першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Роздільній, на Одещині,"регіонали" забрехалися

21-02-2007 14:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1172060551.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Роздуми після сесії Роздільнянської райради
А судді хто?


Виступити на сторінках газети мене спонукали події, які відбулися на сесії Роздільнянської райради, що на Одещині. Вони нагадували скоріше суд інквізиції, ніж засідання депутатів.

Основним питанням на сесії було висловлення недовіри голові райдержадміністрації. Як відомо, процедура передбачає попередній звіт голови райдержадміністрації. Але депутати не звернули увагу на цю обставину і розглянули питання за відсутності голови.

На сесії була створена специфічна атмосфера, про яку байкар сказав: «…ти виноват уж тем, что хочется мне кушать…». Записні оратори виступали із заготовками, зміст яких зводився до огульної, безпідставної критики.

«Звинувачувальний» документ, за яким було прийняте рішення про недовіру, скоріше нагадував роман Дюма, насичений епітетами, ніж діловий папір, в якому повинні бути достовірні та обґрунтовані факти.

Депутати багато говорили про моральність, совість, честь, а також про свободу слова, прихильність до демократичних принципів. Я продовжу цю розмову. Один з ораторів, зокрема, горів праведним гнівом, ставши на захист людей, які недавно зазнали горя від пожежі. Але дуже дивно було слухати, якими аргументами оперував при цьому виступаючий. Депутат, зокрема, звинуватив райдержадміністрацію в байдужості, неоперативності відносно тих, хто потерпів від вогню. Навіть стверджував, що влада не клопотала перед обласною держадміністрацією про долю погорільців. Але це неправда. Я на той час виконував обов’язки голови райдержадміністрації. Добре знаю, що у той же день лиха було підписане розпорядження про створення комісії для визначення вартості шкоди, заподіяної вогнем. Комісія побувала на місці події, зустрічалася з потерпілими. У той же день мною підписане звернення до голови облдержадміністрації І.В.Плачкова про надання допомоги з обласного бюджету. І, як наслідок, така допомога була отримана.

Звинуватили держадміністрацію в тому, що й досі головою не підписаний акт про введення в експлуатацію школи-гімназії № 1. Школу, як відомо, урочисто «здавали» у вересні 2004 року. Я хочу запропонувати, щоб депутати запитали колишнього голову райдержадміністрації О.Я.Манзара, чому він не поставив свій підпис під цим актом ані у вересні 2004, ані у березні 2005 року. Можливо, у його відповіді й криється основна причина того, чому його не підписує й теперішній голова райдержадміністрації Н.К.Мамедов.
Йшлося й про кар'єри та їх використання. Кар’єри виникли в районі не нинішнього року. І попереднім керівникам району було вигідно, щоб підприємці не мали спеціальних ліцензій для того, щоб мати важелі «впливу». На жаль, цей хаос, розпочатий 8-10 років тому, триває. Ми намагаємося навести порядок. Є певні зрушення: у Дозвільному центрі проходять повний цикл підготовки документи, які належать кільком підприємцям, для отримання ліцензій. Райдержадміністрація направила листи в районну прокуратуру з проханням звернути увагу на практику, яку запроваджує Роздільнянський РЕМ. Ми доводимо, що РЕМ не має підстав підключати до електромереж устаткування на кар'єрах, на розробку та експлуатацію яких не видано ліцензій.

Отже, звинувачення, висловлені на сесії, щодо начебто неправильного використання кар’єрів, – протидія зрушенням, які сталися у «кар’єрному» питанні. Про яку моральність позиції цього депутата може йти мова.

Набила оскомину історія про фінанси, що виділялися містові Роздільна на реконструкцію водогонів, які начебто втратила райдержадміністрація. Насправді, Роздільнянською міськрадою був поданий в область проект, який, як передбачається чинним законодавством, треба забезпечити співфінансуванням з міського бюджету. Але міськрада цього не зробила. Тому, незважаючи на те, що райдержадміністрація всі вимоги виконала, в тому числі провела тендер, фінанси на реалізацію проекту не були виділені для Роздільної. Це підтверджує й голова обласної ради М.Скорик у відповідному листі від 1.12. 2006 року, № Р – 30- 1768. Райдержадміністрація зверталася до райради з попередженням про необхідність виділити гроші для цього співфінансування. Гроші в районному бюджеті на той час були. Але райрада та міська рада не вжили відповідних заходів, навіть не поставили питання на розгляд постійної комісії з бюджету та сесій районної, міської рад. Отже, були переведені стрілки на райдержадміністрацію.

Звинувачують райдержадміністрацію в неефективному управлінні комунальними підприємствами теж шите білими нитками. Тут ще простіше. Для того, щоб ними керувати, треба мати повноваження, котрі райрада забула або не захотіла передати райдержадміністрації.

Про бюджет. Роздільнянців протягом року лякали тим, що райдержадміністрація бюджет річний не виконає. Це говорилося на всіх зібраннях, зустрічах, які проводили окремі депутати. Як же вони хотіли, щоб ми «провалили» бюджет! Але їхні прогнози не виправдалися. Район виконав бюджет по доходній частині і за півріччя і за рік. Тому не дивно, що керівники райради раптом зняли з порядку денного слухання раніше оголошеного питання про виконання районного бюджету.

Виступи більшості депутатів, серед яких чимало юристів, рясно пересипалися такими слівцями, як «мародери», «злочинці», «корупціонери». Я хочу їм нагадати, що тільки за рішенням суду можна звинуватити людину в тому чи іншому злочині.

Я багато разів чув від депутата Л.Анзіної, що до влади мають повернутися високі професіонали, які набули великого досвіду, раніше перебуваючи біля керма району. Я хочу поставити риторичні запитання цим «професіоналам». На відповідь від них не претендую. Отже, «професіонали» якого ґатунку довели до знищення птахофабрики в Понятівці, Бурдівці, а також ДППЗ «Роздільнянський»? Невже кури перестали нестися?

Хто відповість за те, що викинули на вулиці, залишили без роботи сотні, тисячі людей, які працювали на цих підприємствах?!

Хто допустив знищення заводу ковальсько-пресового устаткування в м. Роздільна? Заводу, на якому працювало понад тисячу роздільнянців, який наполовину наповнював районний бюджет і повністю – міський. Може, роздільнянці пригадають, хто керував районом у той час?!
Хто понесе відповідальність за знищення десятків тисяч голів великої рогатої худоби, за знищення відгодівельних комплексів – у Щербанці, Єреміївці, Буценівці та в інших селах?! Хто дасть відповідь на запитання, для чого було знищувати радгосп-завод «Степовий», радгоспи імені Котовського (с.Степанівка), імені Карла Маркса (Рибальське), імені 50-річчя Великого Жовтня (с.Кучургани), колгоспи «Шляхом Леніна» ( с.Буценівка) з його консервним заводом, імені Шевченка (с.Новоукраїнка), імені Кірова (с.Калантаївка)?!

Якщо проїхати вулицями цих сіл, то можна побачити зруйновані адміністративні приміщення, гуртожитки, залишки ферм, руїни автопарків, вибиті вікна і двері дитячих садків. До речі, ще 1994 року в районі працювали 24 дитсадки, сім з них - у місті Роздільна. На 2004 рік їх залишилося всього 11. Три з них в м. Роздільна. Тоді до «професіоналів» ще одне запитання: хто прийняв рішення заборонити народжувати дітей? Таке враження, що в своїх діях роздільнянські «профі» керувалися принципом: після нас хоч потоп. І коли у 2006 році вперше за останні роки різко зросла народжуваність, виникла проблема їх влаштування у дитячі садки. Тільки у місті Роздільна в черзі до дитячого садка стоять 890 дітей. Куди їх розмістити? Адже діють лише три дитсадки, а інших чотири перепрофільовані і продані. Я не претендую на відповідь. Але «високі професіонали» нехай дадуть відповідь матерям, які стоять у черзі на влаштування малюків до виховного закладу. Хто дасть відповідь матерям села Кучургани, з чиєї вини знищено прекрасний дитячий комплекс «Гронка»? Дайте відповідь батькам з сіл Старостине, Гаївка, Буценівка, Калантаївка, Новоукраїнка, Степове: хто допустив закриття та руйнування дитячих садків? І тепер, коли райдержадміністрація взяла курс на відновлення дитячих закладів, її стараються звинуватити в повільних темпах. Але завжди ламати легше, ніж будувати.

Деякі депутати зронили сльозу про нібито дуже складні умови, за яких діти навчаються у школах. Я хочу тих, хто нас критикував на сесії, запитати: а коли ви були в школах? Коли ви цікавилися учбовим процесом? Як і чим діти харчуються? Чим займаються у позаурочний час? Та ви там давно не були, ви приходите туди тільки тоді, коли треба «накопати» компромат. А ми там майже щодня працюємо. Сьогодні думаємо над вирішенням питання ремонту, оснащенням шкіл, які не знали його протягом 25 - 30 років.
Як на мою думку, протистояння між депутатським корпусом і виконавчою владою в районі не є проблемою всіх депутатів і всієї виконавчої влади. Це є проблема двох – трьох людей, які прагнуть реваншу будь-якою ціною, які на шляху до своєї мети використовують методи, якими вони керувались, будучи при владі протягом 11 років - методами шантажу, відвертої брехні, погроз.

Сьогодні в депутатському корпусі району багато молодих бізнесменів, які знають, як заробляти гроші, які хочуть жити чесно і відкрито. Тому вони повинні зробити вибір: або вони повертаються назад, в період поборів та переслідування підприємців з боку тих, хто раніше був при владі, або вони йдуть вперед – вільно працюють і не бояться тиску з боку влади. Ще я хочу наголосити, що добре ім’я створюється добрими, чесними справами та вчинками, а не підступністю та зрадою.

В районі з роками накопичилися проблеми, які треба негайно розв’язати. Тут би депутатам й проявити свою принциповість, мудрість, енергійність і разом із райдержадміністрацією взятися за діло.

А тим «вчорашнім», що рвуться до влади я би порадив: «Сходіть спочатку до церкви, покайтеся в гріхах, прийміть причастя і з чистою душею приступайте до чистих справ».

Володимир Василенко,
виконуючий обов’язки голови
Роздільнянської райдержадміністрації

21-02-2007 14:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1172060551.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua