першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Донецьк переключив свою увагу на нагальні соціально-побутові про

26-09-2006 16:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1159278165.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

25 вересня 2006 року в Донецьку пройшла прес-конференція „Вплив громадськості на прийняття рішень місцевою владою”, організована Донецьким інститутом соціальних досліджень та політичного аналізу (ДІСДПА). Захід проведено в рамках реалізації двох проектів, які стали можливими завдяки Інституту Сталих Спільнот (ISC), Мережі Громадянської Дії в Україні (UCAN) та Дому Свободи (Freedom House).
На прес-конференції виступив голова Донецького інституту соціальних досліджень та політичного аналізу Володимир Кіпень, який розповів про цілі та задачі проектів „Вплив НДО на формування та впровадження партійної політики” та „Взаємодія громадськості та міської влади Донецька в прийнятті рішень в соціально-економічній сфері”.
Перший проект реалізується в Донецькій області спільно з Міжнародним Центром перспективних досліджень спочатку 2006 року. На етапі виборчої кампанії експерти ДІСДПА аналізували та оцінювали передвиборні програми місцевих організацій політичних партій, які були зареєстровані для участі в виборах до Донецької обласної ради. Після виборів аналітики ДІСДПА проводять моніторинг виконання партіями своїх програмних обіцянок і роблять висновки стосовно співвідношення рішень, прийнятих новим складом облради з пріоритетами передвиборних програмам партій, які представлені в цьому органі.
На прес-конференції експерт ДІСДПА Тетяна Дурнєва зазначила, що поки що передвиборні програми партій на виборах до місцевих рад – це лише „необхідний документ, який обов‘язково подається до територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати”, а не дороговказ для партій-переможців. Дурнєва пояснила, що фактично, новий Закон про вибори до місцевих рад сам робить передвиборну програму формальним документом: „Реально в три тисячі знаків, які дозволені для програми місцевої організації партії, неможливо вписати всі проблеми та пріоритети, а ще й пояснити шляхи вирішення намічених завдань. Тому передвиборні програми залишаються простим папірцем, про який відразу всі забувають після приходу до влади. Адже об‘єктивно неможливо зробити аркуш формата А4 дороговказом на п‘ять років роботи”.
Наступний проект „Взаємодія громадськості та міської влади Донецька в прийнятті рішень в соціально-економічній сфері” зорієнтований на моніторинзі участі громадськості в процесі розробки, обговорення та реалізації рішень, що приймаються муніципальною владою Донецька у сферах житлово-комунального господарства, соціального забезпечення та молодіжної політики.
На прес-конференції керівник соціологічної служби ДІСДПА Максим Авксентьєв представив результати аналізу 691 повідомлення в ЗМІ (за липень-вересень), що тим чи іншим чином стосуються контактів міської влади з громадськістю в процесі прийняття рішень в зазначених сферах.
За ствердженням Максима Авксентьєва, в серпні найчастіше міську владу згадували в контексті проблем житлово-комунальної сфери (12,6% від всіх публікацій) і в питаннях благоустрою (12,5%). Керівник соціологічної служби ДІСДПА озвучив висновок, що Донецьк переключив свою увагу з питань політичного характеру на нагальні соціально-побутові проблеми.
Крім того М. Авксентьєв повідомив, що за „виключенням деяких випадків, діяльність міської влади в ЗМІ описується в нейтрально-позитивних відтінках. Проте в серпні поступово збільшився об‘єм виважено-критичної інформації, збалансованої за позитивом та негативом”.
На завершення виступила аналітик ДІСДПА Катерина Мала, яка представила результати аналізу місцевих електронних засобів масової інформації. За словами К. Малої, інтернет-видання Донецької області після виборів-2006 року помітно еволюціонували.
На прес-конфереції були присутні лідери і активісти громадських організацій, представники облдержадміністрації та партій, журналісти, політологи.

26-09-2006 16:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1159278165.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua