першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкритий лист до президента щодо архітектурної спадщини ЛЬвова

03-04-2007 22:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1175630104.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Пане Президенте,

Звертаємося до Вас з проханням своїм указом врегулювати загрозливу ситуацію, що склалася із узаконенням самочинного будівельного втручання в історичній частині Львова.

Львів є культурною перлиною України та осередком архітектурної спадщини світового значення. Проте сьогодні об’єкти національного надбання, що знаходяться на території Львова, а саме його історичний центр з унікальними пам’ятками, опинився під загрозою руйнування через вражаючі масштаби незаконних чи «узаконених заднім числом» будівельних робіт. Українська та міжнародна громадськість, наукові та культурні кола вкрай занепокоєні ситуацією, що склалася, Світовий комітет ЮНЕСКО не лише неодноразово висловлював свої застереження щодо будівельних робіт в Старому Львові, які проводяться із порушення українського законодавства та міжнародних угод, а й ставив на своєму засіданні питання щодо доцільності подальшого перебування міста у Списку світової спадщини.

На переконання громадськості Львова, дана проблема потребує негайного вирішення, і, оскільки у Львові знаходиться сімдесят відсотків архітектурних пам’яток України, звертаємося до Вас.

Чи не найбільших втрат Львів зазнав минулого року в процесі поспішної підготовки до 750-літнього ювілею, коли на т.зв. реконструкцію історичного центру було витрачено 120 млн грн. державної субвенції. В процесі цих робіт було безповоротно втрачено ряд об’єктів національного значення, зокрема на території архітектурного комплексу площі Ринок. Лише завдяки втручанню громадськості міській владі досі не вдалося, як це зазвичай робиться, «узаконити» роботи, які проводилися з кричущими порушеннями законодавства. Досі ця ситуація залишається невирішеною, проте, вже за першими висновками Головного контрольно-ревізійного управління України у 2006 році фінансування восьми об’єктів історико-культурної спадщини на загальну суму 4,5 млн грн. проводилося без затвердження в установленому порядку проектно-кошторисної документації та з порушенням ст. 26 Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

Просимо Вас втрутитися у цей процес якнайшвидше та видати указ, який би:
— заборонив будь-яке будівельне втручання окрім реставрації та реконструкції в історико-архітектурний комплекс Львова;
— змусив Львівську міську раду вжити заходів щодо впорядкування вирішення питань забудови міста та забезпечити інформування населення через засоби масової інформації щодо планування забудови Львова;
— доручив би Генеральній прокуратурі у тримісячний термін здійснити перевірку законності забудови території міста, що входить до Списку ЮНЕСКО та здійснювати контроль за додержанням законодавства під час забудови Львова.

Підтримати цей відкритий лист можна, пройшовши за лінком:
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=893

03-04-2007 22:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1175630104.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua