першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Пам"ятник національним героям під загрозою

12-01-2007 22:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1168632425.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Криворіжці не дозволили владі демонтувати пам’ятника Національним героям
http://www.kr-city.com.ua/

04 січня у Тернівському районі міста Кривого Рогу громадська організація «Тернівське козацтво» на кошти українських патріотів встановили пам’ятника видатним діячам України. Пам’ятник виконано у вигляді хреста на постаменті. До постаменту прикріплено дошку з написом «Ваша кров пролита не даремно Байда Вишневецький, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Кость Гордієнко, Петро Калнишевський, Симон Петлюра, Юрко Тютюнник, Євген Коновалець, Олена Теліга, Роман Шухевич, Ярослав Стецько, Степан Бандера, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл та багатьом іншим героям полеглим у боротьбі за волю України».

Реакція голови Тернівської районної ради була однозначною: „Демонтувати!”. Не дивно, бо Розумнюк Олександр Михайлович має типову партійну біографію. Працював заступником секретаря парткому рудоуправління ім.В.Леніна. З 1984 року незмінно працює в органах місцевого самоврядування Із 2002 року голова райради.

З цією метою 06 січня було скликано позачергову сесію райради. Серед різних паперів у голови райради журналісти помітили проект рішення про демонтаж пам’ятника. Лише завдяки активним діям тернівчан та мешканців інших районів Кривого Рогу демонтування вдалося уникнути. Побачивши велику кількість протестувальників, які вимагали пояснень щодо намірів голови райради, депутати, що прибували на сесію (більшість мандатів має Партія регіонів), вирішили не проводити засідання цього дня, а перенести на пізніший термін. То ж пам’ятник під загрозою. На сьогодні пам’ятник «заховано» від громадян міста пересувним зоопарком з каруселями.

Вражає навіть не те, що влада на Криворіжжі за 15 років незалежності України не спромоглася жодним чином подбати про відродження національної пам’яті, а те, що заважає це робити громадянам.

Наразі «Тернівське козацтво» подає документи до міськради, для офіційної реєстрації цього пам’ятника та пам’ятника жертвам Голодомору.

Із заступником голови Тернівського козацтва Геннадієм Дощенко можна зв’язатися за телефоном 80675630472. Ваша підтримка не буде зайвою. Будемо вдячні, якщо висловите свою думку.

Офіційний сайт Кривого Рогу
http://www.kryvyirih.dp.ua/russian/main/main.htm

Розумник Олександр Михайлович
Тернівська районна рада
Пр.Короленка, 1А
Дніпропетровська область, Кривий Ріг, 50077
8(0564)351445 Приймальня голови
8(0564)351010 Чергові

На фото pam01.jpg пам'ятник за каруселями
pam02.jpg товаріщ Розумнюк (ліворуч) вважає, що ТАКІ памятники потрібно знищувати

pam01.jpg
pam02.jpg

12-01-2007 22:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1168632425.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua