першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ВО "Свобода" провело пiкети на захист українця

20-09-2006 02:27 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1158708431.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Київ

До Київської міської організації ВО "Свобода" приєднались ГО "Патріот України", Молодіжний націоналістичний конгрес та Спілка етнічних українців. Акція розпочалась емоційним з'ясуванням стосунків з міліцією, яка перешкоджала пікетувальникам. Проте непохитна позиція "свободівців" та приціли багатьох теле- і фотокамер примусили міліціянтів зняти свої незаконні вимоги.

Перед пікетувальниками виступив голова КМО ВО "Свобода" Андрій Мохник. Він зазначив, що кримінальне переслідування Тараса Зеленяка є продовженням війни, яку понад 350 років веде Москва проти українців.

До листа Президенту РФ В. Путіну, Київська міська організація ВО "Свобода" додала подарунок - двотомник В. Белінського "Страна Моксель", в якому науково викладено походження московського етносу (москалів).

Після вручення звернення учасники пікету скандували гасла акції: "Москалі! Руки геть від Тараса Зеленяка!", "Гей! Москаль! На Україну зуби не скаль!", "Москаль - це звучить правильно".

Симферополь

У кримському консульстві Російської Федерації відмовились взяти звернення пікетувальників до Президента РФ В. Путіна. Коли ж учасники пікету зачитували звернення вголос, працівники консульства кричали "Ми нічого нє панімаєм!". Під час пікетування міліція, яка охороняє чужоземне представництво, погрожуючи, вимагала припинити зйомку пікету та намагалась забрати фотоапарат у журналіста.

Львів

Натомість, у Львові консул Російської Федерації вийшов до пікетувальників і не лише "панімал" але й вільно розмовляв українською. Генеральний консул Владімір Гузєєв взяв звернення ВО "Свободи" і пообіцяв передати його президенту Російської Федерації В. Путіну.

Аналогічні акції ВО "Свобода" під гаслами: "Москалі! Руки геть від Тараса Зеленяка" відбулися перед консульствами Російської Федерації у Харкові та Одесі.

Довідка

11 вересня у м. Новосибірськ (Російська Федерація) розпочався розгляд справи про розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Інтернеті над мешканцем Академмістечка тридцятишестилітнім Тарасом Зеленяком. Українцю за національністю Тарасу Зеленяку - сину відомого вченого в Новосибірську Тадея Зеленяка - загрожує від 2 до 5 років ув'язнення. Прокуратура вважає, що пан Зеленяк під ніком "Новосибірськ-2" залишав на українському сайті коментарі до різних аспектів політичного життя в Україні і Росії і в цих коментарях начебто пропагувалася міжнаціональна нетерпимість, ненависть до росіян, принижувалася їх гідність.

Прес-служба ВО "Свобода"
(http://www.tiahnybok.info/diyalnist_podiya/dokument000550.html)

20-09-2006 02:27 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1158708431.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua