першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Хотят закрыть городские школы

06-02-2007 18:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170777867.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В Павлограде Днепропетровской области волевым решением мера города В. Куклина решено закрыть пять (!) школ.
Приводим обращение родительского комитета одной из школ (школа №13)

Звернення

Ми, батьківський комітет ЗОШ №13 м. Павлограда Дніпропетровської області хочемо довести до Вашого відома про ту ситуацію, яка склалася навколо нашої школи.
Справа в тому, що рішенням мера міста паном Кукліним підняте питання ( і майже вирішено ним одностайно) про те, що нашу школу слід закрити с 1.09.2007 із-за нецілеспрамованності утримання даного учбового закладу. Доводемо до Вашого відома, що в радіусе 5,5 (!) км, а по крайнім крапкам (місцям проживання віддаленних дітей) до 6,5 км. не має інших учбових закладів, дитсадків, клубів. У школі навчається 88 учнів, третина із них – циганської національності. На початку навчального 2006-2007 року нам не дозволили відкрити 1 класс при наявності дев''яти дітей 6-річного возраста, і більшисть ціх дітей (в основному цигани) сидять вдома. Усі дії міського голови і начальніка відділа освіти (який зайняв позицію неналежну вчителеві) суперечать статті 2 Протоколу №1 Конвенції про прав та основних свобод, в якій зазначається «держава при виконанні будь-яких функцій, узятих нею на себе в галузі освіти і навчання поважає право батьків забеспечувати таку освіту і навчання відповідно до своїх релігійних і світоглядних переконань». Право на освіту закреплене статтями 28 та 29 Конвенції по права дитини. Стаття 31 Конвенції про права дитини ООН зазначає, що дитина має право на відпочинок, дозвілля й участь у культурному та творчому житті..Стаття 53 Конституції України та стаття 19 Закону України «Про охорону дитинства» гарантують кожному право на освіту.
Відповідно до статті 28 Конвенції ООН про права дитини «…Держави-участниці вживають заходів для сприяння регулярному відвідуванню шкіл і зниженню кількості кількості учнів, що які залишили школу»
Хочется наголосити на тому, що діти циган, а також малозабезпеченні діти, як повідомили їх батьки, не будуть продовжувати навчання у центральних, віддаленних від нашого мікрорайону школах, а сидітимуть вдома.

Просим Вас выразить протест против решения господина Куклина. Прикладываем так же вложенным файлом карту нашей местности и обращение родителей.

06-02-2007 18:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1170777867.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua