29 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1151065758.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

21 червня представники національно-патріотичних сил Сумщини провели пікетування обласної ради. Приводом акції стала нещодавня заява голови фракції «Народної опозиції» у раді Ворони. Вона заявила про ініціювання рішення на сесії щодо можливого надання статусу «регіональної» російській мові. Попередній зареєстрований проект не був винесений на порядок денний засідання депутатів.
Під стінами обласної адміністрації були присутні представники сумської обласної організації Молодіжного націоналістичного конгресу, громадського об’єднання «Нічний дозор», Конгресу українських націоналістів, «Просвіти», Народного руху України. Усього близько 150 чоловік.
Громадяни висловили обурення проти відвертого спекулювання проросійських сил навколо мови, яка і так не потребує захисту. Виступаючі наголосили, що найбільшої підтримки потребує не російська мова, якою вільно розмовляють більшість населення Сумської області, а рідна, українська. На акції лунали гасла: «Повернути Україну українцям», «Вороно, каркай по-українськи!» тощо. Також у підніжжя облради мітингувальники спалили прапор Російської Федерації, як держави що втручається у внутрішні справи України.
Але на сесії це питання навіть не було поставлене на голосування.

Прес-служба СОО Молодіжного Націоналістичного Конгресу

23-06-2006 15:29 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1151065758.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua