першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Страйк в Стрию

27-09-2006 02:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1159313904.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вчора в мiстi Стрий Львiвської областi завершився кiлькаденний страйк працiвникiв заводу корпорацiї "Леонi" (Leoni Wiring Systems UA GmbH), проведений у вiдповiдь на смiховинно низькi зарплати, антисоцiльну полiтику керiвництва заводу та непрозорi схеми виплат премiальних.

Станом на вiвторок в результатi страйку виробництво продукцiї на заводi було повнiстю зупинено. Незважаючи на те, що керiвництво заводу в особi генерального директора Вернера Гайлiнгера протягом усього часу заперечувало факт страйку та простоїв виробництва, не допускаючи мiсцевих журналiстiв на територю пiдприємства, пiсля чергової екстренної наради, проведеної вчора, було оголошено про перегляд останнiх змiн до заробiтної плати.

Якщо після останніх змін базова частина зарплати складалась з 3,85 грн/год + надбавка "за складність роботи" (0,12-1,20 грн/год), то тепер вона становить 4,50 грн/год для всіх. Складність роботи дещо враховується в інших показниках.

Деякі премії набувають сталої величини (наприклад, так звана премія "за присутність" - постійна відвідуванясть), інші - дещо зростають (премії за "ефективність" та "якість" та кваліфікацію).

Фактично, прибирається великий розрив між зарплатами різних напрямків виробництва, вони стають більш "вирівняними", а структура премій - більш прозорою. Хоча важко наперед сказати, наскільки ж збільшиться і чи збільшиться взагалі середня зарплата працівниці в порівнянні зі змінами до зарплати, що були введенi декілька днів тому.

Реальні результати буде видно у листопаді, коли буде отримано зарплату за жовтень.

І навіть якщо німецька (чи будь-чия) дипломатія і обвела працівників "навколо пальця" повернувши все "на своє", ми маємо прецендент, що залишається історичним фактом для працiвникiв заводу.

Нагадування, про те, що навіть без організації працівників, без явних лідерів, люди - велика сила, і з нею треба рахуватись!

Внизу додаються фото, зробленi за допомогою мобiльного телефону одним з працiвникiв заводу пiд час страйку. Хронiка страйку знаходиться тут: http://stryi.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=385&Itemid=2

Leoni1.jpg
Leoni2.jpg
Leoni3.jpg
Leoni4.jpg

27-09-2006 02:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1159313904.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua