першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Львів: зона уваги. Політики і політичні трупи

14-09-2006 12:57 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1158227838.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ДРАМА ЧИ ТРАГЕДІЯ

Все почалося з оприлюднення громадськістю інформації, яка протягом вже кількох годин стала ТОП-новиною більшості інформагентств. Міський голова Львова таки не повідомляв ЮНЕСКО про ремонтні роботи, що більше року (!) ведуться у центрі галицької столиці. Хоч і говорив про це неодноразово. Та й комісії з Києва під проводом шанованого голови Національної комісії у справах ЮНЕСКО тепер теж вірити не можна… 130 відомих львівських та київських журналістів на засіданні Львівської міської ради змусили депутатів утворити спеціальну слідчу комісію у зв’язку з такою брехнею міського голови.
Мабуть саме керувався Президент України, коли нарешті таки звернув увагу на неподобство. Терміново зібрана нарада у Секретаріаті Президента розставила всі крапки над І: роботи на площі Ринок та прилеглих вулицях вже закінчені, а от проект цих робіт не погоджено і до сьогодні (!). Інформація громадських діячів, які протягом трьох місяців стукали до високих посадовців підтвердились на всі сто.
Тож, вивчивши всі документи та вислухавши львівських посадовців, спеціальна комісія вказала на кричущі помилки і постановила – львівській владі помилки усунути, про що поінформувати громаду Львова та України на спеціальній прес – конференції.
Здавалося б, нарешті роботи мають перейти у законне русло. Та, як це завжди в Україні і діється, не так сталося, як гадалося.

КОМЕДІЯ З ТРУПАМИ

11 вересня міська влада зробила рішучий хід. Заступник міського голови з питань містобудування та землеустрою Андрій Павлів виступив перед десятками журналістів та заявив: протест проти реконструкції площі Ринок у Львові є замовним, а всі звернення громадськості, що надходили до посадовців не відповідають дійсності (!). Таку заяву, щоправда, пан Павлів приписав не собі та не міському голові Садовому, а поважній та шанованій людині – академіку Миколі Жулинському, який, на своє горе, і очолив спецкомісію. При цьому львівський посадовець ще й пожурився: «Та кількість негативної інформації, яка була отримана офіційними інстанціями Києва і міжнародними інстанціями нанесла шкоду Львову і Україні. Таку шкоду, що тяжко передати і порахувати».
Але сподівання Паліва, що цю качку громада проковтне і в черговий раз, не справдились. 130 журналістів, які рішуче виступили проти реконструкції площі і примусили міську раду створити слідчу комісію почали телефонувати до Жулинського і питати: а на якій підставі пан академік зробив такий висновок. І з декілька годин Микола Жулинський спростував чиновницькі байки. «Представник львівської влади подав вам неправдиву інформацію. Яке я б мав право констатувати? Звідки я знаю? Я не констатував, а запитав: як ви оцінюєте акції, чи вони спричинені стурбованістю за збереження історичного ландшафту центру Львова, чи мають вони політичний зміст?». Тож, з цього моменту Андрій Павлів публічно став політичним трупом.

РЕАКЦІЯ – ТРУПИ НА ДОДАЧУ

Але пан Павлів все ж домігся одного – терпець громади уравався. Вже 12 вересня київський громадський діяч Володимир Бондаренко заявив про подання позову проти першого заступника міського голови Львова Миколи Одухи, який до цього відзначився подібною заявою, а 14 вересня подав позовну заяву і проти Павліва. Зміст заяв один – спростування закидів та публічні вибачення. Крім того, Бондаренко вимагає у суду і заборонити міським чиновниками взагалі коментувати події щодо площі Ринок. «Якщо львівська влада не вміє говорити, хай мовчить», - цитує пана Бондаренка Західна інформаційна корпорація.
13 вересня Громадський форум Львова, Товариство шанувальників Львова, ОПОРА та радник Садового Іван Салюк зажадали від Павліва публічного спростування закидів та теж пригрозили судом.
Логічно, що реакцію міської влади чекати не довелось. Щоправда, виявилась вона прямо протилежною до очікувано. Мер Львова Садовий перевершив себе у цинізмі. «Я думаю, що він (Павлів – Б.С.) не цілком зрозумів питання. Адже журналісти іноді вміють так спитати, що недосвідчена у спілкуванні з ними людина просто розгубиться», - завив Садовий. От правда тільки не пояснив: а що питали журналісти у Павліва? Якщо це мер про закиди, то Павлів озвучив їх без питання, з власної ініціативи, та ще й прикривався чужим ім’ям. «Ну якщо і сказав неправду», - вимушений був констатувати Садовий, - «то що, мені його звільняти? він професіонал, то хто буде замість нього?». Політичних трупів у Львові додалося.

ВИСНОВОК ПРОСТИЙ

Тепер у місті Лева всі чекають судів. А громадськість та журналісти зробили висновок – міській владі вірити не можна. Бо бреше вона і обіцянки не виконує. І виборів дострокових теж слід чекати. От тільки коли? Чи ще не цього року?

Останнім часом місто Лева знов стало об’єктом пристрасної уваги з боку держаної влади, громадських діячів і журналістів. Здавалося б, 750-річчя міста ще не святкувалось, проблеми площі Ринок відійшли у минуле… Ан ні…

ЧОМУ Я БРЕХУН.jpg
Ринок.jpg

14-09-2006 12:57 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1158227838.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua