першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Черкасах поставили надгробок СПУ

02-12-2006 20:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1165083146.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Жагуче бажання увічнити себе в граніті несподівано продемонстрували соціалісти Черкас. З нагоди 15-річчя своєї партії вони на центральному майдані обласного центру наваяли собі памятник. Зовні він схожий на надгробок, який замовляють люди середнього достатку. Напис повідомляє: “На цьому місці в листопаді 2000 року за ініціативою соціалістів Черкащини було зведене перше наметове містечко, яке поклало початок демократичним перетворенням в Україні”.

Памятник відкрили 23 листопада, хоча на камені проставлена дата пізніша на три дні. Соціалісти страшенно поспішали. Скульптор Владислав Демйон уночі, на холоді змушений був приклеювати неслухняні літери. Поспіх можна пояснити призначеним на цей день чаркуванням у ресторані “Росава”, на яке охоче зїхалися партійці.

Міський голова Черкас Сергій Одарич прокоментував ситуацію зі встановленням партійного знаку у центрі міста як ненормальну. Він не проти всіляких пам’ятничків, бюстів, скульптур, розміщених у тихих парках і скверах, де можна прогулятися, відпочити і поміркувати, але центр міста має бути архітектурно досконалим.

Представники інших партій не прийшли перерізати червону стрічку. Хоча національно демократичні партії (Рух, УНП, УНА-УНСО та інші) набагато раніше й активніше ставили свої намети та пікети на черкаському майдані. Комуністи образилися, що соціалісти посягнули на їхню монополію і встановили знак навпроти монументу Володимира Ульянова. А голова обласної організації Української народної партії Леонід Даценко зазнаив: “Ми називаємо витівку соціалістів політичним і моральним абсурдом. Вони намагаються приватизувати спільну боротьбу. Намети там ставили не лише вони, а й УНП, інші партії. Соціалісти хочуть відтяти собі великий шмат демократичного руху в новітній історії України, який завершився здобуттям незалежності. Не потрібно ставити свої стовпи в історії, бо демократія почалася не з листопада 2000 року. Ні, українська революція триває, вона не закінчилася ні на початку 90-х, ні на Майдані. Просто набула інших форм. І нічого хоронити демократію і революцію”.

Володимир Чос, Черкащина.

02-12-2006 20:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1165083146.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua