першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Круглий стіл з обговорення нових тарифів відбувся у Вінниці

03-02-2007 21:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170531017.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Круглий стіл «Прозорість та відкритість органів місцевого самоврядування та урахування ними громадської думки при ухваленні рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у другій половині 2006 року» у місті Вінниці відбувся 25.01.2006 року в приміщенні готелю «Вінниця».

На ньому були присутні представники 12 громадських організацій, депутати районних рад та міської ради, представники міськвиконкому та засобів масової інформації.
Під час круглого столу були озвучені результати моніторингу комунальної преси та комерційних ЗМІ на предмет наявності інформації, яка б обґрунтовувала економічно та соціально підняття тарифів на оплату комунальних послуг, а також результати моніторингу офіційного сайту Вінницької міської ради.

Такого широкого представництва давно не було на подібних громадських заходах, що свідчить про величезне значення питання підвищення тарифів в суспільстві. Учасники круглого столу дуже гаряче обговорювали тему, при цьому прозвучали такі питання: чи підписані угоди зі службами, що надають комунальні послуги (водопостачання, тепломережа та ін.), перед тим, як підвищувати тарифи; чому мешканцям приватного сектору на вивіз сміття просто відмовляють у наданні субсидій; чому субсидія інвалідам не враховує пільг, якими вони наділені згідно з чинним законодавством; чому до опалювальної площі входять лоджії та інші нежитлові приміщення; чому тарифи для населення підвищені у декілька разів, а деякі комерційні майданчики для миття машин використовують велику кількість води, не маючи лічильників; чому за газ у випадку відсутності лічильника населення мусить платити суму, що майже у півтора рази більша, ніж за таку саму площу за наявності лічильника, чому велика частина послуг, за які береться плата ЖЕКами, просто не надаються, чому тарифи на комунальні послуги у Вінниці – одні з найвищих в Україні і ще багато подібних питань.

Один з учасників заходу розповів як він звертався з офіційними запитами до Вінницького міського голови, голови Вінницької обласної державної адміністрації, у Вінницьку обласну раду на предмет обґрунтованості підвищення тарифів. У встановлений термін відповідь була отримана тільки від головного управління житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької обласної адміністрації. Разом з тим вона містила виключно відписку у вигляді посилання на те, що встановленням тарифів займається орган місцевого самоврядування.

Було відзначено, що міські комунальні підприємства взагалі не мають політики тарифоутворення, що ресурси житлово-комунального господарство безнадійно застаріли, вони вже давно замортизовані, а тому інвестори не хочуть туди вкладати кошти.Отже, нарахування тарифів – чорна скриня, за допомогою якої коштами населення місцева влада намагається наповнити бюджет, не оновлюючи фондів і технологій. В той же час, коли одна з громадських організацій підготувала до всеукраїнського конкурсу проектів розвитку територіальних громад проект по енергозбереженню, міська рада не захотіла його підтримати. Для зниження витрат на житлово-комунальні послуги необхідно терміново зробити аналіз стану житлово-комунального господарства, створити комітет, який розгляне пропозиції по енергозбереженню, розглянути нові енергозберігаючі технології, провести громадське обговорення цього питання.

Нажаль, запрошені до участі в круглому столі представники міської влади проігнорували це запрошення, а працівники управління у справах захисту споживачів послались на те, що якоюсь інструкцією їм заборонено брати участь у розгляді цього питання. Щоправда, названої інструкції не вдалося знайти ні юристам, ні представникам НУО. Єдиний представник міської ради, спеціаліст управління економіки запропонувала оскаржувати в суді оплату послуг, які не надаються або надаються неякісно і не в повному обсязі, і непомітно покинула залу засідань.

Присутній на круглому столі депутат міської ради від БЮТ Геннадій Ткачук розповів, що свого часу на сесії міської ради за пропозицією команди міського голови було прийняте рішення доручити виконкому сформувати нові тарифи на комунальні послуги, оскільки там працюють компетентні спеціалісти. Тоді ніхто не думав про те, що досьогодні не сформовано системного підходу до обраховування тарифів, і проблема вибухне як бомба. Нині за розпорядженням міського голови створено комісію з визначення обґрунтованості підвищення тарифів, яка складається з … працівників виконкому, тобто, з тих, хто їх підвищував. Крім того, в проекті бюджету міста передбачено пільги працівникам ЖЕКів на сплату комунальних послуг в сумі 1,4 млн. грн.

Юрист Подільського центру прав людини Володимир Димань зауважив, що з підвищенням тарифів відбуваються елементарні порушення прав людини. Ст. 48 Конституції України твердить: Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Хіба після того, як сплатиш за комунальні послуги по нових тарифах, матимеш достатнє харчування (не кажучи про інше)?

Учасники круглого столу прийняли рішення створити незалежну комісію з вивчення обґрунтованості нових розмірів тарифів з професіоналів, але без чиновників, провести пікетування сесії Вінницької міської ради 31 січня, на розгляд якої депутатами від БЮТ буде внесено проект рішення про повернення питання про затвердження розмірів тарифів на комунальні послуги до компетенції міської ради, звернутися до прокуратури з вимогою провести незалежну експертизу тарифів.

03-02-2007 21:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170531017.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua