першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кам’яне яйце плодючості зберігається на Прикарпатті

22-03-2007 16:21 Івано-Франківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1174569705.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кам’яне яйце плодючості, якому понад 70 мільйонів років зберігається на Прикарпатті. Його знайшов етнолог Юрій Боберський, на території села Бережниця, що на Верховинщині. Як з’ясувалося, дане яйце має чудодійну силу. Принаймні, про це свідчать оповідки старожилів та наукові дослідження.

Камінь у вигляді яйця вже з першого погляду привертає до себе увагу. Його висота сягає півметра. За словами етнолога Юрія Боберського це камінь мезозойської ери, коли на землі ще жили динозаври. Науковець припускає, що камінь може бути яйцем одного із вимерлих доісторичних тварин: "Цей камінь Святий. Ще з прадавніх часів їх використовували наші предки - баби, діди - вони, скажемо, шаманили. Ще за кам'яної доби проводився обряд вимолювання в Богів плодючості. Ця легенда чи то повір'я, коли люди вірили, що чуринги, а так називали археологи форму яйця кам'яного віку, є втіленням душ".

Такий ритуал допомагав жінкам завагітніти. Втім, провести церемонію мали право лише обрані Богом люди, кажуть етнологи. Теперішні люди в силу каменя вірять мало. Адже нині - світ сучасних технологій. Щоправда, зізнаються вони, охоче скористаються силою яйця у разі потреби. Феномен кам'яного яйця наразі досліджують прикарпатські науковці.

22-03-2007 16:21 Івано-Франківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1174569705.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua