першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Мороз - Криса, або ЯНуКовИч гоу хоум!

11-07-2006 17:18 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1152627509.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Мороз – Криса, або ЯНуКовИч – гоу хоум!


Чи не найпопулярнішою тезою останніх днів є заклик забути минуле і рухатись вперед. При цьому ті, хто його озвучує, чи то не розуміють (бо живуть на два проценти), чи то замовчують істинний зміст цієї ідеологеми. Насправді ж, нам пропонують зав’язати очі, бо якщо відкинути такі інструменти прогнозування як карти, віск та кавова гуща, то в основі прогнозу залишається аналіз минулих подій. Пропускаючи його через призму сьогодення, отримуємо розгорнутий аналіз подій майбутніх.

Я пишу ці рядки під виття сирен у Верховній Раді і камлання Мороза про те, що хтось хоче прийти до влади любими засобами. А далі дивний пасаж на тему, що це можна робити, тільки треба придавати своїм діям законний вигляд. У мене немає питань до цього механізатора. 6-7 липня він підтвердив своє давнє реноме.У мене питання до тебе, народе. Чи хочеш ти повернутись у своє сліпо-глухо-німе існування, чи хочеш ти реалізації лозунгу «УСЬО БУДЕТ ДАНБАС!» Якщо ні, то не закривай очі, оглянись. Оглянись попри ризик перетворитись на соляний стовп, бо скам’яніти є від чого.

355 років тому 28 червня під Берестечком розпочалася велика битва між військами польського короля Яна Казимира і військами Богдана Хмельницького, найбільша битва за всю визвольну війну. Закінчилась вона 10 липня поразкою козацько-селянської армії Богдана. В результаті в Білій Церкві він вимушено підписує дискримінуючу мирову угоду, згідно якої територія козацької держави була обмежена до київського воєводства, зменшено число реєстрових козаків, шляхта відновила свої володіння, а селян повернуто у рабство.
Битва тривала тринадцять днів, і в ланцюгу її хронології є дивна ланка. 6 липня на перемовини до короля прибувають гінці від українців: полковники Криса та Гладкий і писарь Переяславець. 7 липня полковник Криса залишається в заручниках у польскому стані. Але багато українських і польских істориків стверджують, що Криса ще з початку блокади шукає способів перейти на бік короля, потім служить йому, надаючи корисну інформацію. Зокрема 9 липня пропонує затопити козацький табір, зробивши греблю на річці Пляшевій.

Отак почнеш роздивлятись сімейні портрети і увіруєш в переселення душ.

Звісно, Криса-Мороз не був ключовою фігурою в нашій поразці. Причин було кілька:
і розірванність народу – частина козаків виступала на боці Польщі, як зараз частина українців виконує волю Росії ( не плач, народе, принцип своєї сорочки діє в усьму світі);
і нерішучість українських вожаків – цитата з Грушевського: Ситуація ставала грізною. Поки Хмельницький марнував сили і гаяв час, вичікуючи хана та упускаючи моменти, коли він міг розгромити частями польські сили, протягом цілого місяця травня, польський уряд, а властиво король, що скільки можна бачити — виявив з-поміж усього урядового осередку найбільш енерґії, запобігливости і зрозуміння ситуації, — хоч повільно і теж не дуже пляново, але кінець кінцем не безуспішно переводив концентрацію польської військової сили; і, і, і...

– А далі?

– А далі Криса-Мороз уже озвучив, мабуть, по пам’яті. Далі була руїна. Цитата з Вікіпедії: Руїна - період історії України кінця 17 ст., що відзначився розпадом української державності і загальним занепадом. Деякі історики (наприклад, М. Костомаров) пов'язують її з правлінням трьох гетьманів - ставлеників Москви (І. Брюховецького, Д. Многогрішного та І. Самойловича) й обмежують хронологічно 1663-1687 та територіально - Лівобережною Україною. Інші історики (наприклад, Б. Крупницький) вважали, що Руїна відносилась як до Ліво-, так і до Правобережжя і тривала від смерті Б. Хмельницького до початку правління І. Мазепи - 1657 - 1687.

Що означає обіцяна Морозом руїна в умовах 21 століття. На жаль, те саме. Див. вище: умови мирної угоди Богдана. Шляхті, препрашем, олігархам – володіння, а селянам, шахтарам і прочим кріпаками – панщина. «Відморожений» соціалізм – ціни вищі ніж у Європі ( сама бачила – Словакія (ЄС), супермаркет BILLA, свиняча вирізка коштує в перекладі на наші гроші 26 (двадцять шість!) гривень, про сало я мовчу), а зарплати... – загляніть у свої гаманці.

І на останок російською мовою для тих, хто па украєнскі нє панімаєт. Думайте сами, решайте сами иметь, или не иметь...
Любов Лісовська 11.07.06

11-07-2006 17:18 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1152627509.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua