першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Українські фільми на "Оскарі"

14-12-2006 12:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1166091942.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прийнято вважати, що першою рядянською кінокартиною, яка отримала премію «Оскар», став фільм Марка Донського «Веселка», знятий у 1944 році на Київській кіностудії (нині Національна студія художніх фільмів ім. О. Довженко). Цей факт увійшов в усі радянські довідники та енциклопедії і зараз активно використовується в українських документальних фільмах, телевізійних сюжетах та газетних публікаціях.

Асоціація продюсерів України провела дослідження цього питання, то змогла дізнатись наступне. Насправді, у 1944 році «Веселка» отримала не «Оскара», але теж дуже престижну премію – Гільдії американських кінокритиків. Статуетка здалеку трохи схожа на «Оскар». Плутанина виникла тому, що приз відразу забрали працівники НКВС, які погано розбираються в мистецтві. Вони і вирішили, що це «Оскар». Зараз статуетка зберігається в музеї кіностудії ім. О Довженко.

У тому ж, 1944 році, «Веселка» отримала ще один приз – Премію газети "Daily News" (як найкращій іноземний фільм, що демонструвався в США). А першим радянським фільмом, який отримав «Оскара» насправді, роком раніше стала документальна стрічка «Розгром німецьких військ під Москвою», створена режисерами Леонідом Варламовим та Ил’єю Копаліним на основі зйомок п’ятнадцати фронтових операторів.

В подальшому, «Оскара» отримували ще три радянських фільма: «Війна і мир» (1967 р.) Сергія Бондарчука, «Дерсу Узала» (1976 р.) Акіри Куросави (спільна радянсько-японськая постановка) та «Москва сльозам не вірить» (1981 р.) Володимира Меньшова.

В період незалежної України, на отримання премії «Оскар», висувався фільм Олеся Саніна «Мамай», а в цьому році за це право боролися одразу дві українські кінокартини – «Прорвемось» та «Аврора».

14-12-2006 12:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1166091942.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua