першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чиновники від архіву знищують архів

26-10-2006 13:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1161856871.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Керівництво Державного архіву Чернігівської областї продовжує наміренно знищувати свій відділ у місті Ніжині. Крім того, 18-19 жовтня 2006 р. в авральному порядку під надуманим приводом об'єднання фонду було вивезено до Чернігова усі метричні книги, при тому, що в Чернігові зберігаються перші екземпляри цих же метрик. Цей крок може означати тільки одне - керівництво за певних інтересів перевозить архівні фонди з Ніжина в обласний центр. Випадок зі ЦДІА у Львові наводить на певні роздуми.
Два роки тому така доля спіткала відділ цього ж архіву в місті Прилуки. На сьогодні Ніжин - єдине місто в Україні - не обласний центр, що має архівосховище. Фонди Ніжинського архіву становлять суттєву цінність в першу чергу для дослідників, і саме у Ніжині, адже робота в Ніжинському відділі легша порівняно з обласним у Чернігові - замовлення виконуються протягом кількох днів, термінові - протягом кількох годин; у Чернігові - відповідно протягом кількох тижнів і кількох днів.
Першочергову цінність існування відділу ДАЧО має для повноцінного функціонування історичного факультету місцевого університету, де його студенти відбувають архівну практику, а також ведуть науково-дослідну роботу.
Звертаємося до усіх, кому не байдужа доля ахіву в Ніжині, відгукнутися і надіслати своє обурення з приводу таких дій керівництва архівом на e-mail cnarch@mail.cn.ua, з темою "для В.Т.Саржан " (Саржан Валентина Тимофіївна - заступник директора ДАЧО й головний ініціатор вилучення архівних фондів з Ніжина)

26-10-2006 13:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1161856871.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua