першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Право на волю віросповідання під сумнів

01-02-2007 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170331627.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Народний депутат - харків'янин Олександр Фельдман (фракція Блоку Юліи Тимошенко) вніс законопроект про внесення змін у закон "Про волю совісті й релігійних організацій" (у частині зловживання правом на волю віросповідання й світогляду). Про це повідомив офіційний сайт Верховної Ради.

Як говориться в пояснювальній записці, законопроектом запропоновано систематизувати й упорядкувати правовий інститут обмеження права на волю віросповідання. Автором законопроекту розроблена нова концепція обмеження цих прав і запропонований список способів обмеження.

Крім цього, автор пропонує у проекті Закону «передати функції нагляду за дотриманням законодавства про свободу совісті до органів прокуратури». Слід зауважити, що на думку експертів, така ініціатива викликає певне здивування, оскільки органи прокуратури протягом останніх років засвідчили свою неспроможність правовим шляхом захищати порушені права віруючих і релігійних організацій та сприяти законному вирішенню міжконфесійних суперечок. Нагадаємо, що відповідно до п. 13.4 Резолюції ПАРЄ № 1466 (2005) від 05.10.2005 р. «Про виконання обов’язків та зобов’язань Україною» передання органам прокуратури функцій нагляду за дотриманням законності було визначено Радою Європи як крок назад у процесі демократичного розвитку.

http://hds-kharkiv.org.ua/2007_01_29/234.htm

01-02-2007 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170331627.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua