першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Власник газети, відомий "БЮТівець" сховався в кущі

10-04-2007 13:35 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176201335.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Депутат міськради від БЮТ, В.Чубенко, власник газети "Коло", відмовився друкувати Звернення 9 правозахисних організацій Полтавщини до вищих осіб держави з вимогою навести порядок в Полтаві. Він повернув сплаченіза рекламу кошти профспілці "Солідарність. Звернення підписане, на ньому поставлені круглі печатки громадських організацій. Як пояснив сам Чубенко через редактора випуску, він "не хоче мати неприємностей з владою", а на громадські організації йому начхати. Ось текст самого Звернення, якого так злякався депутат від БЮТ
Президенту України
Ющенку В.А.
Голові Верховної Ради
України
Морозу О.О.
ЗВЕРНЕННЯ
правозахисних організацій міста Полтави.

Ми, правозахисні громадські організації міста Полтави, звертаємось до вас, як до вищих посадових осіб держави з проханням якнайшвидше вжити термінових заходів по захисту від корупційного зашморгу, який все тугіше здавлює горло демократії в регіоні. Періодична заміна керівництва міліції та прокуратури нічого не змінює. Міліція, прокуратура, суд працюють непрозоро, що сприяє все більшому росту корупції в цих органах.
Повідомляємо, що, замість захищати громадян від правопорушень та злочинів, наші міліція та прокуратура звітує значною кількістю розкритих злочинів, а саме: порушеннями кримінальних справ по фактам виявлення в громадському транспорті підроблених пенсійних посвідчень та затриманням людей похилого віку, які торгують соняшниковим насінням. При цьому значна кількість громадян потерпають від скоєних злочинів саме правоохоронцями. Більш значні злочини „розкриваються” з застосуванням катувань, іноді вбивств затриманих, часто зовсім непричетних до скоєних злочинів.
На заяви громадян прокуратура області реагує відписками, звернення до вас окремих громадян та громадських організацій повертаються до Полтави. На заяви громадських організацій про скоєні злочини керівництво прокуратури вимагає нотаріально завіреної довіреності від потерпілих, в тому числі і від померлих громадян, посилаючись на ст.7 Закону України „Про звернення громадян”. Лише при наданні нотаріально завіреної довіреності від потерпілого на ім’я керівника громадської організації працівники прокуратури формально перевіряють заяви про скоєння злочинів. Як правило, за вимагання та отримання грошей від родичів затриманих, викрадення майна, грошей, за катування громадян, застосування інших незаконних методів досудового слідства на незначну кількість працівників міліції, що скоювали злочини, накладаються дисциплінарні стягнення, лише у випадку вбивств затриманих на допитах, які не вдалося приховати, порушуються кримінальні справи.
Звернення до судів, як правило, результатів не дають, оскільки судді в своїй більшості пов’язані ланцюгом корупції з працівниками міліції та прокуратури. В зв’язку з цим все більше й більше суддів виносять за відомо неправосудні рішення. Громадяни втрачають віру в Закон та Справедливість, а працівники силових структур стають неконтрольованими, і, користуючись своїм службовим становищем, владою, зброєю скоюють все більше й більше злочинів. Прокуратура та суди приховують ці злочини. Невинуваті громадяни відбувають покарання. За зізнаннями начальників установ по виконанню покарань та проведеними дослідженнями громадських організацій, в тому числі і Полтавським медіа-клубом, зараз в області відбуває покарання приблизно 50% чоловіків та 30% жінок, які жодних злочинів не скоювали.
З метою запобіганню корупції Полтавською міською профспілкою „Солідарність” виконується проект „Солідарність проти корупції”. В ході його реалізації виявлено, що значна кількість полтавців Октябрьський районний суд м. Полтави вважає „бандитським”. До авторів проекту кожних три місяці надходить 100-120 скарг, з яких приблизно 70-80 припадає на суддів цього суду. При дачі хабара суддям цього суду, на думку більшості громадян, можна отримати будь-яке бажане судове рішення, що навіть суперечитиме здоровому глузду, кинути компаньйона, обібрати іншого громадянина тощо.
З результатами „роботи” окремих працівників органів міліції, прокуратури та суду з врахуванням їх „заслуг” за останні 3 роки, громадськими організаціями присуджено відповідні анти-почесні звання:
„Горе-міліціонер Полтави” – заступнику начальника Полтавського УБОЗ – Бендрику Г.І.
„Горе-прокурор Полтави” – заступнику прокурора Полтавської області - Мельнику А.С.
„Горе-суддя Полтави” – судді Октябрьського районного суду м. Полтави – Андрієнко Г.В.
У виданому з цього приводу буклеті описано конкретні діяння цих, на нашу думку, анти-героїв. В керівників проекту, а також в наших організаціях знаходиться безліч матеріалів по корупційних, на наш погляд, діяннях правоохоронців, прокурорів та суддів.
Зважаючи на вищевикладене, ми заявляємо про підтримку проекту „Солідарність проти корупції”, який здійснює Полтавська міська профспілка „Солідарність”, і просимо вас, як найвищих посадових осіб держави, терміново вжити заходів для захисту конституційних прав громадян, а саме:
1. Звільнити Бендрика Геннадія Івановича, з правоохоронних органів.
2. Внести подання до Генеральної прокуратури України про звільнення з органів прокуратури заступника прокурора Полтавської області Мельника Анатолія Степановича.
3. Внести подання до судових органів про звільнення з органів судової влади судді Октябрьського районного суду міста Полтави Андрієнко Ганни В’ячеславівни, в тому числі і за порушення присяги.
4. Розформувати штат Октябрьського районного суду міста Полтави, перемістивши суддів в інші суди міста.
Ми розуміємо, що даний пункт нашого звернення не відповідає законодавству, але вважаємо, що в умовах реальної небезпеки конституційним правам громадян, цей суд повинен бути розформованим.
Вважаємо, що ваше рішення буде справедливим, оскільки подальше перебування вказаних громадян на своїх посадах, на нашу думку, загрожує життю та здоров’ю тисяч полтавців.
5. Взяти під особистий контроль стан правосуддя, законності та правопорядку в Полтавській області та здійснити необхідні заходи по захисту прав громадян, гарантованих Конституцією України.

Валентин Волошин, голова Полтавської міської профспілки „Солідарність”, Людмила Кучеренко, президент Полтавського медіа-клубу, Зоя Коваленко, керівник Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності в Полтавській області, Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України, Олексій Шаманенко, голова Полтавської обласної організації Всеукраїнського громадського об’єднання „Товариство українських офіцерів”, Микола Сітніков, голова Незалежної профспілки „Солідарність” ВАТ „ПААЗ”, Анатолій Демочко, голова Полтавської обласної організації Чорнобильської партії України, Тетяна Нонка, голова Полтавської обласної ради Всеукраїнської професійної спілки „Україна”, Олександр Келим громадське об”єднання „За чесну та прозору владу”.

10-04-2007 13:35 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176201335.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua