першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкрито “гарячу” телефонну лінію проекту “Безпечне місто”

10-04-2007 19:06 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176221163.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

За ініціативи Спілки громадських організацій “Фундація локальних ініціатив Донеччини” та Донецької обласної організації Комітету виборців України, в Донецьку реалізовується проект “Безпечне місто”.
Проект спрямований на захист прав та просування інтересів мешканців територіальної громади Донецька, які, виходячи на вулиці міста в якості пішоходів, не відчувають себе в безпеці та змушені вести щоденне запекле протиборство з транспортом, ризикуючи своїм життям. Результати такого протиборства виливаються в сумну статистику. Так, за 2006 рік в Донецькій області відбулось більш ніж 3 900 ДТП, в яких загинуло близько 500 чоловік, близько 4800 було травмовано. Тільки за перший місяць 2007 року в Донецькій області трапилось 191 ДТП, загинуло 42 людини, 244 отримали травми.
Причини цього, безумовно, лежать і в необережності мешканців міста. Але, головна причина полягає в поганому облаштуванні доріг міста знаками, світлофорами, пішохідними переходами та іншими спеціальними засобами.
Нажаль, в Донецьку поки не існує дієвих механізмів впливу громадян на вирішення подібних проблем. Така ж сама ситуація склалася не лише в площині безпеки дорожнього руху. Відкриті каналізаційні люки, неогороджені будівельні майданчики, відсутність належного освітлення вулиць, бродячи собаки та багато інших чинників становлять загрозу донеччанам та являються причиною росту рівня невпевненості громадян у своїй безпеці. В суспільстві домінує думка, що влада прислухається до проблем людей тільки коли мова йде про трагедію, або коли влаштовуються акції публічної непокори і справа доходить до протестів чи страйків.
З іншого боку, переважна більшість донеччан, стикаючись з проблемами небезпеки, зволікають зі зверненнями, не маючи достатньої інформації про механізм вирішення подібних проблем, або не маючи надії на позитивний результат.
Реалізація проекту дозволить завдяки роботі гарячої телефонної лінії органам місцевої влади дізнатись про масштаби, актуальність та характер проблем безпеки життєдіяльності мешканців, а мешканці Донецька зможуть отримати якісну інформаційну допомогу у боротьбі та відстоюванні своїх інтересів. (Телефони та адреси відповідальних осіб, зразки індивідуальних та колективних заяв, інформацію про процедуру розгляду справ). В результаті спільних зусиль органів місцевого самоврядування та громадськості міста Донецька будуть вироблені конкретні дієві механізми вирішення проблем, якими зможе скористатись кожен донеччанин.
На першому етапі проекту актуалізується проблема безпеки дорожнього руху, а саме питання про встановлення світлофорів або “лежачих поліцейських” на нерегульованих перехрестях.
Проект “Безпечне місто” реалізується за підтримки:
- Національного демократичного інституту;
- Программа “Адвокаси”, що реалізується в місті Донецьку за підтримки Sida (Швеція);
- Співтовариста громадських організацій Донеччини (Донецька міська громадська організація «Донецький меморіал», Донецька обласна організація «Донецький прес-клуб», Донецький регіональний ресурсний центр «Мост», Донецький міський благодійний фонд “Доброта”, Східно-український ресурсний центр «Соціальне партнерство», Агенція регіонального розвитку «Донбасс», ВБФ “Наш Дом - Украина”, Донецька міська організація “Молодіжний дебатний центр”, Асоціація громадських організацій СЕСП, Донецька міська молодіжна організація “Євролідер”, Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок).

10-04-2007 19:06 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176221163.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua