першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Прощавайте, "любі друзі"!

12-02-2007 20:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1171303270.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прощавайте, «любі друзі»!
Не секрет, що чималу частку своєї популярності партія «Народний Союз «Наша Україна» втратила через присутність у її лавах олігархів типу Петра Порошенка та його одіозних поплічників, котрих у народі іронічно охрестили «любими друзями». Однак якщо в Києві НСНУ успішно очищається від порошенківського охвістя, то в «глибинці» воно будь-що намагається зачепитися за владу, наче воша за кожуха.
На Херсонщині прибічниками «короля цукерок» (Порошенкові належить «солодка» торговельна марка «Рошен») втаємничені політики вважають кількох ще недавно досить впливових осіб – колишнього парламентаря та голову обласної організації НСНУ Володимира Фіалковського, першого заступника голови облдержадміністрації Ігоря Яковлєва та начальника управління екології ОДА Олександра Вєтрова. Втім, зараз і у нас під «любими друзями» захиталися крісла. З-поміж рядових членів «Нашої України» є багато незадоволених тим, що Володимир Фіалковський усунувся від роботи з низовими осередками та поринув у вир кулуарних інтриг. Тому на майбутній регіональній конференції НСНУ цього тижня розглядатиметься питання про його відставку.
Але «порошенківці» не припинили намагань пропхати на посаду лідера херсонських «нашоукраїнців» іншу, але не менш «зручну» кандидатуру.
Активісти «Нашої України» в Херсоні з обуренням повідомляють про телефонні дзвінки якихось незнайомців, котрі вельми наполегливо радять на майбутній конференції голосувати виключно за Ігоря Яковлєва. А в разі відмови погрожують державним та муніципальним службовцям увільненням з посад (особливо це стосується працівників закладів освіти та культури, роботу яких безпосередньо координує перший заступник губернатора), а підприємцям – проблемами з веденням бізнесу (зрозуміло – в першу чергу, через управління екології). І це занадто характерно для тих ідеологічно збанкрутілих політиканів, хто галасує про свою палку любов до демократичних цінностей і боротьбу з корупцією, а тишком-нишком послуговується «телефонним правом», безсоромно використовує посаду для особистого збагачення й стрімкого розквіту сімейного добробуту.
Ситуація, що склалася нині у херсонському політикумі, вимагає окремої згадки про біографію саме пана Яковлєва. Колись Ігор Олегович працював у Бериславському райкомі комсомолу і впевнено простував у світле майбутнє під знаменами марксизму-ленінізму. Потім він не менш успішно ліквідовував його здобутки, очоливши центр з реалізації об’єктів незавершеного будівництва. Далі наш герой став помічником-консультантом народного депутата України Володимира Фіалковського, і разом з ним підтримував на виборах Президента Кучму. Але згодом сталася невеличка прикрість: керівників заснованого нардепом Фіалковським підприємства «Топ-сервіс» міліція почала пов’язувати з організацією замовних убивств конкурентів. Відповідні органи зацікавилися й плідною діяльністю кар’єру з видобутку піску в Голопристанському районі Херсонщини, що його вело товариство з обмеженою відповідальністю із співзасновником – дружиною Ігоря Яковлєва (нині вона, як не дивно, працює в обласному управлінні екології).
Звісно, виглядати «гнаним за правду» начебто пристойніше, аніж виправдовуватися у якості звичайного собі кримінальника - злодійкуватого кандидата до буцегарні. Можливо, це збіг, але саме по тому Володимир Фіалковський у парламенті приєднався до опозиційної фракції «Наша Україна». І коли після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах «Наша Україна» перетворилася на партію, саме пани Фіалковський з Яковлєвим стали її крайовими поводирями. Наступним серйозним випробуванням для НСНУ стали вибори до Верховної Ради та місцевих органів самоврядування. За наполегливими рекомендаціями «помаранчевих» вождів чимало серйозних підприємців не поскупилися на гроші для «розкрутки» виборчої кампанії згадуваної поліструктури. Подейкують, що тільки на Херсонщині готівкою було зібрано 2,4 мільйони гривень. І хоча офіційно цього ніхто не підтверджував та не спростовував, ми знаємо – без «чорного налу» у нас виборчих кампаній не буває. Втім, чи можна назвати її вдалою попри всі витрачені гроші й газетно-телевізійний піар? З одного боку – навряд. Володимир Фіалковський на третій термін до парламенту не потрапив, і хоча його експомічник і став депутатом облради за партійними списками, «Наша Україна» сформувала у ній вкрай нечисленну фракцію. З іншого боку, після виборів тандем Фіалковський-Яковлєв може похвалитися видимими прикметами приватного добробуту. Володимир Фіалковський, зокрема, з бувалої у бувальцях «Субару» пересів на джип «Лексус», подібні якому у вітчизняних автосалонах коштують від 110 тісяч доларів США. До речі, «Лексус» роз’їжджає Херсоном із «привілейованими» номерними знаками 0316 ВР. І державтоінспекція чомусь не цікавиться, чи має на них право власник, котрий вже давно не є народним депутатом України. Не відстає від екс-парламентаря і його колишній помічник. Ігор Яковлєв «осідлав» новенький джип «Міцубісі-Паджеро» ВТ 87 83 АВ і разом з членами родини переселився до трикімнатної квартири у елітному будинку на вулиці Леніна, де помешкання коштує від 150 тисяч доларів США. (До речі, водій вже згадуваного «Міцубісі» певний час був оформлений... консультантом у апараті виконкому організації НСНУ). О ні, шановні читачі, ми зовсім не хочемо сказати, що гроші на авто й нерухомість ця колоритна компанія викрала з пожертв на виборчу кампанію. Мабуть, заощаджували «любі друзі» по копієчці, відмовляли собі в турах на іноземні курорти, банці чорної ікри та келихові французького шампанського на вечерю.
У зв’язку з цим згадується скандальний епізод у Бериславському районі, де місцевій мешканці Валентині Зюзькіній за дорученням віце-губернатора Ігоря Яковлєва урочисто презентували ключі від подарованого владою мікроавтобусу. Селянка виховує аж п’ятнадцятеро дітлахів, тож «ГАЗель» їй потрібна – бодай, продукти додому кошиками не тягати. Але минув місяць, а обіцяний транспорт до обійстя Валентини Павлівни не підкотив. Офіційна версія: облдержадміністрація довгенько не могла відшукати спонсора для придбання мікроавтобусу до тих ключів. І тільки коли за багатодітну мати-героїню заступилися журналісти, притьмом знайшлися і гроші на подарунок, і «ГАЗель». Звісно, відшукати кошти на найдешевшу модифікацію російського мікроавтобусу набагато важче, аніж на приватний джип для чиновника!
«Прогриміла» у мас-медіа й історія з намаганням родин Олександра Вєтрова та Ігоря Яковлєва безкоштовно отримати ділянки землі під будівництво приватних котеджів на території Херсонського держлісгоспу. Депутати Антонівської селищної ради тоді здивувалися: чому це землі на дніпровському узбережжі, де клаптик в одну соту гектару коштує щонайменше дві тисячі доларів, треба віддавати задарма якимось зайдам? Адже вони в Антонівці ніколи не мешкали, а серед корінних жителів селища є родини, що роками очікують на виділення ділянки під будиночок.
А от ще цікавий нюанс. Ігор Яковлєв користується двома «безлімітними» мобільними телефонами 8 050 494 17 70 і 8 050 318 62 13. Вартість обслуговування цих номерів складає щонайменьше 1200 гривень на місяць, але оплачує послуги мобільного зв’язку не Ігор Олегович з власної кишені, а такий собі доброчинний фонд «Наш народний союз». Коли пан Яковлєв був звільненим партійним функціонером, це ще можна було б зрозуміти. Проте нині він призначений першим заступником голови облдержадміністраціі. Зауважте – держслужбовцям забронено користуватися безкоштовними послугами чи задарма отримувати товари, бо це може виявитися прихованим хабаром. Поміркуймо, чому херсонські правоохоронці баряться з перевіркою – чи не є, бува, «благодійна» сплата за мобільні телефони порушенням антикорупційого законодавства України?
Як би там не було, але «любим друзям» не відмовиш в умінні пристосовуватися до ситуації й за вигідних обставин «дружити» з учорашніми ворогами. Щойно депутат облради Ігор Яковлєв гучно критикував політичного опонента – «регіонала» Володимира Дємєхіна, аж ось до влади в Україні прийшли ідейні однодумці голови облради, і чомусь уже не гримлять критичні залпи на адресу опонента – наче заціпило «принципового» Ігора Олеговича.
І це, либонь, тільки початок. Варто було тижневику обласноі організації НСНУ «Наша Україна» надрукувати відвертий матеріал про погану організацію візиту до регіону премєр-міністра Віктора Януковича, а до дирекції Херсонської міської типографії (там побачила світ газета) вже поспіхом телефонують якісь «прихильники незалежної преси». І з посиланням на першого заступника губернатора Ігоря Яковлєва вимагають знищити весь тираж, не розсилаючи його передплатникам. Та такої відвертої наруги над свободою слова на Херсонщині й за Кучми не було!
За роки новітньої української незалежності ми багато чого пережили – і хорошого, і поганого. Була в нашій історії і така сторінка, як нетривале панування «любих друзів». Що з того вийшло і як через них зруйнувався політичний авторитет колись могутньої «Нашої України» - всім відомо. Але сторінки треба перегортати – інакше книжки не прочитаєш. Тож в інтересах самої «Нашої України» чимшвидше позбутися олігархічного охвістя з його смішними намаганнями взяти реванш бодай на місцевому рівні. Й одностайно сказати: «Прощавайте, «любі друзі»!».
Алла ГЕОРГІЄВА.

MsWord document
Прощавайте.doc

39.00 Kb

12-02-2007 20:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1171303270.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua