першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Дискусія навколо державних пріоритетів

13-12-2006 23:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1166046038.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чи готове Міністерство України у справах сім'ї, молоді і спорту підтримувати розвиток лідерських якостей ворожої до України молоді?У відповідь на пропозицію Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту публічно обговорити перелік пріоритетних соціальних проблем, на розв’язання яких мають бути спрямовані проекти програм громадських організацій, ВМГО Християнсько-демократична молодь України підготувала ряд рекомендацій покликаних привести деякі пункти цього переліку у відповідність до національних інтересів держави у сфері її молодіжної політики.

Сьогодні ми хочемо розпочати дискусію навколо пункту 3 «Формування лідерських якостей та правової культури дітей і молоді», який містить такий підпункт «організація навчання лідерів молодіжних та дитячих організацій (навчальні семінари, тренінги, комунікативні майданчики, клуби лідерів тощо)».

На наше переконання, підпункт «організація навчання лідерів молодіжних та дитячих організацій (навчальні семінари, тренінги, комунікативні майданчики, клуби лідерів тощо)» не є достатньо чітко сформульований. Адже залишається незрозумілим:

- Що ми розуміємо в даному випадку під словом «лідер»? Так як керівник не завжди лідер, а лідер не завжди керівник.

- Ми працюємо виключно з вже існуючими лідерами молодіжних та громадських організацій чи не лише?

- Чому навчаємо їх? Лідерів – лідерству? Вони ж вже лідери.

- Який сенс в даному випадку вкладаємо в слово «організація»? Чи це лише молодіжні та дитячі організації, чи слово «організація» слід розуміти в більш широкому понятті? Чи передбачає воно не легалізовані організації, студентське та учнівське самоврядування, релігійні осередки?Перед тим, як ми запропонуємо власний варіант редакції даного підпункту, ми хотіли б ознайомити Вас з нашою позицією:

1. Ми вважаємо, що вдосконалення лідерських якостей молодої людини, яка не любить Україну, або ставиться до неї ворожо може призвести до того, що отримавши певні знання з теорії лідерства, взявши участь в тренінгах особистісного розвитку і здобувши певні навички в них, вона може свою нелюбов, або ворожість реалізовувати з новою силою.

2. Ми погоджуємося з тим, що інвестиції в розвиток лідерських якостей такої людини є небезпечним кроком для країни, а шлях використання при цьому такого джерела як державний бюджет є абсурдним, нелогічним і цинічним.

3. Ми вважаємо, що держава в жодному разі не повинна припиняти практику підтримки проектів програм спрямованих на формування лідерських якостей.

4. Ми переконанні, що громадський сектор, в особі Всеукраїнських молодіжних громадських організацій, які подають проекти програм по формуванню лідерських якостей молоді на участь в конкурсі, що проводить міністерство, на етапі оформлення своїх ідей в проекти має закладати в їх концепції патріотично-виховну складову.

5. А держава, в особі Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту, має поставити за вимогу виконувати обговорюваний нами пріоритет в контексті виховання патріотично-орієнтованих молодих лідерів, які в майбутньому сформують громадсько-політичну, наукову та бізнесову еліти України.

6. На нашу думку, концепції заходів по формуванню лідерських якостей молоді мають давати відповідь, в тому числі, на такі питання:

- Хто такий патріот, які критерії патріотизму ми можемо застосовувати до себе та інших?

- Хто такий патріотично-орієнтований лідер і які ціннісні орієнтири для нього є визначальними?

- Як він може реалізувати свій лідерський потенціал на користь державі?

- Як йому перейти з площини намірів і декларацій до активних систематизованих дій?На нашу думку, перший підпункт третього пункту переліку пріоритетів, має бути викладений в такій редакції:

«Створення умов для розвитку лідерських якостей української молоді в контексті підготовки відповідальної та патріотично-орієнтованої громадсько-політичної, наукової та бізнесової еліти України».

13-12-2006 23:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1166046038.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua